BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: orientexpress op 23 August 2023, 11:55:19

Titel: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: orientexpress op 23 August 2023, 11:55:19
Hi,

In mijn zoektocht naar meer realistische treinsamenstellingen ben ik benieuwd welke DG's er allemaal waren en welke er in model zijn (h0).
Om het even een beetje af te bakenen:
*NS DG
*TP3

Ik ben reeds in het bezit van een mooie groen artitec DG, maar vraag me dus af wat er nog meer is kant en klaar dan wel al kit/modificatie.

MVG,

Adriaan
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: Rob Ellerman op 23 August 2023, 12:33:54
Diezelfde Dg van Artitec is er ook in het bruin, waarmee je ‘m wat verder in tijdperk 3 plaatst (maar je kunt ze ook heel goed naast elkaar gebruiken).
Er waren ook goederenwagens die omgebouwd/ aangepast zijn als Dg. Een voorbeeld daarvan is de CHD (diverse uitvoeringen), MK Modelbouwstudios levert een messing bouwset voor een aangepaste Dg die in te zetten is tot eind jaren 50 ( https://www.mkmodelbouwstudio.nl/pr-m175dg.htm (https://www.mkmodelbouwstudio.nl/pr-m175dg.htm).
Werps Modelbouw levert een nieuwzilveren ombouwsetje om een groentewagen van Artitec om te bouwen naar nood-Dg (serie Dg 2851-2900)  http://werpsmodelbouw.blogspot.com/2021/ (http://werpsmodelbouw.blogspot.com/2021/)
Als laatste noem ik de modellen van diverse Dg’s die in het verleden uitgebracht zijn door Philotrain. Google is hierbij een goede hulp.

Rob
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: MathynK op 23 August 2023, 12:39:41
Hoi Adriaan,

Volgens mij staat in het boek De Erfenis wel een mooi overzichtje. Ken je dat boek? Ik zal vanavond eens kijken voor je. 

Na de oorlog werden vele soorten materieel omgebouwd tot DG. Tot eind jaren vijftig kwam je zelfs afgeschreven postrijtuigen, bagagewagens en personenrijtuigen tegen. Soms niet eens omgenummerd.
Buiten de kitjes van MKmodelbouwstudio’s kom je zo af en toe nog wel een leuke Philotrain kit tegen.

Groet, Mathyn
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: TonM op 23 August 2023, 12:47:31
Adriaan,

Er zijn erg veel Dg's geweest. Er waren veel oudere bagagewagens van de SS, HSM, NCS en NBDS die door NS later zijn ingezet als Dg. In het hoofdstuk "Bagagewagens"van het boek "De Erfenis" kan je er al de nodige vinden. Daar komen dan vanaf de jaren 1930 een paar typen bij die als Dg zijn gebouwd.

Zo uit mijn hoofd een paar modellen:
- Seinarm Dg 2301-2362 bouwkit (http://www.seinarm.nl/Webwinkel/winkeldetail/catid/64/eid/128/hsm-dg)
- MK Modelbouwstudio Dg 2901-2925 (ex-CHD goederenwagen) bouwkit
- MK Modelbouwstudio Dg 3901-3940 (ex D 4001 e.v.) bouwkit
- Philotrain Dg 2371 - 2420, cat. nr. 22 (niet dezelfde als later door Att is uitgebracht, al hebben ze die ook gehad)
- Seinarm en MK komen binnenkort met een postrijtuig dat later is ingezet als Dg
- Ombouw van de Att groentewagens; Werps heeft hiervoor een ombouwsetje gehad en GM&S heeft zo'n set aangekondigd
- Sabro models en Philotrain hebben beide een zgn. proef-Dg gehad; is nog wel eens te vinden in Houten.
- GM&S Haarlemmermeer PD; tenminste een exemplaar ingezet als nood-Dg.

Waarschijnlijk niet compleet en er zullen best nog meer oude bagagewagens zijn geweest die in hun nadagen werden ingezet als Dg en als zodanig kunnen worden omgebouwd.

