BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Mark D. op 21 June 2022, 20:35:54
-
Ik heb een raar probleempje.
De loc werkt 100% op het programmeer spoor van de Ecos.
De loc rijdt niet op het hoofdspoor. (geluid, toeren gaan keurig omhoog en functies licht etc werken goed, rijden niet)
Op de loc programmer rijdt de loc ook.
Het betreft een Broadway limited die full-sound is, analoog, dcc ready geleverd wordt.
Een 8 pins decoder zat er al in. lopi3 Gebruiks aanwijzing benadrukt dat de decoder alleen 'on main' geprogrammeerd kan worden.
heeft een van jullie enig idee waarom het op het programmeerspoor wel werkt en niet op de hoofd aansluiting van de Ecos?
of in welke richting ik moet zoeken?
gr mark
https://tcsdcc.com/installation/ho-scale/1264
https://tcsdcc.com/installation/ho-scale/1919
bij die tweede link hebben ze de sound print ook vervangen, dat kan altijd nog
-
Het betreft een Broadway limited die full-sound is, analoog, dcc ready geleverd wordt....
...lopi3
Er zitten hier tegenstrijdigheden tussen die ik (nog) niet kan plaatsen. Normaal gesproken, is een trein die is voorzien van loksound tevens voorzien een Lok sound decoder of LoSo. Ik vind het daarom vreemd dat je lok loksound heeft maar ook een LoPi 3. En zo vind ik het ook raar dat een full sound model dcc-ready (ofwel zonder decoder) wordt geleverd.
Van wat ik lees moet daar een WOW121 diesel decoder (https://tcsdcc.com/1527) in als je er sound uit wilt krijgen. En deze decoder zou hem ook moeten laten rijden.
Kan je misschien wat verdere uitleg geven over hoe het nu precies zit? Ik zou zeggen dat er 2 decoders op zitten maar.... ik weet het zo niet.
(https://tcsdcc.com/sites/default/files/styles/installations_full_size/public/2018-03/blueli1.jpg)
Uit dit plaatje maak ik op dat er al iets van een printplaat op de lok zit die geluid maakt. Er zit immers ook een speaker bij. Ik vermoed dat ze zo toch een analoog model van geluid hebben voorzien.
Ik weet ook niet wat er op het programmeerspoor anders is dan op het hoofdspoor. Instructies voor rijden worden op beide sporen uitgestuurd. Dat je lok niet wilt rijden op het hoofdspoor en wel op het programmeerspoor is gewoon bizar... Ik vermoed dat het deze keer ook niet zo'n probleem met Railcom of multiprotocol is. Railcom lijdt ook soms tot allerlei ellende, ik zou als eerste stap Railcom uitzetten op de ecos simpelweg om het uit te sluiten. Ik zou als je toch bezig bent het MM2 protocol uitzetten en mFx zou ik ook uitzetten. Ik denk niet dat dat deze keer iets oplost, maar als je het niet gebruikt, kan je beter bepaalde problemen voor zijn...
Doen andere treinen het nog wel op het hoofdspoor? En wat hangt er nog meer aan? Wat ik ook nog zou kunnen bedenken is dat de motor te veel stroom vraagt en niet op gang kan komen. Volgens mij kon de ecos soms rare dingen doen bij overbelasting. Om dit na te gaan kan je op de ecos op zoek naar stroom output ergens om te kijken hoeveel stroom er precies richting hoofdspoor gaat.
Mvg,
Bas
-
Bas, je duikt er weer vol in... maar dit is wss een Broadway Limited Blueline en die had naast full analoge sound een aparte DCC rijdecoder nodig. Ondingen om te programmeren en ik vermoed dat daar iets fout is gegaan. De topicstarter zegt het ook netjes:
.Het betreft een Broadway limited die full-sound is, analoog, dcc ready geleverd wordt.
