BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: martinmack op 06 April 2008, 10:07:22

Titel: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: martinmack op 06 April 2008, 10:07:22
Hallo mensen,

Zoals de meesten wel weten heb ik totaal nog geen rails.
Ik had het wel maar ik ben dus overgestapt.
Maar doordat ik nu dus geen rails heb, heb ik ook een andere controller nodig.
Maar ik wil wel digitaal gaan rijden, net zoals ik vroeger ook reed.
Maar nu is de roco multimaus er al, en binnenkort ook de multimaus 2.
Maar ik was gisteren bij het spoorwegmuseum en daar stond ook een aardige man van Fleischmann die mij uitlegde over de Profi boss.
Maarja nu weet ik het echt helemaal cniet meer.
Er is gewoon te veel.
Dus wat kun je meer met de profi boos dan de locomaus 1 of 2?
Dat is eigenlijk mijn vraag.

Alvast bedankt.

Groeten,
Martin Nuij
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: henk op 06 April 2008, 10:13:54
Met de Profiboss kun je in ieder geval meer dan met de Lokmaus 1 en 2. De echte vergelijking moet met de Multimaus zijn.
Volgens mij ontlopen de mogelijkheden van Multimaus en Profiboss elkaar niet veel. Twee dingen zijn mij onduidelijk.
1. Kun je met de Profiboss decoders uitlezen? Dat kan niet met de huidige versie van de Multimaus (met de toekomstige versie wel).
2. Hoeveel stroom kan de Profiboss leveren. De Multimaus levert 3A en dat is lekker veel voor een instapper.
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: martinmack op 06 April 2008, 10:19:58
hallo,

Citaat
2. Hoeveel stroom kan de Profiboss leveren. De Multimaus levert 3A en dat is lekker veel voor een instapper.

Bij de profi boos is het 1,8A.
Dus wel een stuk minder :(
Maar het is dus wel zo dat je met de profi boos meer kunt?

Groeten,
Martin nuij
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: Louis Holleman op 06 April 2008, 10:50:28
De info die Flm zelf over het ding verstrekt is uitermate karig. Alleen de bekende superlatieven als "U kunt wel 9999 treinen bedienen, zien of ie geluid maakt of de lichten branden (da's voor de doven onder ons)", enz. enz.
Die 1.8 A lijkt me overigens wat krap voor 9999 treinen, ik zou zeggen max. 3 à 4, dan heb je het wel gehad. Daar heeft de MM voor minder geld meer te bieden. En "auslesefähig"?  Is ook nog een  ???

Daarboven komt dat de MM volop te krijgen is en de Profiboss nog niet  :P
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: martinmack op 06 April 2008, 13:18:56
Dus korst samengevat heb ik meer aan een multimause.
Maar dan welke multimause.
De rode(1) of de blauwe(2)?

Groeten,
Martin Nuij
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: MartOnTheWeb op 06 April 2008, 13:27:17
Tijdens het modelspoorweekend in het Spoorwegmuseum te Utrecht demonstreerde HobbyTime de nieuwe Fleischmann PROFI-BOSS.
Dit nieuwe digitale besturingsapparaat vervangt in de startsets het TWIN-CENTER, maar kan op huidige digitale modelbanen als aanvulling van het TWIN-CENTER worden ingezet.

(http://www.fleischmann-ho.nl/nieuws/2008/images/200812-1.jpg)

Enkele belangrijke voordelen zijn

De adviesprijs is Euro 159,00 en PROFI-BOSS wordt leverbaar in juni 2008.
Wellicht dus het wachten waard.
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: Louis Holleman op 06 April 2008, 13:42:29
CV-uitlezing is dan het belangrijkste voordeel. Wordt het apparaat geleverd met trafo? Anders komt die er natuurlijk nog bij.

Voor 150 euro heb je nl. ook een Roco startset, incl. trafo, Multimuis, versterker en een zootje speelgoedrails. Alleen zijn je CV's met die set niet uitleesbaar. Komt wel in de nieuwe blauwe Multimaus Pro, maar die kost dan ook ruim het dubbele.