Grtz, Ton
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: FritsT op 23 August 2023, 12:56:28
Deze is er ook nog.
https://www.spoornul.nl/forum/viewtopic.php?t=817986 (https://www.spoornul.nl/forum/viewtopic.php?t=817986)
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: Hans Reints op 23 August 2023, 13:00:13
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/D-2234-64e5e65beaf78.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/D-2234-64e5e65beaf78.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/D-2438-3-64e5e65befbe4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/D-2438-3-64e5e65befbe4.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/D-2438-64e5e65c22072.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/D-2438-64e5e65c22072.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/D-4109-64e5e65c28a4f.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/D-4109-64e5e65c28a4f.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/Nood-Dg-64e601a9cb8d5.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/Nood-Dg-64e601a9cb8d5.jpg)

Zomaar een paar h0 Dg-s van Sabro, Jan Dul, Fleischmann, Philotrain en Sleutelspoor.
3 x verhuizen en het harde modelspoorleven zijn aan deze modellen niet ongemerkt voorbij gegaan :-[
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: orientexpress op 23 August 2023, 15:55:41
Beste allemaal,

Kijk dit is waarom ik toch graag op dit forum zit! Wat een mooie en bruikebare suggesties.

Het boek de erfenis is reeds in mijn bezit dus die zal ik maar weer eens doorsnuffelen.

Wellicht gesneden koek voor sommigen, maar waar ligt de scheidslijn tussen bagagewagen en dg?
Is iedere dg een bagagewagen, maar niet iedere bagagewagen een dg?

Hans op wat voor wagon is die laatste gebaseerd? (van depot rotterddam) Volgens mij is de 1na laastste ook door fleischmann ooit uitgebracht of te converteren met een setje van MK.

MVG,

Adriaan
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: Gert Arkema op 23 August 2023, 16:05:50
Bagagewagens zijn zowel treinbegeleidingswagens als (idd) rijtuigen voor bagage, die worden in personentreinen gesteld. Dg's zijn alleen maar treinbegeleidingswagens, voor goederentreinen ( D goederen).
Voor en in de vroege NS tijd was er geen onderscheid, maar werden kleine D's ofwel in goederentreinen ofwel in stoptreinen (lokaaltreinen) gesteld. Later werden de kleinste D's  (vaak tweeassers) tot Dg gedegradeerd, vaak omdat die te oud werden en de hogere snelheden van personentreinen niet aankonden. Vlak na de oorlog, met een tekort aan alles, werden tweeassige (en zelfs drieassige) rijtuigen die niet geschikt waren voor vervoer van reizigers tot Dg omgebouwd. Het laatste model is daar een voorbeeld van.
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: Hans Reints op 23 August 2023, 16:39:08


(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/img149-64e619f743442.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/img149-64e619f743442.jpg)

Bij deze.
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: TonM op 23 August 2023, 16:43:14
Volgens mij is de 1na laastste ook door fleischmann ooit uitgebracht of te converteren met een setje van MK.

Beide stellingen kloppen.

Grtz, Ton
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: MathynK op 23 August 2023, 21:21:46
Het Fleischmann model is een bagagerijtuig waarvan sommigen later zijn ingezet tot goederentrein DG. Voor zover ik weet heeft één uit deze serie zijn dak uitkijk verloren, de rest heeft dit tot het einde gehad. Het Fleischmann model is om te bouwen met de set van MK, maar je kan het ook prima zelf doen met wat messing en styreen. Opschriften heb ik misschien nog wel voor je liggen. Ik heb een ombouwverslag op mijn site geschreven: https://mckmodelbouw.nl/ns-d4107-uit-fleischmann-bagagewagen/

In ieder geval verloor wagen zonder dakuitbouw D4106 ook zijn deur en overloop op de platte kopwand en werd dichtgezet. De serie met dubbele deuren buiten beschouwing gelaten...
Kortom, je kan meerdere kanten op.

