BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: rtna op 02 May 2023, 19:26:19
-
Ik hoop dat iemand mij op het goede spoor ( ;D ) kan zetten met het volgende probleem.
Ik heb verschillende DR4024 servodecoders van Digikeijs op mijn baan. De meesten werken prima. Ik heb echter met twee decoders het probleem dat ik ze niet in de 'middenstand' krijg voordat ik de servo's kan afstellen. Procedure die ik volg en die bij de andere decoders prima werkt: Wissel activeren door een keer ter schakelen. Programmeerknop indrukken van de betreffende DR4024 en dan de servo afstellen. Dat gaat dus altijd goed maar bij twee decoders werkt die middenstand niet meer. Dus na het indrukken van de programmeerknop op de decoder en een poging doen om de servo's af te stellen gebeurt er helemaal niks. Het al een paar servo's doorgefikt op die manier....
-
Het al een paar servo's doorgefikt op die manier....
Dit suggereert heel sterk dat de servo fysiek geblokkeerd is geweest (hoeft niet perse). Kon de servo vrij bewegen?
Sommige servo's kunnen zichzelf ook fysiek slopen. Die blauwe SG90 dingen die kunnen hun eigen tandwielen stukmaken als je een signaal aanbiedt die buiten de grenzen komen.
Bij die metalen heb ik het nog niet gezien, maar ik kan me voorstellen dat de motor kan doorfikken als een foutief werkende servo decoder de servo buiten zijn bereik probeert te sturen.
Ik zou als eerste dat ding in zijn fabrieksinstellingen zetten en het gehele proces opnieuw proberen. En er natuurlijk voor zorgen dat de servo vrij kan bewegen om mee te beginnen.
Mvg,
Bas
-
Dat die servo fysiek geblokkeerd is geweest klopt denk ik wel. Maar als ik dan een nieuwe servo aansluit (en dat heb ik gedaan) dan krijg ik deze ook niet in de middenstand. En andere wissel servo's die op dezelfde decoder zijn aangesloten functioneren perfect, behalve dat ze ook niet naar de middenstand gaan als ik de programmeer knop indruk. Ik heb de 4024 al naar fabrieksinstellingen gereset maar dit lost het probleem niet op.
-
Ook direct op de programmeeruitgang gereset?
Ik had met m’n laatste ook gezeik en reset via POM werkte niet ( goed)
-
Als je naar fabrieksinstellingen reset, verliest hij dan ook de servo posities die er al in zitten?
-
Ja...
-
Ok, ik ga dat morgen nog maar eens proberen dan. Heb er nu genoeg van... Tot nu toe bedankt voor jullie hulp en ik laat mogen weten of het gelukt is.
-
Even het volgende...
De servo's gaan niet vanzelf naar de middenstand als je de programmeertoets indrukt: ze gaan naar de (rij)stand die ingesteld staat voor het DCC loc-adres 9999 (128 rijstappen). Voor het gaan naar de middenstand is het noodzakelijk om voor het DCC loc-adres 9999 rijstand 0 in te stellen.
Groeten,
Bert
-
Het is uiteindelijk gelukt. Vooral de tip om de decoder rechtstreeks op het programmeerspoor aan te sluiten bleek een belangrijke stap in de oplossing. Via die weg de decoder eerst uitgelezen voor de servoposities, reset gedaan, alle servoposities weer ingelezen en nu werkt het allemaal weer en gaan de servo's zo nodig ook naar de middenpositie.
Dank voor de hulp allemaal