BeneluxSpoor.net forum

Algemeen => Ditjes en datjes => Topic gestart door: Bob R. op 13 April 2008, 12:21:27

Titel: Engels modelspoor, voorbeeld en model, vragen & opmerkingen
Bericht door: Bob R. op 13 April 2008, 12:21:27
Bob, dat trof je dan wel op het station in York! Was je daar toevallig, of wist je dat er stoom zou zijn?
Het zal wel een "mainline steam" trip geweest zijn. Dat zou ik eigenlijk ook nog wel eens willen doen.

Ik was er tijdens de the bicentenary Steamfestival, 200 years of steam engines in the National Britisch Railway museum
Enorm veel materieel stond buiten onder stoom.
Hier mijn fotoverslag (http://home.tiscali.nl/amibo/rail/200steam.htm)

De kwaliteit van Engels modelspoor verschilt nogal.
Ik rij af en toe met  00 modellen op mijn H0 spoorbaan en dat gaat prima.
Ik heb toen op de modelspoormarkt ook het nodige gekocht al komen mijn meeste 00 modellen van Hattons.
Titel: Re: Engels modelspoor, voorbeeld en model, vragen & opmerkingen
Bericht door: St00mboy op 13 April 2008, 13:23:26
Ja, ik weet nog dat dat evenement er was. Het was een heel bijzonder gebeuren, zoeen waar ik ook graag heen ga, maar helaas... Voorlopig zullen we nog wel even op zoiets moeten wachten. Een mooi verslag, bedankt voor het posten. Zo te zien hebben jullie je wel vermaakt, zeg.

Sja, de kwaliteit... Vroeger met Hornby Dublo was het "coarse", maar enorm degelijk. De modellen die de afgelopen 10 jaar volgens de nieuwste technieken nieuw zijn uitgebracht en in China zijn gemaakt, zijn over het algemeen mooi gedetailleeerd. De oude modellen met tenderdrive en grote Volvobumper koppelingen worden echter ook nog uitgebracht. Het opnieuw uitbrengen van de oude Triang "Lord of the Isles" set 2 jaar geleden was zelfs een groot succes. Het oude chassis was nu DCC ready, en zo'n 45 gram lichter dan het oude, waardoor hij weinig trekkracht had. Hornby heeft ook nog steeds de meeste van zijn goederenwagons niet geupgraded, daarmee lopen ze enorm achter op Bachmann.
Dat de Quality Control in China beter zou moeten is een veelgehoorde wens. Af en toe komen er modellen op de markt, waar veel klachten over zijn, zoals de laatste versie van de Class 37 diesel van Bachmann. Zelf heb ik een paar keer defectjes ervaren, zoals een gespleten nylon tandwiel. Na melding bij Hornby resp. Bachmann in Engeland heb ik altijd zonder mankeren de onderdelen over de post gekregen. Ik heb zelf ook een paar kleine reparaties moeten doen, maar ik vind dat eigenlijk wel leuk en het komt gelukkig weinig voor. Ik maak ze digitaal, en dan moet je ze toch uit elkaar halen. Ze lopen nu vrijwel allemaal perfect. Ik ben dan ook best tevreden over de prijs/kwaliteit van mijn Engelse modellen.

In Engeland loop ik altijd graag op beurzen te loeren of er nog wat leuks is. Verder bestel ik bij Hattons, Rails, Ebay en soms elders datgene, wat ik niet bij H&H in Gouda (van harte aanbevolen) koop.

Leen.
Titel: Re: Engels modelspoor, voorbeeld en model, vragen & opmerkingen
Bericht door: Bob R. op 13 April 2008, 14:19:12
De prijs/kwaliteit verhouding is inderdaad prima, de prijzen zijn over het algemeen stukken lager dan modellen van merken van het vasteland.
Titel: Re: Engels modelspoor, voorbeeld en model, vragen & opmerkingen
Bericht door: MRP_Peter op 14 April 2008, 03:17:03
Leuke foto's Bob, in de tijd dat ik in Engeland woonde ben ik eens met de stoomtrein van de BlueBell Railways meegeweest, wat overigens heel goed beviel.
Ook zag ik op een van je foto's een soortgelijke loc van Southern die bij BlueBell Railways in de revisie is geweest, het betrof hier een groen exemplaar.
Ik moet nog ergens foto's hebben van BlueBell Railways maar heb deze niet gescand, hou je nog tegoed van me  ;)

Ik was op practisch elke grote modeltreinbeurs te vinden die in het zuiden van Engeland ge-organiseerd was, zoals bijvoorbeeld de beurzen in Brighton en Worthing/Lancing, daar ik lid was van de N-Gauge Society West Sussex en de N-Gauge Society Worldwide.
Leuke tijd gehad in Engeland.