Groet, Mathyn

>>reactie aangepast nav. Gert zijn reactie.
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: Gert Arkema op 24 August 2023, 09:20:44
Kleine correctie Mathyn  ;) ; de D's die hun uitkijk verloren waren vooral HSM exemplaren, de Staats wagens waren blijkbaar van een betere kwaliteit. Men heeft maar van één Staats drieas D (model bovenstaande, type met één of twee schuifdeuren weet ik even niet) de dakopbouw verwijderd, maar dat had teveel voeten in de aarde en leverde qua terugdringen onderhoud niks op, dus het is bij die ene gebleven.
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: MathynK op 24 August 2023, 10:15:15
[Aangepast bericht nav. onderstaande discussie over het plaatsen van afbeeldingen]

Je hebt helemaal gelijk Gert, goed dat je het zegt! Ik schreef de reactie uit mijn herinnering van ruim een jaar geleden toen ik de geschiedenis aan het uitpluizen was. Inderdaad is er uiteindelijk maar 1 D uit de serie 4101-4145 - voor zover mij bekend - van zijn opbouw ontdoen. Dit betreft dus de serie met één schuifdeur per kant. Het was de D4106. In de NVBS beeldbank is er 1 foto te vinden en op de facebook pagina over Van Wijck Jurriaanse is er ook 1 foto langsgekomen. Het nummer D4106 bleef ongewijzigd en bij de typeaanduiding links op de zijwand kwam Dg te staan, zoals te lezen is als je inzoomt.

De foto op facebook: https://www.facebook.com/photo/?fbid=3039644973017254&set=gm.1378647209211963&idorvanity=658121414597883

Ton reageerde ook nog op mijn opmerking waarin ik zei dat de wagens als Dg's zijn ingezet. Buiten de 4106 is dit weldegelijk gebeurd. Gek genoeg staat er in de Erfenis niks in de tabellen achterin het boek, maar op blz. 85 staat het wel vermeld. Daarnaast staat het ook vermeld in een artikel uit het Spoor en Tramwegen tijdschrift, jaargang 21 (1948), nummer 26.
Gek genoeg spreken beide bronnen elkaar wat betreft de jaartallen waarin dit gebeurt is wel tegen. Ik heb nooit kunnen vinden welke nummers vast in de goederendienst kwamen. Misschien zijn ze officieel wel nooit verder gedeclasseerd tot Dg en bleven ze als type aanduiding voortbestaan als DII? Ik weet het helaas niet. Dat ze na de oorlog wel in de goederendienst meeliepen bewijst bijvoorbeeld een foto van NJVWJ Te soest op 23 april 1949. Ik ben het ook al wel eens in een boek tegengekomen. Ik weet alleen even niet welke..

De foto op facebook: https://www.facebook.com/photo/?fbid=3040923409556077&set=gm.1379829162427101&idorvanity=658121414597883

Groet, Mathyn
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: Gert Arkema op 24 August 2023, 10:33:10
Ha geweldig, je hebt er nog een foto van ook! Mooi!
De verbouwing behelsde bij dit type ook het verlagen van de vloer van de conducteurs-/goederenwagenbegeleidersruimte en dus ook van alle vaste meubilair. Dat was een beetje teveel verbouwing voor weinig minder onderhoud.

Belangrijk bij de Dg's is dat nog voor de oorlog de Dg aan de staart van de goederentrein werd geplaatst in plaats van vlak achter de loc. Daarmee werd het nogal lastig deze te verwarmen via een stoomleiding, want ver weg. Dus werden er kolenkachels in de Dg's geplaatst en kwamen er T-vormige schoorsteentjes op het dak (duidelijk zichtbaar op de eerste foto). Het achterop plaatsen gebeurde omdat de goederentreinen steeds langer werden en de machinist niet altijd meer zicht had op het uiteinde van de trein, maar de goederenwagenbegeleider op deze manier natuurlijk wel. Dus als de staart van de trein een cruciaal wissel nog niet was gepasseerd kon de begeleider naar voren lopen en dat aan de machinist aangeven.