Een 8 pins decoder zat er al in. lopi3
Blueline zijn ze snel mee gestopt vanwege veel problemen met programmeren. Een TCS zit er zeker niet in. De getoonde foto is van een klant die een Blueline omgebouwd heeft naar een TCS decoder.
-
Bas, je duikt er weer vol in
Ik ben engineer, het is wat ik doe. We willen immers niks over het hoofd zien :police:
Ondingen om te programmeren
Dit kan ik me goed voorstellen. Tijdens programmeren op een programmeerspoor, doen loc pilots instructies bevestigen aan de centrale. Tegenwoordig kunnen ze dat met Railcom (werkt ook op hoofdspoor), maar anders (LoPi 3) moet het bevestigen geschieden met stroompjes. Je ziet dan loks een beetje heen en weer schudden en met z'n front verlichting knipperen. Door zo stromen te trekken, kan de decoder antwoord geven.
Als er nu op het programmeerspoor een 2e sounddecoder staat die continu stroom trekt, dan kan dat proces verstoord worden. Ik weet alleen niet wat voor impact het heeft als een lok geen of 'continu' antwoord geeft. Bij POM (Programming on the Main) schiet je dezelfde instructies naar de decoder toe zonder dat je op antwoord wacht.
Maar dan alsnog.. als er iets mis gaat met programmeren, zou dat nog steeds geen verklaring zijn waarom de loc wel rijdt op het programmeerspoor en niet op het hoofdspoor. Als de decoder echt fout zijn geprogrammeerd (bijvoorbeeld het adres is anders geworden) zou hij volgens mij ook niet moeten rijden op het programmeerspoor.
Ik weet verder ook niet precies wat er anders is aan het programmeerspoor. Wat ook nog een verklaring zou kunnen zijn, is dat het hoofdspoor werkt met het DCC broadcast adres 0. Elke DCC decoder luistert altijd naar adres 0. Dat is bijvoorbeeld handig om alle locs een noodstop te laten uitvoeren.... of om een loc te programmeren waarvan je het adres niet weet.
Als dat zo is, kan het een goede verklaring zijn. De Lopi kan een ander adres hebben dan de sound module. Beiden doen op het programmeerspoor omdat ze beiden luisteren naar adres 0 maar op het hoofdspoor luistert alleen de sound module omdat die wel het goede adres heeft en de Lopi3 niet...
Geen idee of dit klopt, maar het is tot op heden de meest aannemelijke theorie. Ik kan dit vrijdag testen op een M* CS2, dan kan ik met een arduino de DCC signalen van het programmeerspoor monitoren. Je kan het misschien ook zelf testen, zet 2 locs met verschillende DCC adressen en kijk of ze beiden rijden op het programmeerspoor.
Mvg,
Bas
-
Ik heb misschien per ongeluk gelijk :P
Op https://dccwiki.com/Decoder_Programming (https://dccwiki.com/Decoder_Programming) heb ik het volgende gevonden.
Decoder Programming Overview
There are two primary modes of programming: Service Mode and Operations Mode.
Service Mode = Global
Service Mode Programming requires a programming track which is isolated electrically from the rest of the layout.
Service Mode does not use an address, therefore its instructions are acted on globally by all decoders. Service mode can be used accidentally, programming every decoder on the layout.
If the booster lacks a separate pair of connections for a programming track, both modes are present on the track. Boosters equipped with a programming track output should not transmit service mode packets to the track, this mode should activate the program track connections.
Service Mode is also known as Broadcast Programming Mode <-- adres 0
Operations Mode (OPS Mode) = Addressed
OPS Mode can occur anywhere on the layout since the programming instructions are directed to a specific decoder's address. This method is sometimes referred to as Programming on the Main or POM.
Om het op te lossen zou ik de Lopi uit de loc halen en in een andere lok steken en dan programmeren.
Mvg,
Bas
-
Er zit iets ongerijmds in het verhaal. Waarom zou de Lopi opnieuw geprogrammeerd moeten worden? Op het programmeerspoor werkt alles, op de loc programmer ook. Dan zou ik denken dat de programmering wel goed is.
