BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: jandcargo op 27 October 2023, 23:43:05

Titel: cv vastzetten bij piko loc
Bericht door: jandcargo op 27 October 2023, 23:43:05
Hallo,

Ik heb roco multimaus en o.a een piko 216. nu wil ik de de CV veranderen. BV cv4. Als ik de waarde hiervoor ingeef en bevestig met OK dan houdt hij die waarde niet vast.
En gedraagt zich er ook niet naar
Bij andere locs(roco en piko) doet hij dit wel.
Wie weet hoe dit zit en heeft een list?

Alvast bedankt jandcargo
Titel: Re: cv vastzetten bij piko loc
Bericht door: VAM65 op 28 October 2023, 07:20:40
Graag even iets meer info. Welke loc is het precies (artikelnummer)? Heb je er zelf een decoder ingezet, of zat die er af fabriek al in? Welk merk decoder zit erin?
Titel: Re: cv vastzetten bij piko loc
Bericht door: meino op 28 October 2023, 10:25:50
Ik denk dat de decoder op slot zit. Dat is mij ook wel eens overkomen als CV15 en CV16 ongelijk aan elkaar zijn.
Zie https://dccwiki.com/Decoder_Programming_Lock
In mijn situatie had ik ooit per ongeluk iets in CV16 geschreven. Wat? dat wist ik niet. Dus daarna steeds een andere waarde in cv15 schrijven (0, 1, 2, 3 etc) net zolang tot dat ik merkte dat ik iets in een andere cv kon schrijven. Dat op een programmeerspoor gedaan, zodat ik aan het schokje van de lok kon zien dat hij een schrijf opdracht accepteerde. Daarna gelijk cv16 en cv15 op 0 gezet.

Groet Meino