BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Trams en smalspoor => Topic gestart door: Sven op 30 December 2022, 11:40:40
-
Sinds Halling een paar jaar geleden de onderdelen voor de Oldtimer tram los is gaan aanbieden, bedacht ik me dat het daarmee toch wel mogelijk is een geloofwaardige Amsterdamse tram mee samen te stellen. Heeft iemand dit ondertussen al eens gedaan? De plaatjes van de onderdelen zijn op de website van Halling niet altijd goed te zien of niet uit de goede hoek gefotografeerd. Het lijkt me dat deze drie trams toch wel mogelijk moeten zijn.
Hier zijn de onderdelen te vinden: https://shop.ferro-train.com/HallingShop/product/home/mixmatch_oldtimer
(https://www.tramwegstichting.nl/GVB/72-144hms1.jpg)
Foto van de Tramwegstichting.
(https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e8/Amsterdam_museum_tram_1991_07.jpg)
Foto Wikipedia
-
De bovenste foto toont in feite eenzelfde type tram, beide Unions, in begin- en later stadium.
Ronald
-
Leuk, maar zijn visueel twee verschillende trams. Je hebt er wel andere onderdelen voor nodig. Andere raampartij aan zijkant en voorkant.
-
Ramen van de Union's is aan de zijkant gelijk gebleven.
Ze hebben wel de open balkons dichtgemaakt later.
En een schuine rand op.de buffer zodat mensen er niet achterop konden staan.
Maar wel een interessant idee.
-
Ah, ik las het verkeerd en dacht dat het om beiden plaatjes ging. Ik zie het nu inderdaad.
-
Verschillende onderdelen vandaag besteld. We gaan het zien.
-
Deze week de onderdelen binnen gekregen. Dit is helaas meer een teaser, want door het uitbrengen van de nieuwe producten van de Tramfabriek ben ik deze week erg druk. Ik heb al wel gezien dat het wel gaat lukken. Alleen een eigen voorkant en deuren tekenen en 3D printen, dan gaat het wel lukken. Rustig aan...
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/IMG-6446-1000px-63dd544b77b8e.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/IMG-6446-1000px-63dd544b77b8e.jpg)
-
Leuk, Sven! Misschien staat Halling weer op Ontraxx.
-
Dit soort onderdelen moet je dan wel van te voren bestellen. Het is niet iets dat ze anders meenemen naar shows. Ik plaats hier nog wel een overzichtslijstje wat je ervoor nodig hebt.
-
De man had toch behoorlijk wat meegenomen, al weet ik niet precies wat allemaal. Ik bouw geen amsterdammer, maar ook voor een vlissinger zou ik de onderdelen s willen zien voor aankoop.
-
Jawel, standaard winkel artikelen, zoals modellen en aandrijvingen. Voor losse onderdelen moet je een bestelling vooraf plaatsen, zodat ze die mee kunnen nemen>zie Halling nieuwsbrief. Ze hebben zoveel in hun aanbod, het is begrijpelijk dat ze echt niet alles kunnen meenemen.
-
Je kunt of we kunnen toch vragen of hij een aantal voorbeelden mee wil nemen naar Ontraxs?
Dan kun je ter plekke zien wat het is, en bedenken wat je nodig hebt.
Lijkt mij ook wel de moeite waard om naar te kijken. Ik zit te denken aan iets richting Lissabon.
Groet,
Tjalling
-
Ik ga s op onderzoek uit dan, Sven.
-
Ik vermoed dat Robert (Halling) alleen op bestelling werkt. Hij heeft het zo druk, ik zie 'm dat logistiek niet gaan regelen. Je kunt het proberen, maar ik geef je niet veel kans. Halling zou de plaatjes en omschrijvingen op de website beter moeten regelen. Soms is dat niet duidelijk. Daarom heb ik verschillende onderdelen laten komen, om het beter te kunnen zien. Het mooiste zou zijn dat ze een soort van app zouden maken waarin je onderdelen op elkaar kunt slepen, om visueel al een voorbeeld te zien van wat je gaat krijgen. Maar dat kost geld en deze losse onderdelen lijken me nu ook niet een dikke geldmaker.
-
Heb een lijstje gemaakt van de aangeboden onderdelen om zo dicht mogelijk bij een Vlissinger te komen. Kosten 85 euri. Misschien maar s een gokje wagen.
