BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Baanplannen => Topic gestart door: Peter H op 15 April 2008, 19:20:29
-
Hallo,
Ik ben uitgekeken op mijn oude baan, dus die gaat weg (rails niet hoor) en ik ben opnieuw begonnen met het maken van een baanplan. Het was wel een beetje lastig, maar ik ben er uit gekomen. Ik kwam op internet twee plaatjes tegen van een zelf gemaakt station.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6366.jpeg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6366.jpeg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6367.jpeg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6367.jpeg)
Toen dacht ik, dat wil ik ook. Mijn eigen station op mijn eigen baan :D Ik ben dus aan het puzzelen gegaan op een oppervlakte van 2.55 x 1.00 meter. Het moet een nederlands landschap worden, met een schaduw stationnetje. Dit is eruit gekomen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/original_version_Baanplan_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/original_version_Baanplan_1.jpg)
Het is een simpel baanplan,maar wel leuk om iets mee te maken. De tunnelingangen worden natuurlijk niet zoals in de alpen, maar net zo als bij schiphol. Het zichtbare gedeelte is dus een 2 sporig station die ik zelf ga maken. Dan ga je met een kleine spiraal naar het schaduwstation. Het schaduwstation heeft 3 sporen om 2 treinstellen neer te zetten en 1 voor het doorgaandverkeer...
Ik hoop dat alles zo duidelijk is...?
Kom maar op met die reacties.
Mvg Peter H
-
Dit lijkt mij op zich ook wel leuk om te maken.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/untitled_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/untitled_1.jpg)
Dan aan de voorkant een 2 sporinge lijn met een typisch nederlands landschapje en dan aan de achterkant een schaduwstation die je neer kan klappen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/naamloos_12.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/naamloos_12.jpg)
Zo bespaar ik ruimte, want ik heb niet al te veel ruimte en als ik dan wil gaan rijden kan ik de tafel naar me toe halen en dan het achterste gedeelte omhoog klappen en dan heb ik een modelbaan.
Peter H
-
Peter,
wat grappig, ik had op dezelfde manier mijn vorige baan gemaakt. Ook open in t midden dus en bestaande uit een inklapbaar deel.
Uiteindelijk had ik de voorkant uitgewerkt, maar het inklapbare gedeelte maar laten zitten, het lukte me niet om dat nauwkeurig te laten aansluiten.
Dus alles maar weer afgebroken en ben nu opnieuw een baan aan t maken, maar dan bestaande uit een deel. Nou ja, twee modules die aan elkaar vastzitten maar in geval van bijv. verhuizing uit elkaar kunnen.
-
ik wil eerst de baan helemaal in elkaar maken en dan pas de rails doorzagen. Dan heb je ze als het goed is wel goed bij elkaar.
Peter H
-
Ergens op dit forum (of was het de site van iemand ?) staat een voorbeeld van module-bouw, waarbij een printplaatje onder de rails wordt gesoldeerd en pas daarna doorgezaagd. Wellicht heeft iemand een linkje.
Edit : Al gevonden, zie HIER (http://www.nproject.nl/modelspoor/bakovergangen-voor-modules.html)
-
Ik zie no wel even hoe ik dat ga maken. Eerst mijn ouder baan slopen enz..
-
Ik wil nederlands materieel gaan rijden. Voornamelijk met treinstellen zoals de koploper enz... Wie weet wat je afmetingen van buffer tot buffer zijn van de: Koploper (3), Hondekop (2), Sprinter (2) De getallen zijn het aantal bakken ;)
Peter H
-
Sprinter: 516mm
Plan V: 534mm
Koploper: 810mm
Hondekop: 588mm
mvg,
Matthijs
-
Oke, dankje ;D Ik wil namelijk met nederlands materieel gaan rijden.
Heeft er iemand op nog een opmerking over mijn baanplan.
Peter H
-
Je kopspoortjes zijn een beetje kort. De sprinter, plan V en hondekop zullen er net oppassen. De koploper zal nergens opgesteld kunnen worden en is gedoemd eewig rondjes te rijden.
