BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: Overlast op 24 August 2006, 18:21:29
-
Als ik al mijn lopen projecten af heb (en dat duurt nog heel lang :-|), wil ik een rijtuig plan O gaan bouwen.
Voor wie niet weet waar ik het over heb, kijk op www.martijnhaman.nl (http://www.martijnhaman.nl), onder 'Rijtuigen plan O'
Op deze site staat over dit nooit gebouwde rijtuigtype, dat er destijds 2 proefdraaistellen gebouwd zijn, en onder rijtuig Bc 7025 (plan N) zijn geplaatst. Wie heeft foto's en/of tekeningen van deze draaistellen?
Maarten
-
Dat rijtuig staat ook beschreven in het boek`` Trein disign``
Bij de stichting Doorreis staat vaak een model van zo`n rijyuig.
En volgens mij zit de bouwer daarvan ook op dit forum ;D
Groeten,
Dennis
-
Ik heb dat ding jaren terug al in model gezien, maar die is niet van stichting Doorreis ;)
-
dat heb ik ook niet gezegt :D
Zei alleen dat ie daar wel eens op de stand stond.
Groeten,
Dennis
-
Ik heb ooit een keer foto's van deze draaistellen gezien, dan moet ik alleen heel hard na gaan denken waar dat was. :-|
Dus ff wat boekjes doorbladeren :)
-
Dat rijtuig staat ook beschreven in het boek`` Trein disign``
Dennis,
Klopt. Het boek Treindesign heb ik, maar hier staan helaas geen draaistellen in.
Ik heb ooit een keer foto's van deze draaistellen gezien
Dat klinkt goed Felix! Je zou me er erg blij mee maken :D
Maarten
-
Heeft iemand toevalligeen ISBN nummer van het boek treindesign?
Gr,
Bart
-
Als ik het goed opgezocht heb:
Boek: Treindesign,
Schrijvers: vieveen, heleen + sijsling, henk
Uitgever: aha books
ISBN nummer: 90-5246-001-9
Groeten Harry van Goor.
(wat je met google wel niet kunt doen!)
Er staan er meerdere te koop op o.a. marktplaats
-
Ik heb ooit een keer foto's van deze draaistellen gezien, dan moet ik alleen heel hard na gaan denken waar dat was.
Zijn dat niet de luchtveringsdraaistellen die later uitgebreid getest zijn onder een van de motorloze Blokkendoos mP's of mDW's ?
Als dat zo is, dan heb ik een plaatje, geloof ik.
Chef de Gare, da's Frans
-
Ik heb nu wel een plaatje bij de hand van een luchtgeveerd draaistel van een plan e rijtuig. Waarom dit was weet ik niet precies, dat moe tik nog even gaan lezen ;)
-
Hallo Felix,
In het boekje 'De stalen getrokken rijtuigen der NS'
staat een fotootje van een luchtgeveerd draaistel onder plan E-rijtuig 6603. Bedoel je die foto?
Zijn dat niet de luchtveringsdraaistellen die later uitgebreid getest zijn onder een van de motorloze Blokkendoos mP's of mDW's ?
Klopt, deze zijn later in 1970 onder de mDW 3084 9781 803-6 geplaatst. Hiervan staat o.a. in het boek 'Van Stoom tot Stroom' een foto.
Volgens de tekening van het plan O-rijtuig in het boek Treindesign, zouden de draaistellen van plan O een radstand van 2500 mm hebben. Het valt mij op dat de draaistellen van NS loc 2801 aardige overeenkomsten vertonen (niet zo vreemd; beide gemaakt door Werkspoor en in dezelfde periode, zo rond 1960) De draaistellen van de 2801 hadden ook een radstand van 2500 mm. Het zou dus goed kunnen dat de draaistellen de bedoelde proefdraaistellen voor plan O waren. Maar zeker weten doe ik het nog niet. Wie weet dit zeker?
Maarten
-
De draaistellen van de 2801 hadden ook een radstand van 2500 mm. Het zou dus goed kunnen dat de draaistellen de bedoelde proefdraaistellen voor plan O waren.
In Paul Henken's boek over de 2600 en 2800 serie zegt hij wel iets over de draaistellen van de 2800.
