BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Duikeend op 18 March 2022, 11:13:21

Titel: Alternatief voor kruis, voor RocoLine 10 graden wissels
Bericht door: Duikeend op 18 March 2022, 11:13:21
Op onze clubbaan zijn wij een wisselstraat aan het aanleggen en gebruiken hiervoor de 10 graden wissels van rocoline.
nu hebben daar een kruis voor nodig, maar vreemd genoeg heeft roco deze niet in het assortiment.
dus we zijn op zoek naar een alternatief.
peco komt aardig in de buurt met 9,5 graden maar ik vroeg me af of er een fabrikant is die een 10 graden kruising in haar assortiment heeft?
wie o wie weet dit  :D
Titel: Re: kruis voor rocoline 10 graden wissels
Bericht door: Arjen52 op 18 March 2022, 11:44:39
Op het Stummiforum (https://www.stummiforum.de/t46344f15-Kreuzungen.html) is in 2010 een soortgelijke vraag gesteld.
In reactie #13 wordt als oplossing aangedragen een engelsman (DKW) om te bouwen tot kruising.
Titel: Re: kruis voor rocoline 10 graden wissels
Bericht door: Duikeend op 18 March 2022, 12:27:51
tja, das nogal een heftige maatregel  ;D maar moet ik hier dan ook uit concluderen dat die gekke dingen gewoon niet bestaan?
na het (beter) lezen van je linkje begrijp ik dat ik op zoek moet naar een kapotte engelsman ;)
Titel: Re: kruis voor rocoline 10 graden wissels
Bericht door: Klaas Zondervan op 18 March 2022, 15:44:12
Duikelaartje, ik zie nog een andere optie. Ik zou een passende kruising kunnen bouwen. Doe ik ook nog eens wat nuttigs voor de club. 8)
Voor mijn eigen spoorbaan heb ik een betrouwbaar werkende Engelsman gebouwd, dus een simpele kruising moet ook wel lukken.
Titel: Re: Alternatief voor kruis, voor RocoLine 10 graden wissels
Bericht door: Duikeend op 18 March 2022, 17:09:13
Klaas

ik zei al lachend tegen mijn vrouw: zal ik een post plaatsen dat het mooi zou zijn als we iemand hadden die dat zou kunnen (waarna ik haar het handboek modelspoorwegen liet zien  ;D)
ik denk dat dat een goed plan is  (y) ik weet dat jij dat kan, je hebt het mij tenslotte 35 jaar geleden al geleerd  ;D
Titel: Re: kruis voor rocoline 10 graden wissels
Bericht door: VvKan op 18 March 2022, 21:35:00
wordt als oplossing aangedragen een engelsman (DKW) om te bouwen tot kruising.
Misschien bestond in die tijd de EKW nog niet, anders is het een beetje onbegrijpelijk.  Een EKW ombouwen lijkt mij de helft van het werk van een DKW ombouwen.  ;D

Maar zelf bouwen kan natuurlijk ook en is misschien beter.   Of 2 EKW's kopen en allebei doormidden zagen:  heb je daarna een kruising en een frommel DKW.