Met vriendelijke groet,

Peter.
Titel: Re: Engels modelspoor, voorbeeld en model, vragen & opmerkingen
Bericht door: Ronald Halma op 16 April 2008, 11:12:24
Hoi Leen,

Citaat
wat ik niet bij H&H in Gouda (van harte aanbevolen) koop.

Hebben die buiten het amerikaanse spul ook een beetje assortiment aan engels? Ofwel, loont zich de rit daar naar toe?

Grtz,  8) Ronald 8)
Titel: Re: Engels modelspoor, voorbeeld en model, vragen & opmerkingen
Bericht door: Simon Stenneberg op 16 April 2008, 13:05:48
Hoewel veel bij Engeland aan 00 en smalspoor denken, is er ook best nog wel veel in H0 te krijgen.

Zie: http://www.british-ho.com/

Zo heb ik zelf simpelweg twee Roco Hippels omgeschilderd in Engelse kleurstelling (één zwart en één donkergroen met "wasp-stripes").
Titel: Re: Engels modelspoor, voorbeeld en model, vragen & opmerkingen
Bericht door: St00mboy op 16 April 2008, 19:33:37
Ronald, H & H heeft een klein assortiment Engels op voorraad, en ik bestel er regelmatig. Ik woon op 15 km afstand van Gouda en vind het af en toe leuk om er even aan te wippen. Dan kan ik kijken of er weer iets leuks is, en soms even gezellig over treinen babbelen onder het genot van een kopje koffie.

Leen.
Titel: Re: Engels modelspoor, voorbeeld en model, vragen & opmerkingen
Bericht door: Ronald Halma op 16 April 2008, 22:43:19
Dank je wel Leen :)
Titel: Re: Engels modelspoor, voorbeeld en model, vragen & opmerkingen
Bericht door: St00mboy op 26 May 2008, 16:32:44
Voor de liefhebbers van een model van de Deltic DP-1 prototype:

het National Railway Museum heeft bij Bachmann weer een partij van volgens mij 1.500 stuks besteld. Deze keer worden ze blijkbaar pas verkocht nadat ze binnen zijn.

Op de site

http://www.nrm.org.uk/models/index.asp

kun je alvast je naam invullen om gewaarschuwd te worden wanneer je kunt bestellen.

Wees er snel bij!!

Leen.
Titel: Re: Engels modelspoor, voorbeeld en model, vragen & opmerkingen
Bericht door: St00mboy op 16 September 2008, 15:12:24
Na een lange, rustige tijd worden het vanaf nu dure maanden voor de liefhebbers van het Engelse 00 modelspoor, zoals ikzelf. Die gaan de komende tijd weer eens aardig aan hun trekken komen.

Hierbij de inhoud van een scheepslading van Hornby die blijkbaar uit China onderweg is:

http://static.hornby.com/files/september-october-2008-website-440.pdf (http://static.hornby.com/files/september-october-2008-website-440.pdf)

Er staan een paar erg leuke nieuwe dingen bij, zoals de Southern T9 "Greyhound" lok, een 4-4-0, waarvan aangekondigd is, dat die een metalen behuizing zou krijgen om hem betere eigenschappen te kunnen geven.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/T9_hornby.jpg)

Daar horen een stuk of 6 van die mooie SR rijtuigen achter die in de pdf-folder staan.

De A3 "Flying Scotsman" blijft natuurlijk ook een fantastisch model!

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/http___statichornby.jpg)

Ook van Bachmann Branchlines is er van alles onderweg. Vorige week is de LNWR/LMS/BR Super D goederenlok in de winkels verschenen:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Super_D_31_475_1.jpg)

(Deze foto komt van de website van Hattons Liverpool)

De Super D heeft o.a. verende buffers, NEM schachten, (dat is tegenwoordig gebruikelijk bij nieuwe releases), een verstelbare koppeling tussen lok en tender, een rookkastdeur die open kan, een DCC stopcontact met 21 pennen en is verder ook voorbereid voor een sound decoder. De DCC-afdeling zit in de tender. Jammer is alleen dat de condensatoren die de goede werking van decoders (kunnen) verstoren in de lok zitten, maar dat mag de pret niet drukken. Een uitgebreide review is te zien op:

http://www.modelrailforum.com/forums/index.php?autocom=custom&page=Bachmann-G2-Super-D (http://www.modelrailforum.com/forums/index.php?autocom=custom&page=Bachmann-G2-Super-D)

Er is ook een nieuwe BR Standard Class 4 4-6-0 lok onderweg:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Class_4_31_115.jpg)

(Deze foto komt ook van de Hattons website)

Die vervangt het oude ex-Mainline model van de jaren '80 met het split chassis.
Helaas is ditzelfde model ook door Hornby aangekondigd. Ik vind dat jammer, want daardoor lopen we weer een ander schitterend model mis.

Leen.