BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: mass am see op 09 September 2022, 20:01:03

Titel: piko 1152 wil niet meer rijden
Bericht door: mass am see op 09 September 2022, 20:01:03
Hallo,

Bas en ik hadden vanavond de 1152 van piko met sound een klein uurtje met 9 draagwagons van roco op de baan rijden, na even bij het station gestopt te hebben wou de lok niet meer rijden terwijl de sound gewoon werkt.
Bas hoort een zacht zoemend geluid wanneer we de lok in beweging willen zetten via de ecos.

De lok is wat warm maar zeker niet heet en het ruikt ook niet verbrand of zoiets, de vraag is wat kan er aan de hand zijn met de lok, voordat we hem los halen de garantie is er af.


ps de 9 roco wagons lopen absoluut niet zwaar en de lok trekt vaker langere treinen.


wie heeft voor ons het antwoord.

bvd en vgr Bas en Evert 
Titel: Re: piko 1152 wil niet meer rijden
Bericht door: Kees (NS Blokpost 21 Klein Bruntendijk, Friesland) op 09 September 2022, 20:41:04
Hoi Bas en Evert. Ik weet niet hoe lang je de 1152 van Piko in huis hebt maar ik zou zeggen: ga terug naar de winkel als er nog garantie is op de E-loc. Leg aldaar jullie bevindingen voor aan de winkelier die er voor kan zorgen dat de loc. naar Piko wordt gestuurd voor reparatie. Inderdaad niet zelf klooien aan de trein want dan kan je fluiten naar de garantie. Het is een model met sound waarvoor je genoeg betaald hebt lijkt mij. Ik hoop dat jullie de 1152 weer tot leven krijgen.

Vriendelijke groet, Blokpost 21 Klein Bruntendijk Friesland.
Kees.
Titel: Re: piko 1152 wil niet meer rijden
Bericht door: Sven op 09 September 2022, 20:43:51
Om te testen kun je er altijd een andere decoder inzetten, als je die hebt, maar het klinkt meer als een mechanisch probleem dan met de decoder.
Titel: Re: piko 1152 wil niet meer rijden
Bericht door: VAM65 op 09 September 2022, 20:59:00
Ik sluit me bij Kees aan. Terug naar de winkel, er vanuitgaande dat je garantie nog niet voorbij is.
Is dat wél het geval, dan zou ik de kap lichten en kijken of je ergens iets raars ziet. Het lijkt mij iets mechanisch te zijn.
Titel: Re: piko 1152 wil niet meer rijden
Bericht door: phdirk op 09 September 2022, 21:28:31
Hallo Bas en Evert,

Inderdaad mee terug gaan naar de winkel.

Ik herken overigens wel het gedrag dat ik soms ook zie bij de LokPilot 5. Een hele tijd rijdt het goed en dan ineens rijdt het continu door of helemaal niet meer, terwijl alle functies gewoon werken. Als je de lok dan even op een los aan de centrale aangesloten stuk spoor zet, werkt alles weer normaal, totdat het weer fout gaat.
Titel: Re: piko 1152 wil niet meer rijden
Bericht door: Bor de Wolf op 09 September 2022, 22:24:05
Kan het niet zijn dat je per ongeluk een functietoets hebt ingedrukt? Sommige soundlocs hebben tegenwoordig de mogelijkheid om het geluid te ontkoppelen van de tractie. Dat is bedoeld om bijvoorbeeld met een lage snelheid door te rijden, maar het geluid wel aan te laten zwellen om zo te simuleren dat de loc hard moet werken om een zware last te trekken. Stel je die functie (per ongeluk) in werking terwijl de trein stilstaat (je stopte bij het station, schreef je) dan zal je het geluid wel horen, maar de trein blijven staan. Dus misschien eens kijken welke functies ingeschakeld zijn. Heb je een centrale zoals de CS3 of Ecos, dan is dat snel te zien.

Bor
Titel: Re: piko 1152 wil niet meer rijden
Bericht door: Forever Rocofan op 09 September 2022, 22:45:27
Drie mensen die zeggen " terug naar de winkel, als je nog harantie hebt " terwijl er duidelijk bij staat dat de garantie er af is

Dus Bas en Evert hebben meer aan een technisch iemand die ze goed uit kan leggen wat je in zo'n geval zelf kunt doen.....

Vriendelijke groet Ruud B.