Uit het hoofd (ik heb het boek niet ter hand op het moment) maakt hij een vergelijking met de draaistellen plan T (of Plan W, of de mP's).
Als het de draaistellen van Plan O of de luchtgeveerde draaistellen van plan E of W waren geweest, dan had hij het zeker wel beschreven.
Chef de Gare, da's Frans
-
In het boekje 'De stalen getrokken rijtuigen der NS'
staat een fotootje van een luchtgeveerd draaistel onder plan E-rijtuig 6603. Bedoel je die foto?
Ja
Ik weet niet of het mag, maar ik heb even het plaatje ingescand en plaats het hier.
HET Draaistel (http://i96.photobucket.com/albums/l165/felix1305/luchtdraaistelplane.jpg)
Foto afkomstig uit 'De stalen getrokken rijtuigen der NS'
-
Bij de stichting Doorreis staat vaak een model van zo`n rijyuig.
En volgens mij zit de bouwer daarvan ook op dit forum ;D
Groeten,
Dennis
Inderdaad, dat ben ik. En er is inderdaad een tweede model van plan O in omloop, gebouwd door de heer Mooij. Die heeft ooit in Miniatuurbanen gestaan.
Allan heeft minstens 2 draaistelontwerpen voor Plan O gemaakt. Ik heb 13 jaar geleden een paar (slechte) kopieën van de tekeningen gekregen van ontwerper W. de Steur, die ook aan modelbouw deed en een beetje een draaistellenfreak was. (hij leeft overigens al jaren niet meer) .
Het ene ontwerp, gedateerd 9 november 1957, betreft een wonderlijke kruising van scheenplaatloze Minden-Deutzophanging, luchtvering (fabrikaat Firestone) en een soort zwanenhals. "De grote dompelasticiteit wordt deels gecompenseerd door een systeem met drie schijfremmen/as", aldus ir. De Steur. Mogelijk zijn hiervan prototypes gemaakt en onder een Plan N geplaatst, maar daar weet ik niets van. Het luchtgeveerde draaistel dat onder de 6603 zat, lijkt er in de verste verte niet op.
Het twede ontwerp van 2 november 1957 heeft binnenliggende aspotten en schroefvering, en lijkt sterk op de draaistellen van de oudste serie Rotterdamse metro's (kan kloppen, na het faillissement van Allan is ir. De Steur bij de RET gaan werken!) Deze uitvoering heb ik voor mijn model gebruikt, gewoon omdat ik hem mooier vond.
Zoals gezegd zijn de kopieën niet al te best, met erg dunne lijntjes. Ik zal kijken of het lukt om er een acceptabele scan van te maken. Laat even weten als je belangstelling hebt.
Arjen.
-
Stuur mij maar zo'n scan als het lukt ;D
Vind ik weer leuk om over te trekken in Illustrator :P Als dat te doen is tenminste.
Daarmee kan ik wel veel mensen verblijden denk ik...
-
Hallo Arjen,
Dan heb ik het met mijn redenering toch fout.
Als je de tekeningen wil mailen/plaatsen, zou ik er erg blij mee zijn!
Het model van de heer Mooij heb ik een keer in de Modelbouwer gezien. Hij had het volgens mij voorzien van plan-E draaistellen + het model ingekort. Ik wil het ook qua lengte in 1:87 gaan bouwen. Wel zo mooi.
Heb jij ook een foto van jouw model?
Maarten
-
Ik heb het model van de heer Mooij live gezien, het zag er goed uit. het staat op zo'n 40 meter afstand van me ;)
-
Als je de tekeningen wil mailen/plaatsen, zou ik er erg blij mee zijn!
OK, heb je ook een e-mailadres? Een foto van het model heb ik niet, maar ik heb inmiddels wel de tekeningen gescand.
Overigens heb ik indertijd een bak van een oud 1:100 Roco-rijtuig gebruikt (ik meen de Scharnow-slaapwagen ex-Röwa), een plan O is korter dan een DB-bak dus het model is ongeveer op lengte. De zijwanden heb ik uit messing geëtst, de koppen, het dak en de bodemplaat heb ik zo gelaten omdat toch niemand weet hoe die precies moeten worden gedetailleerd.
