BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Hookies op 19 March 2008, 22:48:31
-
Omdat ik in het tweede deel van mijn baan een eiland wil maken, ben ik op zoek naar een artikel uit een Duits blad over het Waddeneiland Norderney. Met de pont/veerboot komt daar een trein aan die over het eiland rijdt. Weet iemand welk artikel in welk blad ik bedoel en zo ja, heeft iemand dat wellicht? Het is niet urgent hoor, want ik ga toch eerst werken aan deel één van mijn baan, het vaste land met heuvels. Hopelijk staat het bericht hier op de juiste plek. Zo niet, dan hoop ik dat de moderator het naar een juiste plaats kan slepen.
-
Als je bij Google "Norderney zug" intikt, krijg je 10 pagina's met links. Zit vast en zeker een hoop onbruikbaars tussen, maar wel even zinvol om te kijken.
-
Volgens mij klopt dit verhaal niet ???
Er is niet eens een spoorlijn op Nordeney volgens mij dan, ik
lees veel over smalspoor en normaalspoor ook op de Duitse eilanden.
En dan ook nog treinen op een boot :-|
nog nooit van gehoord dat die er zijn of waren op de Duitse eilanden
ga maar eens naar
http://www.inselbahn.de/index.php?nav=1000001
en je zult zien dat Nordeney niet voorkomt op de lijst van oude en tegenwoordige bahnen.
succes
Dick Bolt
Warffum
-
Is het niet het eiland Fehmarn (http://www.inselbahn.de/index.php?nav=1000012)?
Groet,
Marco
-
Norderney kan ik niets over vinden. Wel wordt er in de
Eisenbahn Journal van 02/2005 veel aandacht besteed aan
dit thema: "Bahn und Schiff". Leuk detail is dat er (kort)
verwezen wordt naar Spijkspoor voor een vergelijkbaar thema?
Greetz, Paul
-
Had het gehoord, maar de man die ik sprak wist het niet precies. Het zou ook het spoor op Sylt geweest kunnen zijn. Ik zal hem er zelf nog eens op aanspreken. Wordt vervolgd.
-
Had het gehoord, maar de man die ik sprak wist het niet precies. Het zou ook het spoor op Sylt geweest kunnen zijn. Ik zal hem er zelf nog eens op aanspreken. Wordt vervolgd.
Sylt en Fehmann Rügen zijn de enige met een (normaal) sporige verbinding naar Westerland, in Puttgarden ook veerboten met treinen ;D
ga naar http://www.inselbahn.de/index.php?nav=1000012
en kijk dan ook op Sylt.
Dick Bolt
-
Van de spoorlijn zoals die gelegen heeft op Spiekeroog is een modelbaan gemaakt:
Klik (http://www.muenster.de/~clemens/LAW/000000960e0ef3d01/index.html).
De spoorwagen worden niet overgezet met een veer en het is smalspoor. Desalniettemin een aardige modelbaan, die ook eens op Eurospoor (in 2004?) heeft gestaan.
Een gedeelte van de spoorlijn is tegenwoordig in gebruik als paardentram. De rest is opgebroken.
Wat betreft Norderney, het is natuurlijk ook mogelijk dat iemand zijn fantasie de vrije loop heeft gegeven over spoorlijnen op een Duits waddeneiland en daarvoor een eiland heeft uitgekozen dat er geen heeft gehad. Word je ook niet te veel gehinderd door de werkelijkheid. :D
Groeten,
Marco
-
Sylt kent inderdaad een spoorlijn. En het grappige is dat het eiland middels een dam met het vaste land verbonden is, maar dat die dam uitsluitend bestemd is voor spoorwegverkeer. Dus als je met je auto naar dit eiland wilt, dan moet je auto eerst op de trein.
Beetje off topic, maar toch wel leuk om te weten: Ameland heeft vroeger ook een vast verbinding middels een dam gehad. Maar die dam hield geen stand tegen de sterke stromingen in het deel van de Waddenzee waar Ameland ligt. Vandaar dat men de dam uiteindelijk maar heeft opgegeven.
