BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: sneek op 19 June 2023, 20:57:41
-
Ik heb naar tevredenheid een aantal Digikeijs schakeldecoders 4018 in gebruik. Specifiek omdat die te programmeren waren op het schakelen van een puls.
Zo als bekend is de leverancier van de markt en daarmee ook de decoder.
Wat is een goed alternatief met vergelijkbaar programmeergemak naar puls voor de DR4018? Bij Yamorc kom ik er niet echt uit...
-
Terwijl dat nou juist de veel betere "opvolgers" (Karst hoort dat niet graag ;) ) van DK zijn. Dus die hebben echt wel een goede vervanger voor jou DK 4018.
-
Deze (https://www.dtswebshop.nl/en/yamorc-yd8008-switching-decoder-8x-magnetic-coil-d.html) volstaat. Heeft tevens ingebouwde CDU waardoor je geen extra voeding nodig heb.
Mvg,
Bas
-
Even een stukje vermoeidheid van mijn kant:
Ik denk dat we moeten stoppen met het woord opvolger. Beide producten kunnen dan wel ontworpen zijn door dezelfde beste man, die al ruim 30 jaar in opdracht techniek ontwerpt? DigiKeijs was voor het bedrijf DD&C gewoon een afnemer van ontwerpen die het als de DR productlijn in de markt hebben gezet. Nu doet hij gewoon een compleet merk en productlijn ontwikkelen onder de naam YaMoRC. DigiKeijs was niets anders dan een afnemer en vermarkter. YaMoRC als merk is in alle opzichte geen opvolger van DK als bedrijf. De techniek is compleet anders, de denkwijze en ook de insteek vanuit ed fabrikant verschillen enorm van elkaar. Ik denk dat we gewoon moeten accepteren dat de DR productlijn dood is, een uitvaart verdient ter ere van het bedrijf, en we moeten kijken naar alternatieven in plaats van opvolgers. Want heel eerlijk is het ook niet netjes richting DK om over "opvolger" te spreken. Dat geeft meer het gevoel van "De koning is dood, lang leve de koning". Persoonlijk vind ik het ook een discussie onwaardig als ik eerlijk mag zijn.
Nu terug naar de vraag:
Als alternatief zou ik de YD8008 absoluut adviseren. Over de producten van YaMoRC heb ik in de RM vorig jaar een artikel gepubliceerd welke nu te vinden is door op deze link te klikken (https://domburgtrainsupport.nl/yamorc-producten-uitgelegd/). Ik leg hier precies uit wat de producten doen en ook die van de YD8008 en YD8116. Want let op, de YD8008 is alleen voor magneetspoelen bedoeld. En je hoeft er in principe niets aan te programmeren anders dan het beginadres.
Alternatieven hiervoor zouden de traditionele schakeldecoders kunnen zijn:
- Kuehn WD10
- ESU SwitchPilot 3
-
Je moet "opvolger" niet verkeerd begrijpen ;) Strikt gezien is DK dood en Yamorc splinternieuw. Met mooie producten die ahw toch een beetje opvolgen op wat geweest is.
Dus in de goede zin van het woord :)
-
Het zijn wel weer dezelfde behuizingen :P
-
Bas en Martin bedankt voor jullie advies! Ik zal het 'opvolgen' ;D (y)
-
Het zijn wel weer dezelfde behuizingen :P
ja, duh.. dat verkopen die chinezen nou eenmaal zo ;)
De dcc next heeft dat ook. generieke behuizingen gebruiken om de kosten te drukken is slim ontwerpen ;D
Als de inhoud maar niet hetzelfde is. zou jij toch moeten weten als elektro ontwerper ;D ;D
-
Die behuizingen zijn gewoon rete makkelijk. Kroonstenen, usb en de korte rj12 en rj45 connectoren passen er net aan op. Je hoeft die kastje niet te bewerken of laten bewerken. Ik ben voor mijn bende de wereld van lasersnijden aan het ontdekken voor behuizingen, maar da's een beetje off-topic :P