-
Goed gegokt?
-
De gok nog niet gewaagd. De baan ligt overhoop, dus andere prioriteiten momenteel.
Ben wel benieuwd naar Svens' vorderingen.
-
Het ligt op mijn tafel. Maar er ligt een heleboel meer op mijn tafel. Ik weet als ik er aan begin, het een hoop werk is. Ik moet er een aparte voorkant voor maken, schilderen etc. Voor je het weet ben je een week verder. Ik heb het naar voren geschoven. ;D
-
Een week? ;D ;)
-
Een week voor het maken van een model. Tussen alle andere zaken door is dat bij mij wel normaal. Als je niks anders te doen hebt, is ie zo klaar, ja. Voor deze onderdelen heb ik vooralsnog gekozen. Maar voor de voorkant ontwerp ik nog een eigen stuk.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/IMG-6653-64c0fd695d82a.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2023/IMG-6653-64c0fd695d82a.jpg)
-
Tis een cute bakkie.
Ik bedoelde met die week dat je het nu nog een week voor je uitschuift en dan istie over twee weken af. Toch? 🤔😁😇
Maar even serieus, wat voor voorkant wil je er aan plakken?
-
Ik zat te denken aan de onderstaande. Alhoewel nu ik er zo naar kijk, kunnen de Halling onderdelen net zo goed. Kon alleen geen rond onderstuk vinden in de Halling catalogus met een gat voor de verlichting, dus dat wordt boren.
(https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e8/Amsterdam_museum_tram_1991_07.jpg)
-
Zo zijn we zomaar anderhalf jaar verder. Vandaag tijd vrijgemaakt om wat onderdelen te ontwerpen en te print op de plasticdraadjesprinter. De bodemplaat van Halling eerst plat gefotografeerd, op maat geschaald en dit als leidraad gebruikt voor een eigen voorkant. Het raampartij dat er bovenop komt is wel van Halling en de gaatjes die ik ervoor gemaakt had waren de eerste keer gelijk goed. Deuren gemaakt die aan de binnenzijde tegen de voorkant worden aangelijmd om ze op hun plaats te houden. Ook merkte ik nog de grijze schuiver op, die heb ik er ook gelijk bij gemaakt. Omdat ik mijn eigen aandrijving hiervoor gebruik, heb ik daar plek op gemaakt dat de schuiver daar in gestoken kan worden.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/IMG-9935-67be53d45003b.webp) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/IMG-9935-67be53d45003b.webp)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/IMG-9933-67be533999728.webp) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/IMG-9933-67be533999728.webp)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/IMG-9934-67be537718e2f.webp) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/IMG-9934-67be537718e2f.webp)
Ik gebruik nu deze als inspiratie, maar kan er net zo goed de versie zoals in mijn vorige post van maken:
(https://live.staticflickr.com/65535/52525239765_f386c22cd8_b.jpg)
[Plaatje van Flickr]
-
Lekker bezig.
Bijde foto's zijn dezelfde tram.
236 is paar jaar terug van uiterlijk veranderd en weer 1236 geworden zoals die zijn laatste jaren sleet. Vanwege nieuwe bussen is het wagen nummer met een 1 bijgevoegd.
-
Ik was niet op de hoogte van de verandering, maar dat ze hetzelfde waren dacht ik ook. Het ging mij om de kleurstelling.
-
Is het balkon van de 1236 vergroot tov dat van de 236?
-
Het hele verhaal van de 236 alhier: https://www.traminfo.nl/tramserie106.html
-
Bij deze wagens zijn de balcons niet verbouwd.
-
Het hele verhaal van de 236 alhier: https://www.traminfo.nl/tramserie106.html
Hele verhaal?
Nee, want mbt deze wagen lezen we dat hij voor museale doeleinden is opgeslagen...
Dat was volgens mij als 1236.
De wagen werd opgeknapt en hernummerd in 236 en zou meerijden met de optocht dd 11 september 1971 tgv 40 jaar NVBS. Helaas reed de 236 voorafgaand aan het evenement tegen een ervoor rijdende bijwagen...
Herstel volgde...
Wie vult het verder aan!?
Bvd.
-
In je eigen topic svp.