Verder ben je gauw uitgekeken op rondjes rijden. Maar als je dat geen probleem vindt veel plezier met het bouwen.
Gr.
Eric
-
Eric, ik denk dat je daar wel gelijk in hebt :-[ Altijd rondjes gaan rijden is ook niet alles. Een modulebaan lijkt mij ook wel handig, want die kan je in de toekomst ook uitbedeiden. Heeft er iemand een idee voor een modulebaan? Van ongeveer 2.44 x 0.61 cm?
Peter H
-
@Wim, Wat jij hebt wil ik niet. Als ik een modulebaan wil, wil ik zoiets:
[img=http://spoor0nl.xsbb.nl/viewtopic.php?f=5&t=560193]http://Klikkerdeklik[/img]
Peter H
-
Peter,
is het niet een idee om 2 kopstations te maken, één bovenop en één als schaduwstation eronder. Dan kan je de sporen al wat langer maken en wat meer variatie krijgen.
Marc
-
Hoe wil je dat doen dan? want ik heb niet heel veel ruimte.
Peter H
-
Hallo peter,
2 platen boven elkaar, op de bovenste maak je een kopstation van bijv. 3 of 4 sporen en de verbindingsrails naar het onderste niveau, dit kan dan dienen als je zichtbare baanvak (in een helling). Op de onderste plaat kan je dan diverse kopsporen maken als schaduwstation. Omdat een kopstation maar aan één kant een wisselstraat heeft kunnen de sporen wat langer worden. Zo kan je weliswaar niet rond rijden, maar dat gebeurt in werkelijkheid ook zelden (ok zoetermeerlijn wel).
Marc
-
nog even een schets gemaakt van het bovenste niveau, op het onderste niveau kan je dan hetzelfde doen, alleen met wat meer sporen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/voorbeeld001.jpg)
-
Zoiets? (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=4253.30)
Onder aan de pagina ;)
Peter H
-
Marc, ik heb je plannetje ook even uitgewerkt, samen met die op die site staat.
Hij is wel in spiegelbeeld ;D
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/naamloosfafaf.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/naamloosfafaf.jpg)
En in het 3D
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/qgwhrhr.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/qgwhrhr.jpg)
Maar als het zo'n soort plan word ga ik denk ik met stoom treinen rijden en niet met ns treinen, want dat staat niet echt :P
Peter H
-
Hallo Peter,
een stuk mooier als mijn schetsje uit de vrije hand. ;D Je denkt zo natuurlijk aan stoomlocs doordat je een draaischijf eraan hebt toegevoegd. Ik dacht net aan treinstellen en eventueel een korte trekduwstam. je zou dan alleen nog in de bocht een overloopwissel moeten maken zodat je bij het binnenrijden ook spoor 1 (bovenste spoor) kan bereiken. De verbinding in het station van spoor 2 naar spoor 1 kan dan vervallen, de sporen zijn toch nog een beetje kort om hier voordeel van te kunnen hebben. In plaats van de draaischijf met loods zou je een paar korte spoortjes voor een losweg kunnen maken met een mooie 2400 met buurtgoederentrein (die konden vaak al bestaan uit een paar wagens), of een opstelspoor voor een extra treinstel voor de spits. Het uittrekspoor (4?) zou dan wel iets langer moeten worden (bijv. door het boven langs de tunnelingang te laten lopen. Lijkt me zo een spoorplan dat veel meer rij- en rangeermogelijkheden geeft, terwijl er nog wat plaats overblijft voor scenery.
groet Marc :)
-
Ik heb het even toegevoegd aan mijn ontwerp. Alleen die opstelsporen zou ik niet weten hoe ik die kwijt moet...