Nog een vraag: hoe uitbreidbaar is de ProfiBoss op zich? (tweede regelaar te koppelen bv, uitbreiding met boosters (wat op zich met 1.8A rap nodig kan zijn)?
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: henk op 06 April 2008, 14:44:14
Dat CV's uitlezen is mooi, maar die 1,8A is een dikke tegenvaller. Daarmee loop je zelfs op een eenvoudig baantje vrij gemakkelijk tegen grenzen aan.
Prijs zal ongetwijfeld zonder trafo zijn, maar goed een losse Multimaus kost officieel ook 100 euro en dan zit er niet eens een versterker bij.
Het wordt pas leuk als de startsets komen. Vandaar dat je een compleet Multimaus systeem voor 7 tientjes kan scoren. Dat zal bij de Profiboss ook wel komen.
Qua uitbreidingsmogelijkheden schat ik hem vergelijkbaar met de Trix mobile in. Misschien een tweede regelaar, maar als je meer wil, dan willen ze dat je naar het TwinCentre overstapt.
Dat is uiteindelijk het wezenlijke verschil met de huidige en zeker de nieuwe Multimaus. Die is bedoeld als blijvertje. Vandaar dat hogere vermogen en de uitbreidingsmogelijkheden tot compleet systeem.
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: martinmack op 06 April 2008, 17:15:43
Hallo.

Citaat
  • de decoderprogrammering van CV's, lezen en vastleggen gedeeltelijk in "Clear"-tekst (duidelijke bewoordingen).

  • Programmeermogelijkheid op het hoofdspoor.
  • De belangrijkste gegevens zijn constant zichtbaar.
  • 9999 Locomotiefadressen, locomotievendatabase, programmeerbare namen van locomotieven.
  • 32.768 Locomotieffuncties oproepbaar, waarvan tien direct in beeld.
    Ook te gebruiken als intelligente handregelaar in combinatie met het TWIN-CENTER.

Dat zijn wel voordelen.
Maar wie heeft er nu 32768 locfuncties :-|
Ze konden beter meer tijd en geld stoppen in een betere trafo.
Maar dat is mijn mening.
Ik ben al een beetje afgestapt van het idee om de Profi Boss te nemen.
Nu nog een keuze maken tussen de multimaus 1 en de Mustimaus 2.

Groeten,
Martin Nuij
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: Louis Holleman op 06 April 2008, 18:30:57
Maar wie heeft er nu 32768 locfuncties :-|
Ze konden beter meer tijd en geld stoppen in een betere trafo.

Mijn idee. Ondersteunt de Profiboss trouwens wisseladressen? Dat zal toch wel, maar genoemd wordt het niet.

De Multimaus is er, los zou ik het spul nooit kopen, maar vanaf een eurotje of 140 is ie in startsets volop beschikbaar.
De Pro versie daarvan is er nog niet, gaat 200 euro kosten plus de prijs van een versterker en trafo, zal t.z.t. ook wel in startsets gaan komen tegen aantrekkelijke prijzen.

Voordeel van de Pro tegen de MM: auslesefähig, jawel, radiografische verbinding dus weg met kabels, multiple traktie ondersteuning plus modernere PC ondersteuning middels USB bus (dacht ik), en als ik de info goed lees ook ondersteuning van wisselstraten (wat voorheen voorbehouden was aan de Route Control). En de ouwe Lokmuizen en de rode Multimuis zullen waarschijnlijk prima als bedieningsslaves in het systeem kunnen blijven draaien.

En dat je CV's dan niet in Jip&Janneke taal kunt programmeren vind ik persoonlijk niet echt een nadeel. 3 x CV3 veranderen en je weet ook dat het de aanzetvertraging is....   Tsssskkk
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: henk op 23 September 2008, 14:35:15
Inmiddels staat de handleiding van de profi Boss (http://www.fleischmann.de/?viewproduct=5523&pid=17&trackgauge=7&label=%&equipment=&epoch=&query=&onlynew=) op de site van Fleischmann.
Waaruit we onder andere kunnen opmaken dat het apparaat een Loconet aansluiting krijgt.
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: piksov op 23 September 2008, 15:41:33

Nieuwe multimaus kost incl versterker 10764 50 euri

Hij wordt dan ter plekke uit een startset gehaald.

Trafo erbij kost 20 euri extra

Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: Ekklesia op 23 September 2008, 15:42:08
Interssant draadje. Maar op de website van Hobbytime staat de Nederlandse handleiding van de profiboss. Als ik het allemaal goed doe dan krijg je op deze manier de handleiding in een PDF bestand.

http://www.hero-cms.nl/bedrijven/hobbytime/downloads/uploads/LokBossvertaling.pdf
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: piksov op 23 September 2008, 15:43:31

Een multimaus kan trouwens WEL cv's lezen, het probleem zit 'em in de 10764 versterker, daar zit blijkbaar geen ack schakeling in.

