BeneluxSpoor.net forum

Overige spoorzaken => Beurzen => Topic gestart door: MOVisser op 24 June 2023, 13:23:02

Titel: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: MOVisser op 24 June 2023, 13:23:02
Aankomend weekend 1 en 2 juli wordt er weer de modelbouwshow in het Autotron gehouden.

https://www.autotron.nl/evenement/modelbouwshow-2023/

Veel aan modelbouw te vinden en te bekijken.

Uiteraard ook meerdere spoorbanen. (y) (y) (y)

Ik sta er op de stand van de NVM (Ned Vereniging Van Modelbouwers).
Behalve 3d printen (bv Gerrit Volgers) en demo scheepsbouw (Ron van Leeuwen) is er ook het tekeningen archief (Frans Kamman) aanwezig en geef ik demo in laseren en graveren (bv sleutelhanger met NVM logo)

De H0 fietsen zijn er te bewonderen. Het is geen verkoopstand.

Ronald Visser



Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: MOVisser op 26 June 2023, 11:48:47
Weinig belangstelling/reactie op dit topic.

Te weinig treinen wellicht?
Of te mooi weer om uit de camper/caravan of tent gelokt te worden. (y) (y)
Show is toch echt een happening.

Ronald Visser

Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: FritsT op 26 June 2023, 12:41:09
Doet me denken aan het destijds groots opgezette evenement "Eigenwijze Treintjes", Pinksteren 2006. Prachtig zonovergoten lang-weekend.
Aantal standhouders uit binnen- en buitenland circa 100.
Aantal betalende bezoekers 5, VIJF.

Maar als standhouders hebben we het leuk gehad. ;D
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Klaas Zondervan op 26 June 2023, 12:51:26
Ik twijfel nog. Vorig jaar vond ik het aanbod aan spoorbanen wat tegenvallen.
Dit jaar was ik uitgenodigd als deelnemer, maar dat heb ik voorbij laten gaan wegens logistiek probleem. Lees: met de kar achter de fiets vond ik Rosmalen te ver weg.
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: R v/d Hoven op 26 June 2023, 12:57:31
onbereikbaar met OV. Bus rijdt er langs maar alleen ma-vr. Een historische bus zou dat gat kunnen opvullen. Geldt trouwens voor meer evenementen...

Groet, Raymond van den Hoven
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Klaas Zondervan op 26 June 2023, 13:04:01
De eerste keer ben ik vanaf station Rosmalen gaan lopen. Viel toch tegen, dus vorig jaar de vouwfiets meegenomen in de trein. Was goed te doen.
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Dave....... op 26 June 2023, 13:26:59
Ik kan op de website niet goed zien wie er deelneemt.
Dat houd mij tegen om te gaan.
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Jelmer op 26 June 2023, 13:31:06
Ik ben zoals wel vaker het geval in weekends verhinderd.

Groeten,
Jelmer
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Harryku op 26 June 2023, 13:37:53
De link naar de Modelbouwshow 2023 : https://modelbouwshow.nl/.

Gr. Harry
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Klaas Zondervan op 26 June 2023, 15:34:01
Klikken op standhouders en dan naar beneden scrollen.
Maar de informatie is wel erg mager. Alleen een opsomming van de deelnemers en geen verdere beschrijving.
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Dave....... op 26 June 2023, 16:19:26
Oja, dankje Klaas.
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: MOVisser op 26 June 2023, 16:59:02
O,O de bereikbaarheid.
Ja dat is een dingetje.

Zal dat via de NVM aankaarten...

Ronald Visser
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: MOVisser op 29 June 2023, 10:24:49
Heb een idee gelanseerd bij de NVM, maar het is te kort dag om het nog aan te kaarten.
Wellicht de volgende keer. (2024)

Was een oldtimer van de SVA in te zetten voor pendeldienst tussen Rosmalen en Autotron.
Met de mogelijkheid een rondrit te maken.

Maar
Autotron is breikbaar via busverbinding en dan nog 4 minuten lopen.
Staat bij de show info vermeld:

Of vanuit 's-Hertogenbosch
Of vanuit Oss

Zie ik jullie bij de stand van de NVM ??

Groet
Ronald Visser
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Klaas Zondervan op 29 June 2023, 10:36:38
Autotron is breikbaar via busverbinding en dan nog 4 minuten lopen.
Staat bij de show info vermeld:
Dat hebben ze dan wel heel goed verstopt want ik kan het niet vinden.
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Ronald Halma op 29 June 2023, 10:38:40
Ronald, ik heb na de eerste editie waar we met Cushman Oregon mee hebben gedaan al meerdere keren aangegeven dat de informatievoorziening net niet voldoende is. Laat komt er een deelnemerslijst en dan is dat vaak erg summier. Is zeker beter geworden naar nu richting 3e editie maar  kan zeker beter.