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/utgkutgktgk.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/utgkutgktgk.jpg)
Peter H
-
Whaaaa Peter ik wordt gek van die Kever. Ik heb de hele tijd het idee dat er een vlieg in de kamer zit. ;)
Waarom kies je niet voor een enkelsporige baan. Dubbelsporig komt zo gedrongen over en gelijktijdig rijden van 2 treinen is mogelijk, maar of het praktisch is??
Met een enkelsporige lijn heb je ook minder problemen met je wisselcombinaties. Probeer maar is met een trein vanaf je opstelspoor het station uit te rijden. Deze rijdt dan tegen het verkeer in.
Je denkt er zelf al aan om met stoomtreinen te rijden. Dan is dit ideaal om een kopstation te maken aan een enkelsporige lijn. Korte treintjes, omlopen, lok draaien op draaischijf, koppelen en weer richting schaduwstation. Dan heb je ook nog wat "speel" mogelijkheden. Met treinstellen wordt het alleen heen en weer. Verder korte gemengde terreinen, goederen en reizigers. Goederenwagons afkoppelen, reizigers trein weer naar schaduw station. Goederen richting plaatselijke industrie afrangeren etc. etc.
Als je je schaduwstation in een "bocht" legt heb je ook minder problemen met je wissels, deze kunnen dan op het rechte stuk. De flm rails 6120, 6125, 6131 en 6133 zijn hiervoor ideaal, aangezien ze dezelfde hart tot hart afstand hebben. Niet iedereen is trouwens even gesharmeerd van een schaduwstation in de bocht, aangezien die slecht is voor de koppelingen van je rijtuigen. Dan zou je ervoor kunnen kiezen om je materiaal van de baan te halen, als je niet rijdt. Daarnaast is door de beperkte ruimte een schaduwstation op een rechtstuk veel moeilijker. Kopsporen in een schaduwstation zoals je nu getekend hebt is ook niet erg handig, zeker niet als je een dubbelsporige baan maakt. Dit betekent namelijk achteruit de hoofdbaan weerop, en wanneer ben je de wissel voorbij? dit is moeilijk zichtbaar en daarnaast is het ook niet echt mooi als de achterkant van de trein de tunnel weer uitkomt.
Mijn keus zou daarom zijn, een enkelsporige baan, met een kopspoortje, korte treinen, schaduwstation in een "bocht". Je zit dan nog wel met een keerlusprobleem, maar daar is ook wel een oplossing voor.
Maar goed, het wordt jou baan, dus succes met ontwerpen.
-
@Wim, Met nog meer wissels wordt het zo druk enz.. Ik vindh et niet zo mooi.
@Hannes, Sorry voor die irritante kever :P Ik kwam hem tegen op internet en ik vond hem wel grappig.
Je hebt wel gelijk dat de trein er weer omgekeerd uitkomt... :-[ Maar als je een enkelsporige baan hebt heb je toch het zelfde?
Hoe zou jij het schaduwstation maken (Kan je tekening maken?)
Peter H
-
Ik vind je laaste baanplan ook het beste tot nu toe. Met de extra tips gaat het zeker wat worden. Maar kun je niet even wat aan die kever doen ik word er echt helemaal gek van.
Marcel
-
Ik zou ook voor enkelspoor kiezen, want dat heeft veel voordelen:
Rijden wordt er interessanter door omdat je meer rangeerbewegingen moet maken (b.v. omlopen).
Station op de voorgrond en dan langs de achterkant naar het schaduwstation. Dan kan je het spoor op een natuurlijke wijze te laten verdwijnen (b.v. achter gebouwen).
Het geeft meer mogelijkheid voor scenery.
Met enkelspoor kun je het gebruik van R1 bogen vermijden.
Herman
-
Peter hierbij mijn ideeën voor een mooie, speelse baan.
Een enkelsporige baan, rijdend met korte, gemengde treinen, getrokken door kleine stoomlokomotieven. Door korte rijtuigen,wagons en loks kun je er meer van kwijt en past ook beter bij zo'n stationnetje.
