BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: Peter J K op 15 October 2022, 17:07:09
-
Op mijn kleine diorama Een vergeten spoortje (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=104022.0) ga ik een oude goederenwagon neerzetten. Ik kan dan gelijk oefenen met het weatheren van materieel. Mijn slachtoffer is een eenvoudig, ouder Roco-model van een Gmhs 53 (Roco 4304S). Bij het zoeken van informatie en referentiemateriaal over dit type kwam ik niet uit het type dak, dat op het model zit. Volgens het onderhoudsstaatje rechts (maar niet leesbaar op de foto) staat: 'Dachdecke PVC / Anstrich 23-6-72'.
(https://210322.peterklaus.nl/BNLS-uploads/BoB/Het%20vergeten%20spoortje/Gmhs%2053%20-%20start.png) (https://210322.peterklaus.nl/BNLS-uploads/BoB/Het%20vergeten%20spoortje/Gmhs%2053%20-%20start.png)
Volgens de literatuur die ik gevonden heb, is het type Gmhs 53 met aluminiumdaken uitgeleverd. Dat komt overeen met de dakribben, die op het model aangebracht zijn. Echter, ik lees ook, dat pvc-daken glad zijn. Nu weet ik ook wel, dat aan dit soort budgetmodellen van alles niet klopt, en ik heb ook niet de illusie een perfect kloppend model op het diorama te plaatsen. Maar ik ben wel nieuwsgierig hoe het eigenlijk hoort met het dak in deze uitvoering. Ik zou de ribben als het moet weg kunnen schuren.
Kan iemand mij vertellen, hoe het hoort?
Een foto van niet precies dit model, maar wel iets wat er op lijkt, die ik als referentie voor het weatheren ga gebruiken zie je hier (http://www.dybas.de/dybas/gw/gw_g_2/zabb/xl_abb/210_1206929.jpg). Informatie over de daken haalde ik hier (https://www.stummiforum.de/t90258f27-Variationen-vom-Gmms-von-Rivarossi-Abschluss.html) vandaan.
Tweede vraag: er zitten geen koppelingen (de echte) op, laat staan remleiding. Iemand een tip? De modeltreinkoppeling om er mee te kunnen rijden ga ik weglaten. Het model heeft sowieso geen kortkoppeling.
-
Wellicht heb je hier ook iets aan: https://youtu.be/DS3lPo142ks
-
Ed, die ken ik inderdaad. Al meerdere keren bekeken. Ik wil een aantal van die technieken gaan toepassen.
Maar volgens mij heeft mijn model geen stoffen dak, dus die stap wilde ik niet zetten.