Arjen.
-
Dankuwel, wie weet bouw ik ook nog eens een keer een Plan O rijtuig.
Zodra ik klaar ben met overtrekken post ik het resultaat wel, dat scheelt enorm (hoop ik) ;D
Felix
-
@Arjen,
Mijn emailadres is admin {at] h0gerbosch.nl
@Felix,
Ook jouw versie zie ik graag tegemoed ;)
Gr en bedankt,
Bart
-
Oei, die schroefvering is wel heel erg wazig.
Maar ik zal mijn best doen, eerst de luchtvering :)
-
Hallo Arjen,
Ik heb m'n mailadres naar je gemaild. Kom maar op met die tekeningen ;D
Maarten
-
Ik ben weer eens wezen zoeken in het Utrechts archief en daar ben ik wel iets tegen gekomen van dit rijtuig dus dat ga ik binnenkort eens onderzoeken als ik daar weer eens in de buurt ben en dan zal ik mijn verhaal hier wel posten zodat iedereen der wat aan heeft.
Misschien is het oftopic maar ik heb verder nog iets gevonden over een onderrzoek naar luchtgeveerde draaistellen in de periode van 1966 t/m 1969 ook dit wil ik nog beter gaan uit/onderzoeken.
Dus ik komt hier nog terug met de nodige infromatievoor jullie.
groetjes edwin
-
Vind ik weer leuk om over te trekken in Illustrator :P Als dat te doen is tenminste.
Dat overtrekken is er trouwens nooit van gekomen. Gek he? ;D
-
Nee, zoveel ovetrekwerk is het toch niet?
-
Nou, dat vond ik dus wel blijkbaar :P Vooral die schroefvering.
-
Zoals al eerder in een ander draadje vermeld ben ik bezig een Plan-O rijtuig te tekeningen in ACAD tbv plot-werkzaamheden.
Hiervoor zijn alle tekeningen en extra info welkom.
Gr,
Bart
-
Wordt dat de Gerco-route, Bart, of ga je het op een andere manier doen? En maak je dan ook het dak en de voetplaat uit geplot styreen?
- Peter
-
Ik ga vandaag weer eend op onderzoek naar dit rijtuig doen zodat ik een model van dit rijtuig in Ho kan maken die prima aan allees voldoet ;)
Ik post mijn bevindingen posten op het forum.
groetjes edwin
-
Weer naar het Ut Archief, Edwin?
Ben benieuwd! :D
-
Ja inderdaad en ik ben ook weer een stuk wijzer geworden voor wat betreft dit type rijtuig hihihihihihihihihihi.
Maar ik ga toch nog een keer weer kijken om nog meer te weten te komen van dit rijtuig ;).
Zoals er meerdere aanbiedingen waren van verschillende leveranciers.
groetjes edwin
-
Ja, dat klinkt lekker vaag: 'hihihi enzo.' ???
Wat ben je precies wijzer geworden? Tekeningen gevonden?
Maarten
-
Ik heb ontdekt dat niet alleen Allen & Co maar ook Werksspoor N.V en Wagonfabrik Talbot en nog een andere duitse bedrijf die een aanbieding hadden gedaan aan de Nederlandse Spoorwegen voor Deze rijtuigen Plan O die tevens in gezet konden in het buitenland.
De offerte van Talbot Wagonfabrik bestondt uit dat er 30 stuks rijtuigen van het type B4ümg.
Ook werkspoor koos dit ontwerp van dit Duits rijtuig om dat er niet genoeg tijd was voor een eigen ontwerp.
Van het Werkspoor rijtuig heb ik een tekening die om ga zetten naar 1/87.
Ik heb verder nog een foto gevonden van een AB rijtuig Plan O die sprekend op een Plan N rijtuig leek.
Ik ga kijken of ik een afdruk van deze foto kan krijgen ;)
Mijn speurtocht gaat nog door van dit rijtuig.
Groetjes edwin
-
Klinkt interessant Edwin. Maar een foto? Plan O is nooit gebouwd, dus het lijkt me sterk dat daar een foto van is.
Heb je al een niet 1:87 versie van die tekening die je al kan mailen?
Ben heel benieuwd!