Beginnend in het schaduwstation.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/original_version_Schaduwstation.jpg)
Het schaduwstation wordt vanaf de buitenkant binnen gereden. Hier zijn 3 doorgaande sporen en 3 opstelsporen. De laatste 3 zouden gebruikt kunnen worden voor bijvoorbeeld railbussen en andere korte treinstellen. Deze kunnen dan achteruit weer het schaduwstation uit.
Direct na in en uitgang schaduwstation (dus niet bij de gebogen wissel) begint het traject te stijgen om voldoende hoogte te winnen. Voordeel van korte treinen is hier dat het hellingspercentage iets hoger mag en kan zijn, zonder dat dit problemen oplevert. Daarnaast kun je met deze korte treinen makkelijker R1 toepassen, dit zal geen problemen opleveren.
Daarna richting de bovenbouw.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/bovenbouw.jpg)
Treinen komen binnen op spoor 1 (onderste spoor station). De lok koppelt af en gaat richting draaischijf (kleine draaischijf FLM met 2 sporige lokloods). De rangeerlok haalt achterste goederenwagons van zojuist aangekomen trein en rangeert deze naar de industrie (bruine vlak).
Nieuwe wagons worden aan trein toegevoegd, door zelfde rangeerlok. De eerste lok is ondertussen gedraaid en voorzien van water en kolen en koppelt trein aan om richting schaduwstation te gaan.
De baan is schuin geplaatst ipv paralel, zodat dit optisch mooier oogt. Nadeel is dat je veel railstukken zelf op maat moet maken, maar dit mag geen probleem zijn. In het schaduwstation zit een keerlus welke de lengte bepaald voor je langste trein. Maar treinen kunnen toch niet veel langer zijn, want dan passen ze niet in je station. De grote boog op de bovenbouw kun je het beste van flexrails maken, aangezien ik dit niet geheel passend kon maken. Let dan wel op dat de bogen niet scherper worden dan R1.
De industrie kun je natuurlijk naar wens inkleden. Lokloods zou ik kiezen voor een 2 standige loods met paralel lopende rails ipv een ronde, dit komt wat realistischer over bij zo'n klein station. Er is zelfs nog ruimte (zij het beperkt) voor een kleine koleninstallatie en watervoorziening, bijvoorbeeld tussen wissel en draaischijf of na de wissel. De draaischijf zou ik kiezen voor de kleine elektrische van FLM, een grotere is niet nodig, want zulke grote loks kun je niet kwijt en neemt alleen maar ruimte in beslag.
Veel plaats voor een stadje etc is er niet, ik zou dat dan ook niet maken, maar juist meer aandacht besteden aan het landschap en dit zo mooi mogelijk inkleden. Hier op het forum zijn voldoende ideeën op te doen hoe je bijvoorbeeld een industrieterrein mooi inricht.
Nou genoeg van mijn kant. succes ermee.
-
Peter,
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/peter.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/peter.jpg)
Voordeel hier is dat je geen bochten in het zicht hebt. Het ontwerp is voor 200 x 100 cm, en is gemakkelijk wat uit te breiden.
MVG
Frank
-
@Hannes; Je baanplam ziet er mooi uit, maar ik weet niet of alles gaat werken... :-X Neem bijvoorbeeld die rangeer sporen. Hoe wil je er komen? want die sporen waar die rangeer sporen uit komen is ook niet zo lang.
@Frank; Volgens mij heb ik die al eens eerder gezien :P Ik vind hem eigelijk niet zo heel erg mooi. Smaken verschillen ;)
@Iedereen; Ik heb eens goed nagedacht en ik weet nu wat voor soort baan ik wil. Ik wil een modulebaan die ik in de toekomst kan uitbereiden. Omdat ik al wat duitse treinen heb wil ik duits gaan rijden, dus niet meer nederlands. Ik wil een soort rangeer terrein maken zoiets als dit (http://home.versatel.nl/mvdeijk//). Het moeten 2 modules worden van ieder 1.22 x 0.61 meter worden.
