BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Eenerspoor op 05 April 2022, 11:27:29
-
Beste mensen,
Met een DR5000 kon ik een lok met een ESU decoder (waarschijnlijk Lokpilot 4) niet aan het rijden krijgen. Op het programmeerspoor kon ik de decoder wel uitlezen en programmeren, maar testrijden lukte niet. Ook geen reactie op functietoetsen.
In een helder moment dacht ik dat er een verband zou kunnen zijn met Railcom. Dat staat uit in de DR5000 en in de lokdecoder stond het aan.
Nadat ik Railcom in de lokdecoder had uitgezet d.m.v. CV28=0, reageerde de lok wel.
Intussen heb ik over Railcom het een en ander gelezen op internet, o.a. in de encyclopedie op BNLS, maar ik heb nog wel een paar vragen.
1. Als ik nu Railcom aanzet in de DR5000, hoe gaat dat dan werken, terwijl sommige terugmelders Railcom waarschijnlijk niet ondersteunen?
2. Hoe gaat dat dan werken met (oudere) lokdecoders die Railcom niet ondersteunen?
3. Idem als Railcom in de decoder uit staat?
4. Is het toch beter om Railcom uit te schakelen in DR5000 en lokdecoders?
Mvg,
Henk
-
1/ Railcom aan of uit mag in principe geen verschil maken. Helaas blijkt in de praktijk, dat een aantal decoders, vooral oudere, slecht reageren op Railcom, als dat aanstaat in de centrale. De technische achtergrond hiervan staat ergens anders beschreven.Bij sommige decoders was/is het mogelijk het probleem op te lossen door nieuwe software. En tot stomme verbazing wil het ook nog wel eens helpen de draadjes van de uitgang van de centrale om te wisselen, terwijl dat in theorie dus niets mag uitmaken.
Als een terugmelder Railcom niet ondersteunt zegt dat nog niks, het hoeft er niet in te zitten. Maar de terugmelder moet er natuurlijk wel mee blijven werken. Dus geen garantie op al dan niet werken.
2/ In principe zou dat gewoon moeten kunnen. Maar je geeft zelf al aan, dat dat bij jou met een bepaalde decoder niet werkt. Je kunt nog een keer proberen de draadjes op de baan andersom te doen, maar wie weet rijdt een andere loc dan weer niet.
3/ Idem, zou niet mogen uitmaken. Alle combinaties van centrale en decoders zouden mogelijk moeten zijn. De praktijk is weerbarstiger.
4/ Hangt er van af. Bij mij niet, ik heb er geen enkel probleem mee en ben een fervent voorstander. Maar ik rij dan ook 99% Lenz en de rest heeft ook geen problemen of die zijn opgelost. Maar gezien jouw probleem lijkt het me wel beter om het uit te schakelen. Tenzij je het juist wel ergens voor wil gebruiken. Lijkt net een beetje op MultiProtocol: heb je dat niet nodig zet dan alleen aan wat je wel wil gebruiken. Dus geen Railcom nodig: uitschakelen, heb je ook geen problemen.
-
Punt 2 kan je het gemakkelijkst testen door de loc om te draaien.
-
Punt 2 is met name bedoeld voor andere dan locdecoders. Overigens is het bij mijn beste weten de eerste keer, dat ik hoor, dat ook locdecoders er last van zouden kunnen hebben. En dan begin ik toch te denken, dat het misschien iets met de centrale te maken heeft.
Zijn er nog meer mensen die last hebben van een (on)mogelijke combinatie van Railcom en een locdecoder ? En bij welke centrale ?