BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: Timmo op 23 March 2008, 18:18:31

Titel: relais
Bericht door: Timmo op 23 March 2008, 18:18:31
he mede hobbieers,

ik heb een probleem, als ik het pendelrelais van Viessman 5214 aansluit  op de goede wijze volgens mij. en het relais moet omschakelen van remgedeelte naar rij gedeelte dan maakt het relais alleen maar een raar geluid. geluid: TTRRRRR. alsof het relais heel snel heen en weer gaat. heeft iemand hier ervaring mee of een oplossing voor of is het relais stuk??

Groeten

Timmo
Titel: Re: relais
Bericht door: Theo Maassen op 23 March 2008, 18:49:39
Timmo,

Controleer de voedingsspanning even op het moment dat het relais schakelt.
Moet liggen tussen 10 en 16 Volt (Gelijk- of Wissel- Spanning) En daarbij, zorg ook voor voldoende vermogen. Als alles uit één en dezelfde voeding wordt gevoed dan is het belangrijk dat de trafo dat dan aankan. (volgens opgave Viessman, max. 2 A - maar zeker niet te weinig - Trein + schakeling e.d. trekt toch al snel 'n 1 A bij H0)

Theo.
Titel: Re: relais
Bericht door: Sander op 23 March 2008, 18:51:26
Check de rest van de aansluitingen ook even, ik heb een vermoeden dat er wat verkeerd zit aangesloten. Ik kan alleen even niet nagaan wat omdat ik geen beeld heb van hoe jij het aangesloten hebt.

mvg,
 Sander
Titel: Re: relais
Bericht door: Timmo op 23 March 2008, 21:35:36
ik heb alles nu los gehaald en weer aangesloten, en het probleem lijkt verholpen te zijn, maar ik heb het precies zo aangesloten als hiervoor. dus ik vind het toch een beetje raar, maar het werkt  ;D . bedankt voor de tips jongens, ik kan weer verder :D
Titel: Re: relais
Bericht door: Sander op 24 March 2008, 11:58:57
Ergens een aansluiting gehad die niet helemaal goed contact maakte denk ik.

mvg,
 Sander