Gr Peter H
-
Niemand ideeen? :-X
-
mooier of beter als het plan van frank, kan ik het niet bedenken
-
Iemand anders wel? :-X :D
-
Ik ben helemaal leeg van binnen >:( alle ideen zijn kwijt :P HELP :o
-
Peter,
heb je ook niet een idee van wat je ongeveer wilt? En ben je er al uit wat het formaat gaat worden? Want zomaar wat roepen heeft niet zoveel zin denk ik.
Succes,
Frank
-
Als formaat had hij gezegd: 2 modulebakken van 120x60 cm ;)
Ik heb iig wat zitten puzzelen, misschien is dit iets voor je?
(http://i191.photobucket.com/albums/z173/treinfan/peterH.jpg)
http://i191.photobucket.com/albums/z173/treinfan/peterH.jpg (http://i191.photobucket.com/albums/z173/treinfan/peterH.jpg)
-
@Frank; De maten zijn 2 modules van 1.22 x 0.60 meter. smallere modules mogen natuurlijk ook. Bijv 1.22 x 0.40 meter ofzo
@Rens; Kan je er wat meer info over geven?
@Iedereen; Een fiddle yard is misschien ook wel handig?
Peter H
-
Een fiddleyard neemt wel weer erg veel ruimte in, en om dat nou binnen die 244 x 60 te doen.. Ik zou daar niet aan beginnen. Je kunt wel aan de achterkant van de modules een paar opstelspoortjes maken, achter de coulissen. Als je zorgt dat je daar dan bij kunt, kun je treinen wisselen.
Groeten,
Frank
-
een linkje (http://home.wanadoo.nl/reinoud.kaasschieter/railway/index.nl.htm) wat erg interessant is, het kerstboombaantje is van mij 8)
Anders is deze (http://www.carendt.us/) nog goed voor uren kijkplezier, of deze (http://www.wymann.info/ShuntingPuzzles/index.html) als je met inglenooks of timesavers aan de gang gaat.
Dit soort kleine rangeerbanen is heel dankbaar en geeft enorm veel rijplezier.
Er staat vast wel iets tussen...
-
@Daan; Ik had je kerstboom baantje al eens gezien. Het is een erg leuk idee ;D maar het is nog lang geen kerst dus dat word hem niet :P Die link van Carendt doet het niet. Je komt weer op de startpagina... en ik ben al bezig met een ingenook :P In ieder geval bedankt voor je links. Misschien maar eens kijken of ik zo'n kerstbaantje kan maken met de kerst ;D
@Iedereen; Ik ben op internet naar verschillende dingen aan het kijken, maar er staat zo veel op... Moeilijk om te kiezen. Hier een paar leuke voorbeelden die mij wel aanspreken. Klik (http://www.modernmodelling.co.uk/old_omwb.htm) / Klik (http://www.thegoodsyard.co.uk/projects.html) (De 2e baan) / Klik (http://www.frankenmodell.de/gn15.html) / Klik (http://paulsmith50035.fotopic.net/c1135245.html)
Peter H
-
Stomstom, we hebben er zelfs over gepmmed :-X dus de link van carendt is voor jou overbodig, die ken je al lang..
Een fiddleyard kun je afneembaar maken, maar geeft een berg extra mogelijkheden. Soms is een stuk rails op een plank al prima.
Misschien ken je deze (http://www.lancemindheim.com/) nog niet?
De east rail baan is ook een rangeerbaan, maar ik weet niet of ik die link al een keer heb doorgegeven.. ??? East rail maakt ook gebruik van een plank als fiddleyard namelijk.
-
@Rens; Kan je er wat meer info over geven?
ik heb het zelf even ontworpen, het raster is een 50cm raster. In het midden kan je de scheiding van de 2 bakken doen.