Maarten
-
Edwin & Maarten,
Zie hier de tekeningen tbv de plots voor een Plan-O zoals ik ze wil laten maken door Gerco.
(http://www.projectnijkerk.nl/wp-content/uploads/2008/02/plan-o_plot2-300x225.png) (http://www.projectnijkerk.nl/wp-content/uploads/2008/02/plan-o_plot2.png)
Schiet maar raak met eventuele aanvullingen en/of wijzigingen.
Gr,
Bart
-
Mag ik ook schieten ;)
-
Tuurlijk Karst :P
Schiet maar raak! Jullie/jij hebben dat hele proces al een keer meegemaakt.
Gr,
Bart
-
Ok, daar gaan we ;D
- Het Dak: mooi rond ton-dak; maak het separaat. Veel spanten ( ca. elke 7.5mm ) Goed te doen. Zie mijn draadje over de DE-5
- Binnenwanden: 3 lagen is beter dan twee.
- Kopwanden: idem plus misschien iets terugvallend in de wand. ( zoals bij Plan E ? )
- Tussenwanden algemeen: Maak er nokjes aan, zoals bij Gerco's Plan E experiment
- Plafond: Maak er uitsparingen in ( zie weer DE-5 ) zodat je er makkelijk binnenverlichting in kunt zetten.
- Deuren: Er moeten nog uitsparingen in de binnenste twee lagen.
Dat was het voorlopig wel. Als je aan de bodem toe bent ga ik weer verder ;D
Verder heel grappig rijtuig. Lijkt wel een Reneault Megane-I met al die ovale ramen :P
Grtzz en suc6,
Karst
-
Karst,
1.) Moet inderdaad nog gebeuren, maar wil eerst wat meer zekerheid hebben mbt de dakvorm.
2.) Binnenwanden 3 lagen, dus in totaal 4 lagen?
3.) Dat gaat nog gebeuren
4.) Volgt nog, eerst de basis gereed ;)
5.) Zie 3.
6.) Oops :)
De bodem wordt idd nog even een vraagteken. Waarschijnlijk geschikt voor een kleintje symoba :)
Dus niet zo'n dure oplossing als bij de Plan-U.
Gr,
Bart
-
Hoi,
@2) Nee, in totaal 3 2 x buiten met uitsparing deur, 1 x met raampje van de deur. Net als bij de meeste Plan U tussenwanden
@5) Dat vergeet je makkelijk, zie het Plan U WC-raam in de B-bak :-[ :-[
Grtzz,
Karst
-
Ziet er leuk uit, Bart. Misschien is het wel mogelijk grote Symoba's toe te passen. Is meestal beter bij lange rijtuigen, hoewel deze nog wel mee valt in 1:87. Voor de koppelingen zou ik niet de plan U-methode kiezen, is helemaal niet nodig.
Maarten
-
heren er zal vanavond weer een update over deze rijtuigen komen. Maarten, ik heb een kleine verrassing voor jouw en de rest ;D ;D ;D ;D ;D.
groetjes edwin
-
Ben benieuwd! ;D
-
Me too.
Vanavond maar eens de plot verder gaan aftekenen.
Gr,
Bart
-
Inderdaad hier heb ik weer meer informatie over het Plan O rijtuig
Ook Werkspoor is in samenspraak met Beyens bezig geweest met een offerte voor deze rijtuigen.
Deze rijtuigen zouden ook in de internationale dienst ingezet kunnen worden.
De offerte van Werkspoor bestond uit het leveren van een prototype rijtuig en dan mogelijk gevolgd door een totale serie in eerste instanttie van 30 rijtuigen maar uit gebreid tot 60 rijtuigen AB.
De coupe verdeling is als volgd 3 1e klas coupe,s met elk 6 zitplaatsen waarvan 2 rook coupe,s zijn en 5 2e klas coupe,s met elk 8 zitplaatsen waarvan 3 rook coupe,s
Aan de kopeinden van de bakken komen vouwbalgen inplaats van buisbalgen.
Ik hoop dat ik jullie wat meer heb kunnen vertellen hier van dit rijtuig....
