BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Ombouwen => Topic gestart door: Rob Moerkerken op 16 April 2022, 13:12:44
-
Wie o wie heeft er voor mij maattekeningen van de omgebouwde tenders als waterwagens voor bij de mat.'24 slijptrein?
groet, Rob
-
Ik denk niet dat daar echte losse tekeningen van zijn, ik heb ze nog niet gevonden.
Je zou bij het Utrechts archief kunnen zoeken naar de 4000 en 4700 stoomlocs.
Daar zitten redelijke detailtekeningen bij van de tenders.
Groeten Arjen
-
@ Rob
dat wordt een bezoekje aan het Utrechts archief de ze tekening kan je alleen daar zien.
-
@edwin1974,
En kan ik daar dan ook kopieën van de tekeningen krijgen?
gr. Rob
-
@ Rob
Daar kan je zelf de tekeningen uit printen ik meende dat 50 cent per kopie koste
gr. Edwin
-
Rob
Van de week zag ik dat de Nederlandse vereniging van modelbouwers ( NVM ) een tekening van de tender hebben.
Wilfred
-
Die zou dan hier te vinden moeten zijn ?
https://www.modelbouwtekeningen.nl/search/tender/ (https://www.modelbouwtekeningen.nl/search/tender/)
-
98 euro voor een zelfgemaakte tekening van een 4700, of 50 cent voor een kopie van een originele NS tekening? En daarbij nog een dagje uit in Utrecht?
ik zou het wel weten 8)
Groeten Arjen
-
@ Rob
921 Nederlandse spoorwegen: tekeningen van rollend materieel
zoek dan NV nederleanse Sporwegen
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/3296-625bdaa736839.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/3296-625bdaa736839.jpg)
@AB 7216
Idd een daggie Utrecht
gr. Edwin
-
Maar hier werd gevraagd om tekening van de tenders na ombouw. Dan kun je de tekening van de tender zoals die achter de loc hing wel als uutgangspunt nemen, maar de ombouw behelsde ook een tweede bufferbalk en enkele kleinere aanpassingen. Dat vind je niet terug op die tekeningen.
Ik betwijfel of er nieuwe tekeningen zijn gemaakt na die aanpassingen.
-
Het lijkt er op dat die tekeningen nooit zijn aangepast naar de slijptrein uitvoering, tot nu toe zijn hier geen tekeningen van gevonden.
Daarom ook de verwijzing naar de tekeningen van de 4700 tenders in het Utrechts archief.
Groeten Arjen
-
Dat de tekeningen nooit zijn aangepast verbaast me overigens niet. Het was maar dienstmaterieel en ze hadden 'toevallig' deze tenders staan en dachten he die kunnen we wellicht gebruiken hiervoor.
Maar de basis uitvoering kan ik wel gebruiken voor de juiste maatvoering en dan met behulp van de foto's de juiste aanpassingen doen.
Dan wordt alleen de gebruikte draaistellen nog wel een dingetje ... Het zijn Diamond archbar bogies, online heel veel verschillende types te vinden, maar nu juist niet dit type met ronde aspotten en een dwars geplaatste bladveer.
gr. Rob
-
98 euro voor een zelfgemaakte tekening van een 4700, of 50 cent voor een kopie van een originele NS tekening? En daarbij nog een dagje uit in Utrecht?
ik zou het wel weten 8)
Groeten Arjen
Het gaat hier wel om een tekening voor een werkend stoommodel! Nogal wiedes dat het dan veel tekenwerk is en dus veel kost.
Mvrgr
-
Dan wordt alleen de gebruikte draaistellen nog wel een dingetje ... Het zijn Diamond archbar bogies, online heel veel verschillende types te vinden, maar nu juist niet dit type met ronde aspotten en een dwars geplaatste bladveer.
Tot die conclusie zijn we in dit draadje (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=100040.0) ook al gekomen Rob :)
(laatste pagina).
-
Inmiddels in het bezit van een flink aantal tekeningen en foto's van de waterwagens. Ik ga deze nu proberen te vertalen naar een bouwtekening in schaal h0.
Ook de draaistelzijkanten zijn inmiddels beschikbaar. (y)
Nu nog op zoek naar geschikte wielen, maar dat zal niet zo'n probleem zijn.
Een ander punt zijn de opschriften. Zowel aan de linkerzijde, in het midden en aan de rechterzijde van de beide zijkanten van de bakken staan stukken tekst.
De vraag is: wat staat er precies?
Links is wel duidelijk het nummer van de desbetreffende waterwagen met linksonder, onder het vrachtbrief kastje, in de hoek de tekst: WPM Tilburg
Maar wat staat er in het midden en wat staat er rechts???