De tweede foto is daar natuurlijk in tegenspraak met wat ik net betoogde, maar gezien het korte treintje was het waarschijnlijk een buurtboemeltje die op verschillende stations wagons achterliet of ophaalde. En dan is de lengte van de trein niet zo'n issue en bovendien een Dg aan de staart erg onpraktisch.
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: Eelco Storm op 24 August 2023, 11:27:46
Zoals ook duidelijk aangegeven in de facebookgroep met de fotos van NJvWJ wordt kopieren en delen buiten de groep absoluut niet op prijs gesteld...

Eelco
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: odaoda op 24 August 2023, 11:32:10
Het wagenpark A Personenmaterieel van NS van november 1922 vermeldt de volgende series als bagagewagens voor goederentreinen
2-assig
Dg 2002-2029 ex-SS, rs 4,25m, lob 8,20m
Dg 2030-2105 ex-SS, rs 4,70m, lob 8,80m
Dg 2106-2112 ex-SS, rs 4,70m, lob 8,80m
Dg 2113 ex-SS, rs 4,50m, lob 8,36m
Dg 2114 ex-SS, rs 4,70m, lob 8,97m
Dg 2115 ex-SS, rs 4,50m, lob 8,38m
Dg 2116-2143 ex-SS, rs 4,50m, lob 8,32m
Dg 2144 ex-SS, rs 4,70m, lob 8,94
Dg 2145-2159 ex-SS, rs 4,70m, lob 8,94m
Dg 2160 ex-SS, rs 4,70m, lob 8,97m
Dg 2161-2169 ex-SS, rs 4,70m, lob 8,70m
Dg 2170-2174 ex-SS, rs 5,50m, lob 9,57m
Dg 2199-2200 ex-SS, rs 5,50m, lob 8,97m
Dg 2201 ex-HS, rs 4,00m, lob 8,40m
Dg 2202-2224 ex-HS, rs 4,60m, lob 10,00m
Dg 2225-2233 ex-HS, rs 4,00m, lob 8,40m
Dg 2234-2258 ex-HS, rs 4,00m, lob 8,40m
Dg 2261-2262 ex-HS, rs 4,00m, lob 8,40m
Dg 2266-2271 ex NCS, rs 4,50m, lob 8,85m
Dg 2272-2276 ex-NBDS, rs 5,00m, lob 9,40m
Dg 2277 ex-NBDS, rs 4,70m, lob 9,20m
Dg 2301-2362 ex-HS, rs 4,50m, lob 9,20m
Hierna verschenen door degradatie van C- en PII-, PIII-rijtuigen, DI-, DII- en DIII-bagagewagens plus nieuwbouw, meerdere Dg-series.
Dg 1010~
Dg 2101 ex-BCl6 1020
Dg 2102 ex-PD
Dg 2181 ex-SS
Dg 2301-2362 ex-HS
Dg 2371-2420, nieuw
Dg 2421-2700, nieuw
Dg 2557-2564 ex-HS
Dg 2566-2575 ex-HS
Dg 2576-2585 ex-PII 2021~2034
Dg 2586-2600 ex-PIII 4001~4015, 4502-4504
Dg 2601-2616 ex-PIII 4017~4061
Dg 2621-2631 ex-PII 2004, 2006, 2037~2062
Dg 2632 ex-PDl 2004
Dg 2644
Dg 2851-2900 ex-S-CHR 33401-33450 (groentenwagens), nieuw
Dg 2901-2925 ex-CHDW
Dg 2951 ex-CHE 16233
3-assig
Dg 3209-3218 ex-HS
Dg 3219-3230 ex-NBDS
Dg 3301-3319 ex-C8c 4642~
Dg 3501-3525 ex-HS
Dg 3526-3532 ex-NCS
Dg 3901-3969 ex-DIII 4001-4098
Dg 3976-3998 ex-DIII 4621~
Dg 3993, 3996 ex-NMBS
Dg 4101-4220 ex-SS
Dg 4185 ex-Dg 4185 vernieuwd
Dg 4251-4304 ex-ED 4301~
Dg 4311-4345 ex-E 4126~
Dg 4346-4350 ex-DIII 4495~
Dg 4401-4460 ex-E 4001~
Dg 4461-4499 ex-E 4076~
Dg 4501-4620 ex-HS
Dg 4650 ex-DIIIe 8502
Dg 4651-4662 ex-NCS
De vernummeringen vanaf Dg 3901 zijn tamelijk complex en vrijwel niet op volgorde
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: MathynK op 24 August 2023, 12:57:54
Zoals ook duidelijk aangegeven in de facebookgroep met de fotos van NJvWJ wordt kopieren en delen buiten de groep absoluut niet op prijs gesteld...