Het Deense Waddeneiland Rømø heeft echter nog steeds een dam-verbinding met het vaste land. Deze dam is gewoon opengesteld voor normaal verkeer. En dan is er tenslotte nog het Deense Waddeneiland Mandø. Dit eiland kent een zogenaamde 'ebbevej'. Dat is een soort provisorische dam die alleen bij eb begaanbaar is. Deze dam is niet publiekelijk toegankelijk voor gewoon verkeer en wordt alleen gebruikt door een speciale busdienst (nou ja 'bus', een voertuig op grote landbouwwielen).
mvg,
Gert
-
Ook een beetje off-topic: dat laatste doet me denken aan de weg naar Holy Island in Schotland. Dat is een autoweg die ook alleen met eb begaanbaar is. Aan het beging van de weg hangen bordjes met daarop de getijden zodat je zelf eerst even kan kijken hoeveel tijd je hebt voordat je het eiland weer af gaat anders moet je ongewild wat langer blijven :)
Koen
-
En toch:
Norderneyer Inselbahn
Kijk even hier....het is er wel geweest ( tot 1945 ), al was het vnl. voor militaire doeleinden....
http://www.gleismann.de/16.schukarton/n-text.html#_Spuren (http://www.gleismann.de/16.schukarton/n-text.html#_Spuren)
http://marinebahn.festungnorderney.de/ (http://marinebahn.festungnorderney.de/)
http://marinebahn.festungnorderney.de/html/ii_wk.html (http://marinebahn.festungnorderney.de/html/ii_wk.html)
;D
-
Zelf ben ik mij toevallig de laatste tijd aan het richten op de Rügensche Kleinbahn. Daar is nu het gedeelte Lauterbach - Putbus - Göhren van over als museumlijn, maar vroeger was er ook een lijn van Bergen naar Wittower Fähre met een spoorveer.
Artitec heeft een model van zo'n veer gemaakt die ik eindelijk ook te pakken heb gekregen.
Zie voor mooie plaatjes van voorbeeld en model (wel in TTe ipv H0e) o.a. http://www.rcb-home.de/schmalspur-tt/faehre/frame_faehre.htm
-
En toch:
Norderneyer Inselbahn
Kijk even hier....het is er wel geweest ( tot 1945 ), al was het vnl. voor militaire doeleinden....
http://www.gleismann.de/16.schukarton/n-text.html#_Spuren (http://www.gleismann.de/16.schukarton/n-text.html#_Spuren)
http://marinebahn.festungnorderney.de/ (http://marinebahn.festungnorderney.de/)
http://marinebahn.festungnorderney.de/html/ii_wk.html (http://marinebahn.festungnorderney.de/html/ii_wk.html)
;D
Ik ben ook erg blij met deze informatie, op inselbahnen kon ik verder niets vinden over deze verdwenen bahn >:(
Dick Bolt
Warffum
-
op inselbahnen kon ik verder niets vinden over deze verdwenen bahn >:(
Dat valt mee, het is alleen even zoeken. Hier (http://www.inselbahn.de/index.php?nav=1400994) staat het volgende:
auf Norderney und Helgoland dagegen aus diesem Grund erstmalig Inselbahnen erbaut. Auf beiden Inseln verschwanden die Gleise nach 1947 wieder vollständig, Fotos existieren kaum noch.
Im Moment hat auf dieser Webseite noch der Ausbau der Kapitel über die öffentlichen Inselbahnen Vorrang, so dass es voraussichtlich erst ab 2008 Inhalte zu diesen Bahnen an dieser Stelle geben wird. Schon jetzt freut sich der Webmaster allerdings über Anregungen.
De openbare eilandlijnen hebben voorrang, maar in 2008 zal op de pagina "Marinebahnen" informatie te vinden zijn over deze lijnen.
Groeten,
Marco