Verder is het natuurlijk een modelBOUW show met meerdere aspecten uit de modelbouw. Niet specifiek een trein evenement dus is er automatisch voor de pure treinenman/vrouw niet echt veel te vinden.

In totaliteit gewoon wel erg leuk om te doen als je al die dingen interessant vindt. Een mini-Intermodellbau zeg maar  :) Helaas moet ik werken en kan echt niet komen. Voor wie gaat of er staat: veel plezier!
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Ronald Halma op 29 June 2023, 10:39:29
Dat hebben ze dan wel heel goed verstopt want ik kan het niet vinden.

Ik had idd begrepen (de eerste keer al) dat er wel iets van een busverbinding richting Autotron was. Dacht dat die iets daarvoor stopt.
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Deetrein op 29 June 2023, 11:15:09
Bravo (Arriva) buslijn 90b vanaf station Den Bosch naar Kruisstraat/Autotron.
Bus rijdt 2x per uur (xx.11 en xx.41)   
rijtijd 20 minuten

Mvg, Erich
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Teun op 29 June 2023, 11:33:11
Goedemorgen,

Erich, allen, helaas moet ik jullie even teleurstellen, buslijn 90, die stopt kort voor het Autotron, rijdt tegenwoordig alleen nog maar door de weeks, zie website van Arriva.
https://arriva-reisinfo.fis.nl

of de kop van die pagina


(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/Scherm-afbeelding-2023-06-29-om-11-24-01-649d4e5a2b494.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/Scherm-afbeelding-2023-06-29-om-11-24-01-649d4e5a2b494.png)

Mocht je met het OV reizen zie ik alleen als mogelijkheid om vanaf station 's-Hertogenbosch of Oss met een paar man een taxi te delen want vanaf station Rosmalen is echt wel een eind lopen.
Trouwens, OV fiets of een electrische deelscooter of -fiets kan natuurlijk ook nog.
Weet alleen niet of die bij station Rosmalen beschikbaar zijn, in 's-Hertogenbosch vast wel, zelfs van meerdere aanbieders vanaf zaterdag 1 juli.

Groeten, Teun uit Rosmalen.
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Klaas Zondervan op 29 June 2023, 12:15:54
In Rosmalen zijn OV-fietsen beschikbaar. Is te vinden op de site van ns.nl
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Klaas Zondervan op 30 June 2023, 22:20:08
Heb besloten om toch maar te gaan kijken morgen. Vouwfiets mee in de trein en dan moet het lukken. Intussen weet ik de weg.
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: MOVisser op 02 July 2023, 20:30:09
Dame van organisatie kwam langs om te vragen of allebei de dagen naar wens waren verlopen.
Niet helemaal dus:
Heb de OV verbinding aangegeven en ook de plattegrond met de locaties van de standhouders en activiteiten. Deze laatste was zeer onduidelijk.

Eens kijken wat ze er de volgende keer mee gaan doen.

Ronald Visser
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Klaas Zondervan op 02 July 2023, 20:42:28
Die plattegrond was inderdaad knudde. Ik was op zoek naar de modelspoorhandel zoals Jophispoor, Artitec en Modelbouwled. Volgens de lijst stonden ze op locatie C. Dat is langs de rand van de vijver. Vreemde plek, maar toch even gaan kijken. Daar stonden wel wat kraampjes, maar geen modelspoorhandel.
Nog eens de lijst goed bekeken, en toen zag ik dat C ook de Expodome is. Ze gebruiken dezelfde letterreeks voor verschillende locaties!! Hoe verzin je het.
Maar dan, de Expodome is behoorlijk groot, dus het was alsnog zoeken waar ze stonden. Die plattegrond had best wat gedetailleerder mogen zijn.
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Ronald Halma op 02 July 2023, 21:08:26
@Ronald: allemaal dingetjes die wij als deelnmende baan na de 1e editie al schriftelijk via email met Mark (organisatie) besproken hebben. Zelfs vorig jaar weer toen er krap voor het weekeinde pas bekend gemaakt werd wat er aan deelnemers stond. Blijkbaar leert men helaas niet wat ik erg jammer vind.
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: johanw op 02 July 2023, 21:14:50
Maar, hoe was de beurs inhoudelijk? Is het de moeite waard geweest.
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Klaas Zondervan op 02 July 2023, 21:37:14
Er was genoeg te beleven. Het is maar net waar je belangstelling ligt. Ik ging voornamelijk voor de spoorbanen en daar waren best leuke dingen bij. Ik vond het wel apart dat N-spoor Nijmegen er voor het derde jaar met dezelfde baan stond.  Toen het in Goes nog door Jan van't Veen werd georganiseerd gebeurde dat niet. Je kon er wel twee keer met hetzelfde staan, maar dan moest je daartussen een jaar overslaan.

Verder was het weer hetzelfde liedje wat ik al een paar jaar zing: veel deelnemers met een modelspoorbaan snappen nog steeds niet dat je die behoorlijk moet uitlichten. Er waren maar twee banen waar ik dat voldoende vond, dat waren Scheldekaai en Fantasia Zoo. Het onderwerp van Fantasia Zoo boeit me niet echt, dus ik heb alleen foto's gemaakt van Scheldekaai.