Eelco

Ha Eelco. Zoals ik het heb begrepen stelt hij het bewerken en herplaatsen van foto’s in en buiten de Facebook groep óp Facebook niet op prijs. Eveneens het delen van zijn berichten op Facebook in andere groepen door op ‘delen’ te klikken. Staat ook onder het kopje info en dat is hoe ik het geïnterpreteerd heb, ik heb echter nooit het doel gehad om de verzoeken van Marc van Deventer te negeren. Mocht ik het dus onjuist hebben dan hoor ik het graag en verwijder ik de foto’s en dan plaats ik in de toekomst natuurlijk ook niks meer vanuit die collectie.

Ik zal hem eens een bericht sturen om het na te vragen.

Groet, Mathyn

PS: Het is zonde om daar verder dit topic mee te vullen denk ik..
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: Duikeend op 24 August 2023, 14:13:51
Ik wil daar wel 1 opmerking op maken: het hier plaatsen is niet toegestaan, maar het is uiteraard wel toegestaan om een linkje naar de foto's op te nemen.
de lezers hebben dan zelf de keus of ze naar faceboek gaan om daar het plaatje te bekijken.
en dan nu weer lekker verder over de DG's
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: Montanbahn op 24 August 2023, 14:26:13
Besloten oftewel Privé FB groep. Dan werkt een linkje alleen bij mensen die daar toegang hebben  :angel: (zoals bij mij dan in dit geval)
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: Duikeend op 24 August 2023, 14:30:55
ah, ok :)
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: orientexpress op 24 August 2023, 14:55:58
Hi,

Dank voor alle reacties en overzichten. Deze vond ik ook nog uit het materiaal boek 1954 van floris dilz:

https://www.flickr.com/photos/floris_dilz/35794219445/in/album-72157683840761220/ (https://www.flickr.com/photos/floris_dilz/35794219445/in/album-72157683840761220/)

Ik moet de nummers nog een beetje nalopen of ik alle grote series nu ken.

MVG,

Adriaan
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: MathynK op 24 August 2023, 15:38:51
Martijn was mij al voor met het verwijderen van de foto's. Ik heb het bericht nu aangepast met links naar facebook om het zo compleet mogelijk te houden. Dat is het beste wat ik nu kan doen.
Het hield de gemoederen nogal bezig en de opmerking van Eelco was goed, echter was ik mij van geen kwaad bewust. Mocht ik het dus verkeerd geïnterpreteerd hebben dan excuseer ik mij voor mijn gemaakte fout. Het contact met Marc loopt.

Terug naar de Dg's... Hopelijk heb je wat aan alle informatie Adriaan! (y)
Er zijn onwijs veel variaties mogelijk, dus je kan helemaal los gaan met bouwen en verbouwen. ;D

Groet, Mathyn
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: Gert Arkema op 24 August 2023, 16:25:00
Hi,

Dank voor alle reacties en overzichten. Deze vond ik ook nog uit het materiaal boek 1954 van floris dilz:

https://www.flickr.com/photos/floris_dilz/35794219445/in/album-72157683840761220/ (https://www.flickr.com/photos/floris_dilz/35794219445/in/album-72157683840761220/)

Ik moet de nummers nog een beetje nalopen of ik alle grote series nu ken.