Ik weet ook niet wat de oorzaak van het probleem is, maar ik snap niet waarom je het in de programmering zoekt.
-
Waarom zou de Lopi opnieuw geprogrammeerd moeten worden?
Klaas in de OP staat
De loc rijdt niet op het hoofdspoor. (geluid, toeren gaan keurig omhoog en functies licht etc werken goed, rijden niet)
Daarom, ben ik het hier niet mee eens.
Dan zou ik denken dat de programmering wel goed is.
Dit is wat ik probeer uit te leggen. Waarschijnlijk werken die programmeer dingen met adres 0. De Lopi 3 die vermoedelijk een verkeerd adres heeft, die reageert op adres 0(broadcast adres) ongeacht wat zijn eigen adres is. Maar doordat hij een verkeerd adres heeft, negeert de Lopi instructies op het hoofdspoor omdat die voor een ander adres zijn bestemd
Bas
-
Bas, daar heb ik ook aan gedacht, dat de programmer met een algemeen adres werkt. Maar hoe kan het dan dat op het hoofdspoor de verlichting wel werkt? Dan wordt de loc toch met het goede adres aangesproken? Of zie ik iets over het hoofd?
-
loc rijdt en functioneert 100% goed op het prog spoor.
loc rijdt niet op het hoofd spoor. verder functioneert die voor 100%
Verlichting kan ik aan en uit zetten, de toeter doet het, verlichting wisselt met de rij richting. het motor toerental gaat wel omhoog, maar niet rijden.
andersom had ik begrepen en lijkt mij logischer.
decoder is een lopi3, is ook goed (andere loc)
Ik hoef niks te programmeren, alles werkt naar behoren op het programmeer spoor :)
Ik wil alleen rijden op de de hoofdbaan.
het is origineel een analoge loc met sound. Er zit een dcc 8 pins plug in (dcc ready) en reeds voorzien van een lopi3
de link naar de tcs heb ik geplaatst om een beeld van de loc te geven.
dat ze bij tcs de originele sound print verwijderen, voor een complete dcc sound decoder begin ik steeds beter te begrijpen.
Ik hoopte dat iemand hier zou zeggen pas cv 29 aan naar..,... ofzo
vanavond zal ik hem wissen in de ecos en opnieuw beginnen
-
Of zie ik iets over het hoofd?
Ja,
maar dit is wss een Broadway Limited Blueline en die had naast full analoge sound een aparte DCC rijdecoder nodig.
Er zitten 2 decoders in. Een aparte voor het geluid (bedacht voor analoog bedrijf met sound, stom idee m.i. maar ok). De geluidsdecoder heeft wss wel het goede adres en de 'rijdecoder' (Lopi 3) niet.
decoder is een lopi3, is ook goed (andere loc)
Wacht even. De Lopi 3 in een andere loc werkt, zeg je nu. Maar heb je die ook op het hoofdspoor getest? Van alles wat ik heb gelezen tot nu, is mijn conclusie dat die lopi 3 een verkeerd lokadres heeft. Daarom rijdt hij wel op programmeerspoor en niet op het hoofdspoor. Dat is erg aannemelijk. Als dit het echt niet is, dan weet ik het ook niet meer en kan ik je alleen nog aanraden om alle stappen van mijn eerste reactie door te lopen...
Mvg,
Bas
-
Er zitten 2 decoders in. Een aparte voor het geluid (bedacht voor analoog bedrijf met sound, stom idee m.i. maar ok). De geluidsdecoder heeft wss wel het goede adres en de 'rijdecoder' (Lopi 3) niet.
Nu snap ik het nog niet. Mark schrijft dat de verlichting wel werkt. Dat gaat toch via de Lopi, of regelt de geluidsdecoder ook het licht?
Het is niet dat ik je wil tegenspreken, maar ik probeer gewoon om het te doorgronden.