Ik gebruik een multimaus als regelaar voor OpenDCC en ik kan gewoon cv's schrijven EN LEZEN op het programmeer spoor.

Guus
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: p.heinst op 23 September 2008, 18:11:35
Hallo Louis,

Citaat
Alleen zijn je CV's met die set niet uitleesbaar. Komt wel in de nieuwe blauwe Multimaus Pro,

Louis kun je daar iets meer van vertellen, ik ben er nog niet zo zeker van.
Volgens mij alleen maar met de nieuwe multicentral pro en dan nog via de computer maar als jij iets meer weet graag.

Verder verwacht ik dat roco bezig is om de besturing van Fleissman de de besturing van roco aan het aanpassen is dat deze beide gebruikt kunnen worden op dezelfde centrale, vandaar dat het ook zo lang duurd voor roco zij aangekondigde multicentrale pro op de martkt komt.
Dit wordt dit jaar niks meer op zijn vroegst begin volgend jaar.



Hallo Piksov,

Citaat
Ik gebruik een multimaus als regelaar voor OpenDCC en ik kan gewoon cv's schrijven EN LEZEN op het programmeer spoor.

Kun jij de cv lezen op het dislpay van de multimaus, vertel eens.


Gr Piet
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: Klaas Zondervan op 23 September 2008, 19:02:48
Verder verwacht ik dat roco bezig is om de besturing van Fleissman de de besturing van roco aan het aanpassen is dat deze beide gebruikt kunnen worden op dezelfde centrale,

Piet, kun je dit eens opnieuw opschrijven, want hier kan ik geen touw aan vastknopen.
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: p.heinst op 23 September 2008, 19:41:20
Hallo Klaas,

Klaas laat ik het zo zeggen dat ik er het fijne nog niet van weet, maar dat roco en fleissman bijna een bedrijf zijn weten we. Modelleisenbahn Gmbh.

Ik denk dat straks in de startsets van beide mausen en versterkers zitten die onderling uitwisselbaar zullen zijn, altans het spul wordt op elkaar aangepast is.
Dit heb ik vernomen (niet officieel) van een medewerker van roco, vandaar dat het ook nog even op zich laat wachten met de uitlevering van de nieuw roco centrale.

gr Piet
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: piksov op 23 September 2008, 21:01:59
@Piet,

ja, ik kan de cv's lezen op het display van de multimaus, en dan de ECHTE waarden, geen fiktieve waarden.

Dus de multimaus kan via expressnet wel de commando's geven en krijgen om de juiste cv waardes uit een lok te lezen.

Alleen de 10764 versterker kan ze niet van de rails lezen.

En dat klopt ook wel, want er is geen speciale programmeerspoor aansluiting.

Groet,
Guus
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: henk op 23 September 2008, 21:06:46
Ik dacht trouwens dat de maus ook CV's kan uitlezen als hij is aangesloten op de Rocomotion hardware.
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: p.heinst op 23 September 2008, 21:42:23
Hallo Henk,

Citaat
Ik dacht trouwens dat de maus ook CV's kan uitlezen als hij is aangesloten op de Rocomotion hardware.

Klopt Henk maar dan moet je wel de software Trainprogrammer op je conputer zetten die gratis bij rocomotion wordt geleverd.
Zo doe ik het ook en werkt prima, kan alles uitlezen en weer wegschrijven.


Guus,
Ok bedank voor de info, was hier niet mee op de hoogte omdat ik zelf niet met open DCC werkt.

Op De interface van rocomotion zit wel een programmeerspoor maar de Multimaus lees het niet uit ik dit doe ik via de computer.

Gr Piet
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: Ronald Halma op 23 September 2008, 22:52:45
Citaat
Dit heb ik vernomen (niet officieel) van een medewerker van roco, vandaar dat het ook nog even op zich laat wachten met de uitlevering van de nieuw roco centrale.

"Speculaas"?? ;)
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: René op 24 September 2008, 08:11:28
"Speculaas"?? ;)

De "R" zit weer in de maand en dan duurt het niet lang meer voor "de ouwe gek"* weer in het land is. We weten allemaal wat hij met zich meebrengt en dat er reeds grote voorraden zijn aangemaakt.