MVG,

Adriaan

En als je materieelboek 1924 van hetzelfde Flickr account opent zie je op de 2e pagina van de 3 een vracht schetsen van de D's. Vrijwel alle vroege D's uit de lijst van odaoda vind je er terug.
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: jandcargo op 24 August 2023, 23:59:39
hallo,

Mocht je nog goederentreinDg willen bouwen zoals ze de laatste jaren reden dan heeft Kleinspoor vast nog wel afwrijftansfers in diverse uitvoeringen  in Ho. Hij heeft die destijds voor mij gemaakt toen ik  de Dg uitbracht.

succes jandcargo
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: orientexpress op 25 August 2023, 10:56:04
Hi,

Ik ben maar begonnen met een overzichtje op basis van materiaalboek 1954 omdat mijn intresse toch begin/midden TP3 ligt. Ik heb de meest voorkomende series (aantallen boven de 10stuks) in beschouwing genomen.


(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/dg-versies-64e869121448c.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/dg-versies-64e869121448c.jpg)

Wat ik opvallend vind is toch de grote hoeveelheid 3 assers, dat had ik mij nooit gerealiseerd bij Dg's.
Niet geheel onverwacht maar de het gros is slechts te verkrijgen van kleinserie fabrikanten of op basis van zelfbouw.


DG nummers met links:
2301   2362   http://www.seinarm.nl/Webwinkel/winkeldetail/catid/64/eid/128/hsm-dg
2371   2420   https://hetutrechtsarchief.nl/collectie/609C5C66C6784642E0534701000A17FD
2421   2470   https://www.artitecshop.com/nl/dg-d2463-groen-periode-iii.html https://hetutrechtsarchief.nl/collectie/609C5C66C66F4642E0534701000A17FD
2851   2900   http://werpsmodelbouw.blogspot.com/2022/02/uitlevering-ombouwset-dg-2851-2900.html
https://www.epapers.nl/emags/rh/425/epaper/index.html   https://hetutrechtsarchief.nl/collectie/609C5C66C6754642E0534701000A17FD
2901   2925   https://www.mkmodelbouwstudio.nl/pr-m175dg.htm   https://hetutrechtsarchief.nl/collectie/609C5C66C6784642E0534701000A17FD
3901   3969   https://www.mkmodelbouwstudio.nl/pr-m260.htm   
4251   4304   https://hetutrechtsarchief.nl/collectie/609C5C66C6974642E0534701000A17FD
4311   4345   https://hetutrechtsarchief.nl/collectie/609C5C66C6914642E0534701000A17FD
4401   4460   https://hetutrechtsarchief.nl/collectie/609C5C675FE74642E0534701000A17FD
4461   4492   http://www.seinarm.nl/Webwinkel/winkeldetail/catid/64/eid/122/bestelgoedwagen-staatsspoorwegen   https://hetutrechtsarchief.nl/collectie/609C5C6679604642E0534701000A17FD
4506   4618   

@Gert en Odaoda dank inderdaad ik kon zo de meeste herleiden naar de utrechts archief tekeningen.
@Matthyn keuze genoeg inderdaad, maar ook teveel projecten nog op de plank ;D
@jandcargo ik heb de kleinspoor transfers gevonden dank daarvoor. Maar welke dg heb jij uitgebracht dat is mij nog niet geheel dudielijk.

MVG,

Adriaan   
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: Hans Reints op 25 August 2023, 11:45:40
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/D-2438-3-64e877c83f591.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/D-2438-3-64e877c83f591.jpg)

Deze is door Jan (Blokpost 9) als messing kit uitgebracht en door mij op een Roco onderstel in elkaar gezet. Transfers komen van KleinSpoor.


Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: AB 7216 op 25 August 2023, 17:15:48
Helaas zijn alle versies van de naoorlogse DG's die op een bestaand onderstel zijn gemaakt flink te breed.
Vergelijk deze maar eens met een Artitec of een MK versie.

Groeten Arjen
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: prutser op 25 August 2023, 23:34:40
Daarom moet je er ook een stuk tussenuit snijden:
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=5934.msg270269#msg270269 (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=5934.msg270269#msg270269)

Wonderbaarlijk dat de plaatjes nog werken, ik krijg elke week mailtjes van foto-emmer dat de boel wordt afgesloten.

Stephan.
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: Duikeend op 26 August 2023, 00:52:14
en daarom heb ik er maar weer een paar op onze server gegooid ;)
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: jandcargo op 26 August 2023, 22:38:38
Hallo Adriaan,

Ik bracht destijds periode 3 en 4 uit in alle versies die op de transfers staan. Ook heb ik toen een kleine serie van de Hoogoven Dg gemaaakt.
Op mijn website www.blokpost9.nl  staat onder zelfgebouwde modellen messing de wagens.
Het klopt dat ze iets te breed zijn maar dat was de consessie op een onderstel dat goed te verkrijgen was.

succes jandcargo
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: orientexpress op 27 August 2023, 15:12:16
Hi,

Ik moet eerlijk bekennen dat met al een mooie groene artitec dg in mijn bezit ik eerder geneigd ben om iets anders te kopen/bouwen dan de naoorlogse`standaard` dg.
Ik weet dat ik tegen Matthyn zei dat ik nog teveel projecten op de stapel had liggen maar goed het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Toch een klein dg 3d studietje. Lijkt me een best haalbaal projectje nauwelijks moelijke bordesjes. Dakfrutsels zijn best te koop, transfers van een kleinspoor dg moeten ook wel lukken.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/dg2-64eb4aa61928f.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/dg2-64eb4aa61928f.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/dg-64eb4aa618efc.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/dg-64eb4aa618efc.jpg)

MVG,

Adriaan
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: Robkop op 27 August 2023, 16:30:16
Da's ook een mooie.
Zelf had ik de A* besteld uit de eerste serie, zowel een bruine en een groene. De groene is nooit meer uitgeleverd want die waren al snel op.
Later op een beurs nog een groene kunnen vinden, voor de originele aanschafprijs.
Nu zijn er weer genoeg versies te leveren zie ik op de site.

Vraag, reden die DG's ook wel eens voorop ?
Ik zie dat daar ook accessoires (https://www.artitecshop.com/nl/ns-schrikbord-3-olielampen-voor-dg.html) voor worden aangeboden.
Vandaar mijn vraag hierover. ik ben dat nog nergens tegen gekomen.
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: jandcargo op 27 August 2023, 17:45:02
Hallo,

In principe reden ze aan het eind van de trein. Bij de buurtgoederentrein Apeldoorn -Heerde reden ze op de heenweg direct achter de loc. Na het kopmaken in Heerde dan achteraan. Ik meen mij herinneren dat ze bij de zandtreinen Asselt-Apeldoorn(A1) wel voorop reden omdat deze treinen geduwd reden. Artitec heeft deze uitvoering ook uitgebracht.
Info mag zeker angevuld worden

groeten jandcargo
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: KNed op 29 August 2023, 08:55:29
Zie ook http://www.nlinmodel.nl/dg voor uitgebrachte modellen.
Al is m'n website waarschijnlijk niet helemaal compleet voor kleinserie fabrikanten.

Koen
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: orientexpress op 03 September 2023, 22:12:28
Koen dank voor de informatie!

Toch stiekem nog doorgegaan met mijn H0 cadmodeltje van de Dg 2371-2420:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/dg-render-64f4e7aba1087.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/dg-render-64f4e7aba1087.jpg)

Lijkt me een goede kandidaat om een keertje te laten 3d printen bij een kennis van mij.

