BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: Bert54 op 28 August 2022, 12:16:07

Titel: Led-verlichting in Fleischmann 1306 O&K dieselloc
Bericht door: Bert54 op 28 August 2022, 12:16:07
Hallo beste forumleden,

Ik ben nieuw op dit forum en heb een vraag over het inbouwen van Led-verlichting in een Fleischmann 1306 loc.
Ik zou graag aan beide zijden drie (warm)witte en twee rode leds willen, die al naar gelang de rijrichting branden.
Dus in rijrichting de drie witte aan de voorzijde aan en twee rode aan de achterzijde.
Wellicht dat deze vraag al eens eerder gesteld is door iemand, maar wie heeft er een eenvoudig schema om dit te realiseren?

Bij voorbaat dank.

Bert
Titel: Re: Led-verlichting in Fleischmann 1306 O&K dieselloc
Bericht door: Klaas Zondervan op 28 August 2022, 13:21:57
Je schrijft er niet bij of je analoog of digitaal rijdt.
In geval van analoog, kijk eens hier: frontseinen (https://people.zeelandnet.nl/zondervan/frontsein.html)
Titel: Re: Led-verlichting in Fleischmann 1306 O&K dieselloc
Bericht door: Bert54 op 28 August 2022, 17:04:52
Bedankt voor je reactie.
Je hebt gelijk, zal de onervarenheid zijn. Het gaat om analoog!
Begrijp ik het goed dat in schema 7 (van de link die je stuurde) de spanning over de drie diodes, ongeacht de rijspanning, steeds gelijk is (ca. 2V)?
Titel: Re: Led-verlichting in Fleischmann 1306 O&K dieselloc
Bericht door: Klaas Zondervan op 28 August 2022, 17:22:27
De spanning over een diode is ongeveer gelijk. Die wordt wel groter als er meer stroom door de diode loopt, maar de verandering is veel kleiner dan bij een weerstand bijvoorbeeld.
Titel: Re: Led-verlichting in Fleischmann 1306 O&K dieselloc
Bericht door: Bert54 op 28 August 2022, 20:16:43
Ok, bedankt.Hier kan ik wel wat mee.
Titel: Re: Led-verlichting in Fleischmann 1306 O&K dieselloc
Bericht door: tijgernootje op 03 September 2022, 15:55:48
Er is hier zelf een mini verzameling topics over dit locje,en wat men er allemaal mee heeft gedaan om het naar vernieuwde inzichten,een 2e/3e/4e leven te geven.
Ik kan ze echter zo snel even niet vinden,maar daar staan wellicht nog meer dingen bij die je t.z.t. ook op jou loc wilt gaan uitproberen.
Ondanks de beperkte ruimte is er met wat handigheid en wat gereedschap nog verbazingwekkend veel mogelijk met zo'n ding.
De mijne heb ik zelfs buiten vernieuwde verlichting om laten voorzien van een decoder  ;D
Wie weet kan een ander mede forumlid die draadjes hier nog bij planten voor de volledigheid.
Titel: Re: Led-verlichting in Fleischmann 1306 O&K dieselloc
Bericht door: Ferdinand Bogman op 03 September 2022, 16:23:50
Geen probleem, voor zo’n leuk lokje wil ik wel even zoeken:
Gezocht op alleen onderwerp. Er is vast nog veel meer!