-
Mark schrijft dat de verlichting wel werkt. Dat gaat toch via de Lopi,
Volgens mij bij deze dus niet.
of regelt de geluidsdecoder ook het licht?
Dit is wat ik denk.
Als ik zelf het 'aparte' idee zou krijgen om in een analoge lok een losse sound decoder te stouwen. Dan zou ik zelf ook de verlichting door die decoder laten lopen. Dan kan je meteen iets van een PWM regelbaar dim-systeem inbakken voor leds. Je kan meteen bepaalde knipper programma's, rangeerlampen en schijnwerpers inbouwen. Als je je analoge DCC-ready lok dan eindelijk OP DCC ga gebruiken, dan heb je meteen al goed geconfigureerde leds die meteen al werken onder voor geprogrammeerde digitale lok functies.
Dus aangezien alles behalve het rijden (de enige taak van de Lopi 3) werkt op het hoofdspoor, denk ik nog steeds dat de lopi simpelweg het verkeerde adres heeft.
Het is niet dat ik je wil tegenspreken, maar ik probeer gewoon om het te doorgronden.
Ik weet het :police:
Mvg,
Bas
-
Dit is wat ik denk.
Als ik zelf het 'aparte' idee zou krijgen om in een analoge lok een losse sound decoder te stouwen. Dan zou ik zelf ook de verlichting door die decoder laten lopen.
Hierin kan Mark het verlossende woord spreken. Dus Mark, als je de Lopi loskoppelt, blijft het licht dan schakelbaar?
Als dat zo is, dan even de Lopi het gewenste adres geven. Kan gewoon door rood en zwart van de Lopi op het programmeerspoor aan te sluiten. Je krijgt dan geen ACK, maar dat maakt niet uit.
-
Er bestaan ook locsound fx decoders die alles doen behalve de motor aansturen. Daar is die Lopi 3 dan voor. Dus het lijkt er idd op dat het adres van de lopi even gecontroleerd moet worden.
-
Hele discussie weer.... zoek nou eens op Blueline locs en daar zul je vinden dat de procedure om deze locs te programmeren het ondingen maakt. Je moet de ene uitschakelen op de andere te programmeren en viceversa. Ergens is dat verkeerd gegaan en doet de loc niet wat hij zou moeten doen. Ik raad TS aan om zijn loc volgens de gebruiksaanwijzing te resetten, de lopi eruit halen en even apart resetten. Dan weer in de Blueline en opnieuw progframmeren zoals BLI dat voorschrijft. Alleen dan krijg je dit goed en het is een hele opgave. Al het andere wat o.a. Bas schrijft moet je hier ecjht vergeten.
Dus Mark, luister gewooon even naar mij ;) en vertel even precies welke loc je nu hebt. Dus een nummer, nummer op doos, etc.
-
Hele discussie weer....
We hebben niet eens een discussie hier. Klaas begreep iets niets en dat heb ik verduidelijkt. In dit draadje liggen we verder op 1 lijn.
Al het andere wat o.a. Bas schrijft moet je hier ecjht vergeten.
Ik vind dit een uitermate teleurstellend commentaar van je. Dat jij niet begrijpt wat ik zeg, wilt niet zeggen dat ik ongelijk heb. Ik heb het gewoon bij het rechte eind Ronald.
Je hebt het waarschijnlijk niet door, maar muv het advies om de handleiding er bij te pakken, ben je feitelijk dezelfde dingen aan het zeggen.
Jij
de lopi eruit halen en even apart resetten
Ik
Om het op te lossen zou ik de Lopi uit de loc halen en in een andere lok steken en dan programmeren.
En dan... je handleiding.. Ik heb dit (https://ncedcc.zendesk.com/hc/en-us/articles/360056531954-Broadway-Limited-BlueLine-Series-FAQ-Section)op gegoogled:
I installed a DCC motor decoder in my BlueLine model. Now I have sound, but no movement (OR I have movement, but no sound).