Het is wellicht wat vol, maar er zijn wel rangeermogelijkheden zat ;)
-
Oke bedankt rens. Er zit indedaat wel veel rangeer mogelijkheden in, maar ik vind het niet echt mooi :-| Toch bedankt ;)
Peter H
-
@Daan; Die link had ik nog nooit gezien. Leuke modelbaan is dat. Eens even kijken of ik daar iets mee kant :)
-
Vergelijkbaar met eerdere linkjes die je opgaf, én op twee modules van 122 x 61cm.
http://www.dyserth-road.co.uk/
Met het materieel dat ik op je site zag, zou het bijvoorbeeld een uitgangspunt kunnen zijn voor een rijtuigenwerkplaats, of iets wat doet denken aan Crailoo (O&K-lokje, ballast, spoorstaven, vuilafvoerstation).
-
@Rots; Bedoel je die baan waar er een trackplan van op de site staat? Verder wel mooie banen dat 8)
@Wim; Dat is wel een goed idee. Eerst 2 modules maken en dan met rails banen gaan maken ;D en een schaduwstation wil ik niet, dus daar heb ik geen last van...
Peter H
-
Ik heb met de site die Rots mij gaf even een baanplan gemaakt.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/baanplannn.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/baanplannn.jpg)
Kom maar met die reacties ;D
Peter H
-
Daarmee heb je veel rijmogelijkheden, het enige dat ik persoonlijk mis is een omloopmogelijkheid voor de locomotief, zodat je niet aldoor een extra locomotief nodig hebt.
MVG
Frank
-
Als je op deze site kijkt zie je alleen maar locomotieven...
http://www.dyserth-road.co.uk/
Dus een omloop spoor is dan niet nodig.
Peter H
-
Hallo Peter,
de vraag is, wat wil je er zèlf van maken? Ook een lokomotievenwerkplaats, fabrieksterrein, spoorstavenwerf, etc...? Ga in gedachte na hoe het rangeerwerk verloopt en of je een omloopspoor nodig hebt of niet.
Het is wel een mooi werkterrein voor je O&Kaatje.
-
Ik heb de knoop door gehakt! Ik ga deze maken:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/utgkutgktgk_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/utgkutgktgk_1.jpg)
Ik moet alleen nog iets hebben bij dat spoor waar nog niks aan zit.
Ik heb mijn oude baan al afgebroken en het nieuwe station neergelegt.
Binnenkort komt er een draadje over de bouw van de baan. Het enige wat ik nog moet hebben is een naam voor de baan :-X Iemand ideeen?
Peter H
-
Niemand?
-
Peter,
Kijk is goed naar de wisselcombinaties, vanaf de kopsporen kun je niet op het rechterspoor naar het schaduwstation komen. Dit kun je oplossen door onder het seinhuis de wissel te verplaatsen naar het andere spoor en op de plaats van de wissel een engelse wissel neer te leggen.
-
@Peter, met wat voor een soort treinen ga je rijden aangezien jouw station +/- 1.20 cm groot is?
Ik vraag je dit omdat de ruimte tussen de wissels en seinhuis +/- 80 cm is en getrokken trein met 4 rijtuigen + loc boven de 1 mtr uitkomt.
En als je gaat omlopen je dit over de hoofdbaan gaat doen.
Groet, Ronald.
-
Hoe bedoel je dat precies met die 80 cm ronald?
-
Er vanuitgaande dat de rails met nr.6101 ca. 20cm is en dit de lengte is tussen de wissels.
Groet, Ronald.
-
Peter,
Zoals ik je al via msn probeerde duidelijk te maken, en wat Hannes ook zei, is dit: (https://images.beneluxspoor.net/bnls/peterbaanplan.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/peterbaanplan.jpg)
zo kun je van ieder perronspoor, naar ieder spoor in de "hoofdbaan" om het maar zo te noemen.
Servé
-
Wim,
mee eens dat het ieders eigen baan is en dat die naar diens eigen wensen moet zijn. Echter is dit wel zo elementair dat als je het niet inbouwt, het rijplezier er niet beter op wordt. Zoiets heb ik ook in het verleden gehad. Zelf iets bouwen en dan niet voldoende doorgedacht. En als het dan eenmaal ligt, kun je alles weer afbreken. en dat is natuurlijk doodzonde.