Verder nog foto's van twee Zuiderzeebotters van verschillende bouwers, allebei met de registratie MK 80. Die trokken mijn aandacht omdat mijn opa, die ook Klaas Zondervan heette, als visser op zo'n botter heeft gevaren.

Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: MOVisser op 02 July 2023, 23:00:13
@Ronald, dat had je inderdaad al aangegeven.
Eens kijken of ze het oppakken.

Een Ezel stoot zich 3 x aan dezelfde steen,  toch??

Ronald Visser
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Hans1963 op 04 July 2023, 22:16:38
Afgelopen weekend heb ik met mijn baan op deze beurs gestaan. Het was de eerste keer dat ik sowieso in het Autotron
ben geweest en het was derhalve even afwachten hoe de organisatie zou gaan.
Al met al kan ik zeggen dat het best redelijk is gegaan. Tijdens de tentoonstelling heb ik niemand van de organisatie gezien, maar alle spullen die ik had aangevraagd stonden keurig op hun plek incl. briefje met mijn naam.
De plattegrond is idd te summier, ik had moeite hierop mijn plekje te vinden. Gelukkig wel op de begane grond.
Wat verder jammer was dat alleen het hoofdtoiletblok geopend was. Dit betekende een paar keer diagonaal het Expodrome oversteken terwijl er ook een toiletgroep vlakbij was.

Over de belangstelling heb ik niet te klagen gehad. Beide dagen moest ik (op het laatste uur na) vol aan de bak om  uitleg te geven en vragen te beantwoorden.
Of ik me voor deze tentoonstelling nog vaker ga aanmelden is de vraag. Ik geef toch de voorkeur aan een wat kleinschaliger opzet met alleen modelspoor, maar het was een leuke ervaring.
bijgevoegd nog filmpje van bekende Youtuber, kijk vanaf 14:55

https://www.youtube.com/watch?v=Zo40FjKqnmY&t=3s (https://www.youtube.com/watch?v=Zo40FjKqnmY&t=3s)



(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/IMG-1547-64a47dd7f2d63.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/IMG-1547-64a47dd7f2d63.jpg)



Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Klaas Zondervan op 04 July 2023, 23:20:36
het valt me nu bij het zien van het filmpje pas op dat er een Nederlandse Sik in het Antwerpse rijdt. Gebeurt dat in het echt ook, of is dit modelbouwersvrijheid?
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Reeks77 op 05 July 2023, 12:24:13
Ik denk dat laatste Klaas , voor een gebeuren als dit , is  dat niet erg .De plezier erin hebben is belangrijker dan alles volgens het boekje moeten rijden.
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Ronald Halma op 05 July 2023, 14:23:27
Tijdens de tentoonstelling heb ik niemand van de organisatie gezien, maar alle spullen die ik had aangevraagd stonden keurig op hun plek incl. briefje met mijn naam.
De plattegrond is idd te summier, ik had moeite hierop mijn plekje te vinden. Gelukkig wel op de begane grond.
Wat verder jammer was dat alleen het hoofdtoiletblok geopend was. Dit betekende een paar keer diagonaal het Expodrome oversteken terwijl er ook een toiletgroep vlakbij was.

Doe zoals wij deden en stuur gewoon een nette mail met daarin jou punten van opbouwende kritiek. Dan heb je het iig gemeld en kunnen zij eer (wel of niet) iets mee doen ;) Onze/mijn ervaring is dat het prima communiceren is met deze organisatie maar als ik het zo allemaal lees doen ze niet altijd iets met die dingetjes helaas :)

EDIT Mooi baantje trouwens!! (y) Moet ik nog eens live bekijken als je weer ergens staat.
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: Hans1963 op 05 July 2023, 18:14:03
Ja, een sik in Antwerpen is idd modelbouwersvrijheid. Hoewel, onmogelijk is het zeker niet.
Het betreft een loc van een plaatselijke brouwerij op eigen stuk straatspoor. Een toeschouwer gaf
aan dat ze ook in Vlissingen hadden gereden en dan komt het toch wel dichtbij.  ;)

Ronald, live dit jaar nog 2 kansen.
in oktober bij de MTD modelspoorclub tentoonstelling (Belgie) en in december in Gangelt (Duitsland)

Verder kreeg ik de uitnodinging om naar Rijswijk te komen, maar dat moet ik nog even bezien.
De datum past niet goed in mijn agenda, ik ben dat weekend n.l. jarig.  ;D
Titel: Re: Autotron 1 en 2 juli Modelbouwshow
Bericht door: johanw op 05 July 2023, 20:47:01
Rijswijk is een hele leuke beurs, vindt ik dan hè. En je verjaardag kunnen we daar ook vieren hoor. Er is catering daar😀