BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: Wilko op 14 April 2008, 17:11:04
-
Beste mede modelspoorders,
Ik ben in het bezit van een Mehano Thalys, 10 delig. Echter deze trein heeft zulke stugge geledingen boven de draaistellen tussen de reizigersrijtuigen in dat ie bogen niet haalt (standaard bogen, geen industriebogen) en ook op wissels/kruiswissels ontspoort ie. Kent iemand de oplossing voor dit probleem?
Vriendelijke groet,
Wilko Wieffering uit Amsterdam
-
is het niet zo dat die tussendraaistellen eruit getrokken worden doordat het niet-aangedreven koprijtuig erg stug loopt? Bij railz is m'n ervaring dat de thalys juist altijd in t spoor blijft, aan de geledingen is daarbij niets veranderd, wel is het niet-aangedreven koprijtuig iets aangepast om m soepeler te laten lopen (assen vervangen door gewone roco-assen, gelagerd in een stukje 3mm-messingpijp, dat past zo in het draaistel omdat de originele assen 3mm dik waren. De stroomafnamelipjes heb ik er ook uit gesloopt, in plaats daarvan heb ik draden aan de lagerbuisjes gemaakt zodat ie steeds via het niet-geisoleerde wiel van elke as stroom afneemt, lichten knipperen dan enigszins maar ja, hij loopt nu wel heel soepel)
-
Dank Floris, ik ga eens kijken of dit scheelt
Wilko
-
het probleem is opgelost, al duwend heb ik 'm goed rijdend gekregen, de draaistellen met de kokertjes erboven functioneren nu goed omdat de grijpers van de bakken nu niet meer om het te brede gedeelte zakken