Werkspoor wilde zoals ik uit de foto,s kan op maken mMinden -Deutzsdraaistellen gebruiken voor deze serie
(http://i8.photobucket.com/albums/a14/steinbock/huis003.jpg)
(http://i8.photobucket.com/albums/a14/steinbock/huis002.jpg)
(http://i8.photobucket.com/albums/a14/steinbock/huis001.jpg)
foto,s bron Het Utrechts Archief.
groetjes edwin
-
Toch vind ik de variant met ronde ramen mooier ;)
Denk wel dat ik toch de verzonken deuren ga gebruiken.
Gr,
Bart
-
Misschien een beetje oftopic
Citaat van Felix: geplaatst op 29 augustus 2006, 08:27:20
Ik weet niet of het mag, maar ik heb even het plaatje ingescand en plaats het hier.
HET Draaistel
Foto afkomstig uit 'De stalen getrokken rijtuigen der NS'
ik heb een tekening gevonden van dit draaistel in het archief utrecht.
groetjes edwin
-
Ik denk toch dat deze uitvoering van Werkspoor ook niet gek staat op de modelbaan zou staan achter mogelijk een 1400 ;) ;).
groetjes edwin
-
Ik ben best wel geïnteresseerd in een tekening van dat draaistel. Ik wil ooit nog eens die Plan E nabouwen namelijk ;)
De tekeningen die ik heb zijn vrij onduidelijk.
-
Mooie foto's Edwin,
lijkt me meer een artists-impression ;)
Maar... erg mooie rijtuigen, lijken sprekend op de Plan U B-bak. Ramen en draaistellen komen zo goed als overeen 8)
Grtzz,
Karst
-
Ja waar een speurtocht in het archief in utrecht wel niet goed voor is ;).
groetje edwin
-
Heel interessant Edwin! :D Zijn er ook afmetingen en tekeningen van het rijtuig waar jij artist impressions van geplaats heb? Of is het een plan N-rijtuig met plan W-dak en draaistellen?
Nu snap ik ook hoe het zit met dit:
Op deze site staat over dit nooit gebouwde rijtuigtype, dat er destijds 2 proefdraaistellen gebouwd zijn, en onder rijtuig Bc 7025 (plan N) zijn geplaatst. Wie heeft foto's en/of tekeningen van deze draaistellen?
Ik heb namelijk een foto uit 1964 van het betreffende plan N rijtuig met plan W-achtige draaistellen. Zoals op de artist impression te zien is, zijn dit deze draaistellen. Weer een probleem opgelost!
Lijkt me wel mooi: een 1400 met verschillende plan O-rijtuigen! :D
Maarten
-
Denk wel dat ik toch de verzonken deuren ga gebruiken.
Je zal wel moeten Bart, want op de plattegrond in het boek 'Treindesign' zijn alle deuren verzonken getekend. ;)
Maarten
-
Ik heb namelijk een foto uit 1964 van het betreffende plan N rijtuig met plan W-achtige draaistellen. Zoals op de artist impression te zien is, zijn dit deze draaistellen. Weer een probleem opgelost!
Lijkt me wel mooi: een 1400 met verschillende plan O-rijtuigen!
Ik heb wel belang bij een scan of kopie van deze Plan N met plan W-achtige draaistellen.
groetjes edwin
-
Zal ik vanavond naar je mailen, Edwin. Ik kan de foto hier niet plaatsen, omdat diegene waar ik de foto van kreeg niet weet bij wie de rechten liggen.
Welke datum heeft trouwens die artist impression?
Maarten
-
daar ben ik niets wijzer van geworden mede omdat er niets van het Allen rijtuig in het archief ligt.
groetjes edwin
-
(http://i273.photobucket.com/albums/jj201/martijnh_album/Fotobakje/rijtuig_werkspoor_argentinie.jpg)
Bovenstaande foto is welliswaar niet van een plan O-rijtuig, maar geeft me om de een of andere manier wel de sfeer weer die het Allan ontwerp heeft. Komt waarschijnlijk door de ronde ramen en de wijze waarop de ramen in de zijwand zitten.
Het rijtuig op de foto behoort tot een serie rijtuigen die Werkspoor in 1952 heeft gebouwd voor Argentinië.
