BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Tom op 24 April 2008, 13:49:07
-
Hallo,
Ik zoek een manier om een soort passeerspoor-opstelling te maken, maar dan op 2 afzonderlijke railovalen.
Een kort verhaaltje ter inleiding:
Na lang wikken en wegen heb ik onlangs een Viessmann 5208 oponthoudschakelaar gekocht en heb deze aangesloten op een ovaaltje waar een Piko Hondekop op rijdt.
De schakelaar werkt naar behoren. Het is een mooi gezicht dat de Hondekop eerst netjes voor een rood sein stopt, vervolgens een poosje staat te wachten en daarna weer optrekt.
(Er is overigens nog wel een issue met dit optrekken)
Zoiets wil ik ook graag voor 2 andere ovaaltjes, maar ik weet niet of het te realiseren is.
De beide ovaaltjes worden elk afzonderlijk met een Mobile Station aangestuurd, maar ik wil graag dat beide treinen reageren alsof het een passeerspoor-situatie is.
(Dus trein nr. 1 staat voor een rood sein te wachten en trein nr. 2 rijdt totdat ie stopt voor het rode sein op haar eigen ovaal, trein nr. 1 trekt op, etc.).
Ik kan dus bijvoorbeeld twee Viessmann 5232 remmodules aanschaffen, maar ik heb geen idee hoe ik ze zou moeten schakelen en hoe ik de seinpalen zou moeten schakelen.
Wie heeft hier ervaring mee en/of weet hoe je zoiets voor elkaar krijgt?
Graag jullie reactie.
Met vriendelijke groet,
Tom
-
Hallo,
Maakt het voor de opstelling eigenlijk verschil of het twee afzonderlijke railovalen zijn?
Wat is eigenlijk de opstelling als je een passeerspoor in één railovaal hebt en je die met remmodules wilt laten werken?
(Ik zie diverse draadjes over remmodules, maar daarin staat niets over een passeer- of inhaalspoor).
Graag jullie reactie.
Met vriendelijke groet,
Tom