* Sinterklaas

p.s. speculaaspasta is ook erg lekker op brood.
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: Timo de Porto op 24 September 2008, 10:56:52
ik lees dit draadje even mee, en wat bedoelen jullie met CV's uitlezen, is dat dat je kunt zien op welke waarde de CV staat? ik lees nl een paar berichten voor me dat je wel de Echte waardes, maar niet de Fictieve waardes kunt uitlezen, en dat snap ik niet helemaal. zelf heb ik trouwens multimuis, werkt prima, maar de aansluiting van het zwarte kastje waarvan ik niet weet hoe het heet (de booster zit eraan, en de multimuis ook, en ook de rails, dat kastje!) aan de rails is een beetje waardeloos bedacht, dat werkt niet zo goed. verder heb ik er geen op of aanmerkingen over!

Timo
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: p.heinst op 24 September 2008, 11:07:02
Hallo Timo,

Het zwarte kastje dat jij bedoeld heet bij Roco "versterker" met als no 10761 voor de oude en 10765 voor de laatste versie.

Het uitlezen kan volgens Guus met het systeen open DCC met de versterker van Roco kan dat niet, (echte waardes).

Wat je bedoeld met met dat het kastje niet goed zou werken en waardeloos bedacht is, wat je daarmee bedoeld snap ik niet helemaal.

Gr Piet
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: Wim Ros op 24 September 2008, 11:17:28
MartinMack, dan zal ik ook nog even een duit in het zakje doen.

De Profi-Boss van Fleischmann heeft een LOCONET aansluiting, en daarmee staat hij open voor heel erg veel leuke zaken. De vraag is alleen hoeveel slots er beschikbaar zijn, om een lok in op te slaan. Dat zal waarschijnlijk in de buurt van de 32 of 64 zitten.
Maar als ik de specs van de Profi-Boss bekijk gaat mijn voorkeur uit naar dat systeem.
Verder kun je natuurlijk gewoon een booster aansluiten, als er meer power nodig is, en dat is er natuurlijk al gauw, ook met een Multi-Maus e.d.

Mvg
Wim.
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: Timo de Porto op 25 September 2008, 10:58:37
nee, het kastje werkt gewoon goed volgens mij, maar de aansluiting tussen het kastje en de rails is een beetje uuhm, bedenkelijk bedacht, het systeem met de stekker. euvel is, op de clubbaan hebben we geen stekker aan de rails hangen, en dus zijn we al een hele tijd aan het klieren om de verbinding bedrijfszeker te krijgen, en dat zou toch niet nodig moeten zijn.

ik geloof dat ik nog niet snap hoe het nou zit met die DCC waardes, maar ik laat het erbij, ik denk dat het een dusdanige "discussie" wordt dat er een eigen draadje voor zou moeten komen.

ik raad in ieder geval de multimuis aan, ideaal ding!

Timo
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: henk op 25 September 2008, 11:17:55
Het probleem van de baanverbinding begrijp ik niet goed. Er is een kabeltje met aan de ene kant een stekkertje voor in de versterker (dat zwarte kastje met alle aanslutingen) en aan de andere een railaansluiting die specifiek voor Geoline is bedoeld. Heb je geen Geoline baan dan knip je die railaansluiting er af en dan hou je twee gewone draden over die op de gebruikelijke manier (railklemmen, solderen whatever) op de rails zijn aan te sluiten.

Over de 'DCC-waardes' is geen discussie nodig. Bedoeld worden de CV-waardes. Dus het adres (CV1), de maximum snelheid (CV5) en al die dingen die je tegenwoordig in een decoder kan instellen. Zo'n CV kun je een bepaalde waarde geven (programmeren). Omgekeerd is het met de meeste centrales ook mogelijk om de waarde van een CV te lezen. Is niet strikt noodzakelijk, maar kan handig zijn.
Nu wil het geval dat de feitelijke Multimaus centrale (dat rode ding) best CV's kan lezen, maar dat de versterker (dat zwarte kastje) om een technische reden niet wil meewerken. Probeer je toch een CV te lezen, dan verzint de maus maar wat. Maar sluit de rode muis als handregelaar aan op een andere centrale, dan blijkt dat er inderdaad CV's kunnen worden gelezen.
Titel: Re: Roco multimause of Fleischmann Profi Boss
Bericht door: piksov op 25 September 2008, 12:28:34
@Henk,

prima verwoord!

groet,
Guus