-
Ik heb de knoop door gehakt! [...]
Het enige wat ik nog moet hebben is een naam voor de baan :-X Iemand ideeen?
Haandrinkdam :-X
Succes met bouwen!
-
Hallo,
Ik heb toch maaro verwogen om die engelse wissel er in te leggen. De rangeer mogelijkheden zijn toch net iets meer.
@Rots; Nee vind ik niet echt mooi :P Het liefst wil ik een echte duitse naam!
Peter H
-
Goedenavond Peter,
Ik kan niet goed zien wat er onder in het schaduwstation gebeurt, maar als ik het goed zie maak je een lus. Denk je er wel aan dat je dan een keerlusmodule moet gebruiken (neem aan dat je 2 rail rijd, je diorama was namelijk fleischmann rails). Anders maak je namelijk kortsluiting.
heb je misschien een duidelijkere printscreen van je schaduwstation?
met vriendelijke groeten,
Jon van Dijk
-
Hallo Jon,
Goed dat je het zegt, was me zelf nooit opgevallen denk ik. Nja tot dat ik kortsluiting krijg dan ;) Ik post hier morgen even een duidelijk plaatje van mijn schaduwstation.
Peter H
-
Het liefst wil ik een echte duitse naam!
Peter H
Iets simpels als Petersheim ?
Klinkt m.i. duits maar bestaat blijkbaar wel in de UK.
Of Petersbach ?
Wicher.
-
Ik zat nog even te denken, maar dit kan toch ook wel een nederlandse baan worden?
-
Tis jou feestje. Je mag met NL mat rijden, Duits. Voor mijn part Zimbabwaans... Ik rijd Nederlands omdat ik dat wil, niet omdat mn oma dat graag wil of van me eist...
Wat ik wil zeggen is: Tis jou modelbaan, jij moet er mee rijden, dus mag je ook zelf bepalen in welk land het thuis hoort en wat voor treinen je wilt rijden! Das het leuke van deze hobby ;D
-
Dan ga ik nederlands rijden, want die treinen vind ik toch mooier dan de duitse :)
Naam: Driebergen 8)
Nu ga ik verder posten in een nieuw draadje... Diek omt zo snel mogelijk.
Peter H
-
Hier dan nog een plaatje met de aangepaste wissels en een plaatje van het schaduw station.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Baanplan_5.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Baanplan_5.jpg)
Klik voor een groter plaatje
Ik heb ook nog een extra spoortje neer gelegt. Ik weet alleen nog steeds niet wat ik bij die wissel moet doen :-|
Peter H
-
Een uithaal spoor maken?
-
Een kort opstelspoortje voor een loc of een goederenloodsje met een kleine ladingkade
Of hoe je zoiets ook noemt.
Niet te veel tierlantijnen niet te moeilijk
Groeten,
Patrick
@stig: je was me net voor
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Baanplan_6.jpg)
De rechter groen omcirkelde wissel verbinding kan je volgens mij weg laten. Die is namelijk dubbel.
mvg,
Sander
-
Hoezo?
Die kun je toch gebruiken om om te lopen?
Je kunt voor de wissel afkoppelen, via de wissel naar het spoor eronder en dan weer terug.
-
Och, nu zie ik het pas, ik dacht dat die 2 sporen nog doorliepen...
foutje... :-[
mvg,
Sander
-
Is je vergeven hoor.
8)
Groetjes
-
@Sander, Dat is indedaat een omloopwissel.
@iedereen, Dat stukje rails wat nog aan die wissel moest heb ik gewoon een enkelsporig spoortje gemaakt.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Baanplan_7.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Baanplan_7.jpg)
klik voor een grote plaatje
Ik denk dat ik daar een klein goederen station maak.