Martijn
-
Het is wel duidelijk dat bij de Werkspoorversie plan N gebruikt is als basis. de apparaatkasten zijn zelfs hetzelfde. Kijk & vergelijk met de foto's van Sobat:
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=4683.msg71594#msg71594 (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=4683.msg71594#msg71594)
Maarten
-
Iets wat ik nog steeds niet weet zijn is de nummers voor deze serie Plan O rijtuigen.
Weet iemand dat misschien ?
groetjes edwin
-
Edwin, dat is volgens mij niet te zeggen. Het zou goed kunnen zijn dat de nummering van plan W gebruikt zou worden als plan O daadwerkelijk gebouwd zou zijn. Plan W zou vervolgens weer andere nummers gehad hebben.
Het computernummer is wel gedeeltelijk vast te stellen. Als het een rijtuig voor de binnenlandse dienst zou zijn, zou het waarschijnlijk het volgende nummer hebben: 50 84 37 37-???-?. Kijk maar eens op de site www.martijnhaman.nl, onder UIC-codes.
Maarten
-
Wat ik weet is dat Plan O ook ik de trein buiten Nederland zou gaan rijden naar zoals Belgie, Duitsland, Romenie etc etc.
groetjes edwin
-
Citaa van Overlast : geplaatst op 04 maart 2008, 21:59:02
Zijn er ook afmetingen en tekeningen van het rijtuig waar jij artist impressions van geplaats heb?
Die heb ik helaas nog niet kunnen vinden :-| maar ik blijf er nog wel naar zoeken want die zullen er toch wel zijn dacht ik of zou het allleen bij een artist impression zijn gebleven ???
groetjes edwin
-
Edwin, zoals ik al eerder zei, zullen de afmetingen wel hetzelfde zijn geweest als bij plan N. De artist impression is eigenlijk een plan N met Plan U-ramen en plan W-draaistellen en -dak.
Maarten
-
Nog een ander gevonden ontwerp van plan O (Werkspoor, 1960):
(http://i95.photobucket.com/albums/l125/overlast/P4012280.jpg)
http://i95.photobucket.com/albums/l125/overlast/P4012280.jpg (http://i95.photobucket.com/albums/l125/overlast/P4012280.jpg)
Zoals te zien is, heeft Werkspoor op basis van een Duits standaardtype een ontwerp gemaakt.
Maarten
-
Klopt ik heb deze tekening ook in mijn bezit en ben er achter gekomen dat je de ook voor de couchette rijtuigen kunt gebruiken die de NS in 1994 heeft over genomen van de DB ;D ;D
Zo te zien zijn er verschillende mogelijkheden om deze rijtuigen te maken.
groetjes edwin
-
Een tijdje terug heb ik op de beurs in Houten een zak met THS mP-onderdelen gekocht. Er zaten ook 4 Kleinspoor draaistelzijkanten bij voor de mP. Deze zijn in de schaal 1:100 uitgevoerd. Zoals eerder genoemd zijn er voor plan O 2 proefdraaistellen gebouwd, die een tijdje onder Bc 7025 (plan N) hebben gezeten. Ik heb daar een foto van, maar kan deze niet plaatsen omdat niet bekend is bij wie de rechten liggen.
Het zouden plan W-achtige draaistellen worden met een type aspot zoals dee de mP´s hadden. Zie ook de door Edwin geplaatste artist impressions.
Ik heb pas een draaistel als proef gebouwd:
(http://i95.photobucket.com/albums/l125/overlast/IMG_0705.jpg)
Het bestaat uit een Mastica plan E draaistelframe met daarop de zijkanten gelijmd. Deze zijn voorzien van messing puntlagers. De dynamo komt van een Roco plan D-draaistel.
Maarten
-
Netjes Maarten..
Ik heb hier nog steeds de plot liggen voor de Plan-O, misschien dat ik daar binnenkort toch echt maar eens aan moet gaan beginnen/
Gr,
Bart
-
Op verzoek...
(http://www.projectnijkerk.nl/wp-content/uploads/2008/02/plan-o_ruwbouw-300x225.jpg)
Heb inmiddels ook een stukje op mijn website geplaatst.
http://www.projectnijkerk.nl/?p=6
Gr,
Bart
-
Dat ziet er goed uit!