Titel: Re: piko 1152 wil niet meer rijden
Bericht door: mass am see op 09 September 2022, 22:53:50
hallo ,

de lok doet het weer, Dirk bracht mij op het goede spoor, heb de decoder 2x laten lezen door de ecos , de eerste keer had ik de verlichting nog aan, de 2e poging zonder verlichting had ik succes .
Had de eerste lok in november 2019 gekocht , dat was meteen een ramp de lok ging er vandoor zonder een commando te geven van rijden , of de verlichting ging knipperen en de lok bleef staan.

had al wat meer gelezen over de nieuwe piko decoders dat ze wel eens kuren hadden, maar vanaf januari 2020  heeft deze lok goed zijn best gedaan had het geluid via F22 of 23 wat gedimd .

heb overigens de lok wel op het programmeerspoor  staan maar hij doet het weer en de kap kan er weer op .

iedereen bedankt voor het meedenken.

mvgr Bas en Evert.
Titel: Re: piko 1152 wil niet meer rijden
Bericht door: VAM65 op 10 September 2022, 06:31:56
Goed zo, mooi nieuws!
Titel: Re: piko 1152 wil niet meer rijden
Bericht door: marco op 10 September 2022, 09:27:02
Ik had laatst hetzelfde probleem met een 2200, geluid gedimd en loc reed niet meer, maar wel geluid. Na decoder reset was alles weer in orde ....
Titel: Re: piko 1152 wil niet meer rijden
Bericht door: mass am see op 10 September 2022, 10:40:09
net nog even weer de lok getest, hij doet het nog steeds goed, en wat Bor schreef een toets indrukken ja dat had ik inderdaad  gedaan tijdens stilstand.
maar we hadden er ook een andere decoder in geplaatst en dat werkte ook niet , de lok iets wat heen en weer geschoven en de decoder opnieuw laten lezen.
 is dit nu typisch piko of komt het ook bij andere decoders voor bv de esu 5.0 want lees hier vaker problemen op het forum over digitaal rijden.


mvgr Evert en Bas
Titel: Re: piko 1152 wil niet meer rijden
Bericht door: VAM65 op 10 September 2022, 11:37:53
Dit is volgens mij typisch Piko. Bij mijn ESU's loksound 3.5, 4 en 5 heb ik dit nog nooit meegemaakt.
Titel: Re: piko 1152 wil niet meer rijden
Bericht door: mass am see op 10 September 2022, 12:22:18
hoi,

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2022/20220910-114747-12004-2-631c63881b81a.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2022/20220910-114747-12004-2-631c63881b81a.jpg)
even een foto van de ecos, nu de 1152 weer rijdt verschijnt al vanaf het begin het groen balkje links boven in de foto DCC na enige tijd verdwijnt deze ook , dit hebben af en toe ook bij de stuurstand dubbeldeks rijtuigen van artitec.

Want als DCC verschijnt wil de piko wel eens onbestuurbaar worden, welke techneut hier op het forum heeft hiervoor een verklaring wat kan hiervan de oorzaak zijn.

bvd en vgr Evert en Bas 
Titel: Re: piko 1152 wil niet meer rijden
Bericht door: Bor de Wolf op 10 September 2022, 12:32:25
Dit symbool betekent dat er een decoder wordt uitgelezen. Zie ook de handleiding, hoofdstuk 10.3.6.
De Nederlandse handleiding vind je hier: http://www.tsdbvba.be/handleidingen/ECoS-NL-2017.pdf

Bor
Titel: Re: piko 1152 wil niet meer rijden
Bericht door: Bor de Wolf op 10 September 2022, 18:36:51
Wat me trouwens bij nadere bestudering van jouw foto opvalt: er is bij loc NS 1136 geen symbool of een F in een rondje te zien bij functie 2!   :o
Dat is echt heel merkwaardig! Wat gebeurt er als je de knop van F2 indrukt?

Bor
Titel: Re: piko 1152 wil niet meer rijden
Bericht door: Deetrein op 10 September 2022, 22:21:31
Ik weet niets van de Ecos, maar zie de 'ns 1136' en de 'NS 1152'.
Heeft het gebruik van kleine letters of Hoofdletters nog invloed op het aanroepen van de lok?
Als je 'ns 1152' intypt reageert je lok dan ook?

(Als het een domme vraag is, dan gewoon negeren  ;) :D)

Mvg, Erich
Titel: Re: piko 1152 wil niet meer rijden
Bericht door: Bor de Wolf op 11 September 2022, 00:57:47
Je typt geen naam in om een loc te selecteren, maar scrollt door een lijst en klikt er dan eentje aan.

Bor
Titel: Re: piko 1152 wil niet meer rijden
Bericht door: mass am see op 11 September 2022, 10:12:31
@ Erich domme vragen bestaan niet antwoorden wel , maar het maakt niet uit of je wel of geen hoofdletters gebruikt, ik gebruik wel hoofdletters.

@Bor de naam kan je zelf invoeren , maar er zijn ook afbeeldingen van een heleboel treinen die kan je kiezen door te scrollen in een lijst.

maar het groene DCC balkje verschijnt onder het rijden met de piko 1152 dat doet de lok al van af het beging vanaf ik hem heb, heb ooit gehoord dat het een storing is van de decoder.

En F2 bij de 1136 zit geen functie achter er zit een esu 5.0 decoder in cabine en machinekamer verlichting werken hier ook op zonder de decoder te programmeren.


mvgr Evert en Bas
Titel: Re: piko 1152 wil niet meer rijden
Bericht door: Ben op 11 September 2022, 11:09:21
Je kunt in de Piko decoder de Railcom aanmelding uitzetten. Lees CV29 uit, trek van de waarde die je leest 8 af en schrijf wat je over hebt weer terug in CV29.

Gr, Ben.