BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: DV modelspoor op 18 February 2023, 22:03:51
-
Ik heb een mooie gerenoveerde Riva 1300 maar helaas heb ik een kapot tandwiel... bekend probleem :o
Weet iemand een adres waar ik die eenvoudig kan bestellen?
Weet dat er best wat draadjes over zijn geweest maar die kan ik zo 1 2 3 niet vinden ;)
-
https://shop.kkpmo.com
levert tandwielen van kunststof of messing.
Je moet wel de precieze gegevens van je tandwiel invoeren, bijvoorbeeld
Gearwheel Pinion M0.4 / 15teeth
drill / hole (D) in mm:3,0
gearweehl width (T) in mm:2,0
material:Polyacetal POM white
(dit is voor een tandwiel van een Liliput-stoomloc)
Succes
François
-
Dag NaoorlogsNS,
Je kan ook deze tandwielen bestellen van Conrad: https://www.conrad.nl/nl/p/reely-rondsel-educatief-soort-module-0-5-boordiameter-1-9-mm-aantal-tanden-10-518405.html (https://www.conrad.nl/nl/p/reely-rondsel-educatief-soort-module-0-5-boordiameter-1-9-mm-aantal-tanden-10-518405.html)
Ze zijn wat te breed, maar je kan ze doorzagen/afdraaien. Dit is de voordeligste optie.
En anders dus op de site die François gaf invullen:
Gearwheel Pinion M0.5 / 10 teeth
drill / hole (D) in mm:1,9 of 1,95 (as is 2 mm en moet wat klemmen)
gearweehl width (T) in mm:3,0
material:Polyacetal POM white
Dan kom ik op deze uit: https://shop.kkpmo.com/product_info.php?info=p701_gearwheel-pinion-m0-5---10teeth-od-6mm.html (https://shop.kkpmo.com/product_info.php?info=p701_gearwheel-pinion-m0-5---10teeth-od-6mm.html) (zelf nog breedte en as diameter invullen)
Alleen springt het gat van 1,5 mm diameter meteen naar 2 mm. In principe past dat ook, daar er op de plek van het tandwiel karteltjes op de as zitten. En anders een drupje (gel) secondenlijm of epoxy 2-componenten lijm. Eerst alles goed ontvetten.
Vriendelijke groet,
Robert
-
Dank voor de tips, ik ga Conrad proberen. (y)
-
LS .
Welk tandwiel is er beschadigd?.
Als het degene is die op het midden vd wielas is bevestigd ,dan kun je daar een messing tandwiel van Fleischmann voor gebruiken.Heb er al een aantal keren de 1300 mee kunnen fixen. Zie foto.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/20201024-113643-63ff716667a09.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/20201024-113643-63ff716667a09.jpg)
Stuur maar een PB ..
Groet,Koos
PS
De doorgezaagde tandwiel optie heb ik ook een keer gedaan,maar werkte voor geen cm 😊
-
Met een PB help je ons er niet mee ...
-
Het is een bekend probleem bij de NS1300 van Rivarossie. Het overkwam mij vorige week toen ik snel de 1300 wilde tegenhouden om een botsing met een achtergelaten wagon te voorkomen. De motor is kennelijk sterker dan de tandwielen aankunnen. Bij mij was het tandwieltje in één van de wielassen stuk. Bij Modeltreinexpress een nieuw setje wielen (met tandwiel) besteld.
Als je geen onderdelenlijst meer hebt, kan ik die wel voor je scannen en versturen. Voor de set wielen geldt in ieder geval:
Artikel: Rivarossi onderdelen 2251/35 Omschrijving: set Wielen (DC)
Hartelijke groet,
Joop
-
Heb er al een aantal keren de 1300 mee kunnen fixen.
Stuur maar een PB ..
Een aantal keer? Ging het dan toch steeds opnieuw stuk? Ben wel benieuwd welk tandwiel dat is, ik heb er ook nog een paar liggen....
-
Het gaat dan neem ik aan om de Electrotren heruitgave, dus met de Spaanse basis. Die staat bekend om brekende tandwielen op de aangedreven assen.
-
Uiteraard. Overigens heeft mijn oorspronkelijke Electrotren ook nergens last van.
-
LS
Een PB is volgens mij een persoonlijk bericht om diverse redenen.
Niet alle aangelegenheden hoef je in het openbaar te voeren.
Relevante info deel je uiteraard hier als iedereen daar wat aan heeft.
Dus geduld mijn beste.
Groet ,Koos .
-
LS .
Ja een aantal keren kunnen fixen ,Het probleem doet zich dus voor bij vele NS 1300 modellen.Dus velen gerepareerd daardoor.
Groet,Koos .
PS Nog geen idee welk tandwiel er nu defect is.
Indedaad de aandrijfwielen zijn compleet te koop.Prijs was toen een paar jaar terug, dacht ik, rond de 25 a 30 euro.Huidige prijs mij niet bekend.
Tandwiel Fleischmann rond de 6.00 euro
Groet,Koos
-
Ik ga hem van de week even open halen om te kijken welk tandwiel kapot is. (y)