BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: Zillertalbahn002 op 01 February 2022, 12:00:50
-
Goedenmiddag,
Ik wil graag op een roco locomotief zogenaamde nasschiebebilder/waterdecals aanbrengen. Aangezien de decals op het gedeelte moeten komen dat geschilderd is, heb ik roco gevraagd wat voor verf ze gebruiken. Als antwoord heb ik teruggekregen dat ze verf op waterbasis gebruiken.
Nu is mijn vraag: Kan ik op deze geschilderde oppervlakten waterdecals aanbrengen zonder dat de verf oplost? Aangezien je de decals nat moet maken om ze te activeren ???
Alvast bedankt!
Mvg
Mark
-
De verf op waterbasis lost gelukkig niet meer op wanneer het eenmaal uitgehard/opgedroogd is, dus je kunt gerust de decals aanbrengen.
-
Goedenmiddag Huub,
Dank voor uw antwoord!!
mvg Mark
-
Mocht je het toch niet vertrouwen (bv bij andere modellen) dan zou je een dunne laklaag kunnen aanbrengen als bescherming tegen het oplossen van de verf.
Ik weet niet wat jij gaat doen, maar meestal wordt na het aanbrengen van de decals er toch al een (matte) laag lak overheen gespoten.
Als er dus al eentje op zit voor het aanbrengen, dan is dat geheel niet erg.
Groet
Ronald Visser
edit ( )
-
Dat kan.
De eerste laklaag dient dan hoogglans te zijn, om wit uitslaan onder de decal te voorkomen.
Die zou je wel lang genoeg moeten laten drogen, voor de decal erop gaat.
Daarna zoals hierboven gezegd is, een matte vernis erover (zijdemat/zijdeglans kan ook toch?).
-
Bedankt, (y)
matte tussen haakjes gezet.....
Ronald Visser