The BlueLine Sound decoder in the model and your installed motor decoder are set to two different DCC addresses. To avoid this situation, we recommend you program BlueLine models on the main track, in OPS Mode Programming (waarom is dit Ronald? Omdat in OPS mode de centrale programmeert met adres 0. Zo nemen alle locs dezelfde CV waardes over die de centrale uitstuurt. Handig als je bijvoorbeeld het zelfde adres wilt). This way, you always set the addresses of both decoders at the same time (<== hier staat het nog een keer). If your DCC system does not allow OPS Mode programming on the main line (Lenz), we recommend Direct Mode programming on a Program Track.
After programming to a new address, if you get sound but no movement, this means your Blueline Sound decoder is set to the new address but the motor decoder is set to some other address (<== hier staat het nog een keer), probably 3. All you need to do is leave your model on the main track and select loco 03. You should be able to run the model. Use OPS MODE programming to change the address of the motor decoder so that it matches the address of the BlueLine sound decoder.
Ze zeggen in jouw handleiding hier letterlijk hetzelfde als ik liep te verkondigen. Alleen ik ben dan nog zo aardig dat ik er bij uitleg hoe het werkt.
Ik vind het echt diep triest dat je weer zo denigrerend en negatief naar me bent. Ik probeer hier notabene iemand te helpen met zijn modeltreinprobleem, heb nog gelijk ook. En dan ga jij zeggen dat iedereen maar moet vergeten wat ik allemaal zeg... :'( en waarvoor?
Bas
-
Heren, heren ;D het is maar een hobby hoor.
-
Wellicht heb je hier wat aan: https://www.youtube.com/watch?v=baw_zDUt-To
-
We weten nu dat het drama dingen zijn,
en loc adres programeren op het hoofd spoor is niet zo fijn, je zal maar een loc vergeten of een wissel decoder.
maar goed, vanavond meer.
-
In kader van sfeerbeheer even wat gedweild. vriendelijk verzoek het gezellig te houden :police:
en mocht ik wat vergeten zijn horen we het wel middels de meld knop
Ferenc als moderator
-
En nu allemaal tot 10 tellen, handen schudden en 'sorry' zeggen... ;D
Maar ik ben wel benieuwd of je iets aan het filmpje had? Ben zelf wat dat betreft een leek op gebied van digitale hardware: ik begrijp zelf nog niet wat die Ecos dan anders doet op dat programeerspoor, maar ik lees het allemaal nog wel een keer...
Verder ben ik ook wel benieuwd naar het functioneren van die analoge sound: ik vermoed dat de sound decoder het geluid regelt op basis van de analoge spanning, maar hoe doet tie dat dan als je er een rij-decoder in prikt? Of detecteert tie het digitale signaal en DCC protocol vanzelf..? Misschien kan ik beter elders eerst gaan inlezen... Jullie komen er wel uit toch? :angel:
-
Filmje heeft geholpen en bevestigd dat het lastig kan zijn.
ik heb de Ecos aan een los stukje rail gehangen en op het "hoofdspoor" de lopi een adres gegeven.
niet uit de loc gehaald en dat ging prima, rijdt nu met geluid.
op de esu locprogrammer geeft die geen decoder aanwezig en op de Ecos herkent die de lopi3 niet. Standaard nrma dcc decoder.
Blijft een beetje apart van BLi om twee of drie tientjes voor een rij decoder uit te sparen.
bedankt voor het meedenken
-
Blijft een beetje apart van BLi om twee of drie tientjes voor een rij decoder uit te sparen.
Aangezien het blijkbaar uniek is; misschien dat veel nog analoog rijdende klanten erom vroegen...?
-
Het draadje is gesloten voor overleg. Dat wil zeggen dat de moderatoren even de tijd willen om e.e.a. uit te spitten om daarna de boel weer in de juiste richting te krijgen.
Even geduld a.u.b.