Mvg,

Adriaan
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: Hans Reints op 09 September 2023, 12:18:01

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/IMG-9564-64fc45ad66640.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/IMG-9564-64fc45ad66640.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/Jan-Dul-64fc45aeea555.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/Jan-Dul-64fc45aeea555.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/IMG-9572-64fc45af112e3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/IMG-9572-64fc45af112e3.jpg)
Diverse Dg van o.a. SABO, Sleutelspoor,  Blokpost 9, Gerco, Fleischmann, Philotrain en Jan Dul himself
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: orientexpress op 23 June 2024, 19:33:26
Hi,

Mooie jaloersmakende collectie Hans ;D

Kwam wat foto's van een DG 2371-2420 tegen die ik jullie allemaal niet wil onthouden. Vooral omdat het aantal foto's van deze DG die ik heb kunnen vinden laag is. En dit echt een toevalstreffer was (volgens mij geen spoorfotograaf). Mochten mensen andere foto's hebben dan hou ik me aanbevolen (y)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/2024-06-23-19-28-29-X223008-M-8695-Windows-Photo-Viewer-66785b515cc90.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/2024-06-23-19-28-29-X223008-M-8695-Windows-Photo-Viewer-66785b515cc90.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/2024-06-23-19-27-53-X223007-M-8694-Windows-Photo-Viewer-66785b515c92c.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/2024-06-23-19-27-53-X223007-M-8694-Windows-Photo-Viewer-66785b515c92c.jpg)

Catalogusnummer
881453 & 881452 beide bij het Utrechts Archief  Vervaardiger: Buitenweg, J., fotograaf
https://hetutrechtsarchief.nl/beeld/1856359FCE7150F0E0638F04000AFD8E (https://hetutrechtsarchief.nl/beeld/1856359FCE7150F0E0638F04000AFD8E)
https://hetutrechtsarchief.nl/beeld/1856555B392F5821E0638F04000AB1B0 (https://hetutrechtsarchief.nl/beeld/1856555B392F5821E0638F04000AB1B0)

Wat mooie beelden die mij helpen mijn philotrain 2371-2420 dg kit af te maken. En de volgende nog ingepakte dg van seinarm is al aan het wachten.

MVG,

Adriaan

Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: IJmc op 23 June 2024, 19:59:00
Volgens mij had Philotrain dat model eens gedaan.
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: ingenium op 23 June 2024, 20:45:30
Klopt, kit22
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: odaoda op 24 June 2024, 10:22:21
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/img917-66792c9384c28.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/img917-66792c9384c28.jpg)


Dg 2387 van de Dg serie 2371-2420. Utrecht, 29-5-1946. Foto van J.A. Bonthuis
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: orientexpress op 24 June 2024, 15:29:54
Odaoda,

Dat is een hele mooie foto die ik nog niet gevonden  had. Mooi om ook het witte streepje boven de bufferbalk te zien voor extra stevig trekwerk als ik me niet vergis. De uitbouw lijkt hier ook zeker geheel groen en niet grijs zoals ik soms bij sommige modellen zie.
Dank voor dit plaatje!

Mvg,

Adriaan
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: MathynK op 24 June 2024, 15:36:05
En met een fris zilverkleurig dak! Fraaie foto, staat ook in de NVBS beeldbank.
@Odaoda, zijn in je originele bestand de opschriften goed leesbaar? Ik heb alleen degene met lage resolutie uit de NVBS bank en degene in dit draadje lijkt ook iets aan resolutie ingeleverd te hebben.

Groet, Mathyn
Titel: Re: NS dg's welke waren er en welke zijn er in model
Bericht door: ingenium op 24 June 2024, 18:59:34
Evt is de tekening van beschildering op te vragen bij het Hua. Niet online in te zien ivm. Laatste wijzigingen na ‘45… (copyrights)

https://hetutrechtsarchief.nl/collectie/609C5C66C66E4642E0534701000A17FD