Peter H
-
zou je niet linksboven, in de bocht na dat overloopwissel (dus nog meer naar links) een bochtwissel met daaraan een uithaalspoortje plaatsen? Dat is handig voor rangeerloc's, dan hoef je niet over de hoofdbaan. Ook kan je wellicht dan dat omloop wissel tussen spoor 1 en spoor 2 van het station laten vervallen. Dan zou je een loc-wissel moeten doen om een getrokken trein te laten keren, en dat kan dan via dat uithaalspoortje. :D
-
@Flris, Kan je het misschien uit tekenen? Ik snap het niet helemaal....
-
dit bedoel ik ongeveer (sorry voor het 'gepaint'):
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Baanplan_7aangepast.jpg)
Als je nu met een getrokken trein (een 1100 met M2 rijtuigen bijvoorbeeld) het station binnenkomt op bijvoorbeeld spoor 1, rijd je door tot de koppeling tussen loc en eerste wagon boven de ontkoppelrail zit. Je ontkoppelt, laat de loc staan. Daarna komt er van een ander spoor in het station een losse loc aanrijden (bijvoorbeeld een andere 1100 of een 1200). Deze loc rijdt dan ipv het rangeren over de vrije baan, het uithaalspoortje op, keert, rijdt naar spoor 1 (waar de net binnengekomen trein staat) en koppelt daar aan. Dan kan de trein daarna weer vertrekken richting schaduw station. Deze rangeermanouvre vindt plaats dan plaats zonder door de inrijdseinen van het station te moeten.
-
Flris,
Goed idee, betekent dat er of langere treinen in het station passen of er meer ruimte is voor dezelfde trein.
-
Das wel t idee, inderdaad. T' nadeel is dat je nu nergens kan omlopen en natuurlijk dat dure kruiswissel :-| een ander leuk voordeel is dat je ook spitsrijtuigen kan toevoegen enzo, zonder het hoofdspoor te lang bezet te houden.
-
Opzich wel een handig iets ;D Moet ik eens even kijken wat me het allemaal gaat kosten...
Peter H
-
Dat is wel zo, maar als je alleen in 1 keer goed doet is het alleen maat beter ;D
-
Waar moeten eigelijk allemaal seinen staan?
-
om de 1500 M. rekensom: 1500 / 87 =
-
Om de iets meer dan 15 meter dus een beetje zinloos in h0.
-
is als je het realistisch wil doen. maar je mag ze ook zelf neer zetten
-
Maar welke sein moet waar? Ik wil graag nederlandse seinen gaan kopen morgen. Dwerg en gewone seinen. Kan iemand misschien met stippen aangeven op mijn baanplan waar ik seinen neer kan zetten?
Of kan iemand mij het prencipe van de sein uitleggen?
Mvg Peter H
-
het meest logische is om langs je hoofdbaan grote seinen te zetten en ij je rangeer gedeelte dwerg seinen
-
Dat lijkt mij ook wel logich, maar waar? :P Ik heb helemaal geen verstand van seinen e.d.
-
ik zou zeggen: kijk eens rond op een middelgroot (kop)station ;) daar zie je vast wel hoe dat ongeveer zit.
-
...... en natuurlijk dat dure kruiswissel :-| ......
Je bedoelt het engels wissel. Een kruiswissel is wat anders. Dat zijn twee overloop combinaties die elkaar kruisen. zie dit (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=11174.msg167151#msg167151) draadje.
Gr.
Eric
-
Hallo Peter,
Ik heb op pagina 1 je Koploper gezien, een mij is opgevallen :o(als ik het goet heb gezien :o ???) dat je Koploper de ICM-1 is, kan dat? Vanwege de ruit bij de Cabine en de cabinedeur, heb je de Koploper omgebouwd of hoe zit dat??? Lima had altijd de ICM-0, die heft andere ruiten en zo.
Ik heb 2 Rivarossi Koplopers besteld, en het zou wel leuk zijn als je me verder kunt helpen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6366.jpg)
Bedankt,
Eduard ;)