BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Gerard op 29 December 2021, 14:06:09
-
Hallo Forumlezers,
Ik bezit een Trix 22541 /V188 diesellok deze is standaard met 2 motoren met 3 polige ankers uitgerust.
Genoemde lok heb ik een ESU Snd (58410) V 5.0 decoder geplaatst en ik heb deze Trix lok voorzien van 2 nieuwe hochleistungmotoren ( marklin 60941 ) dit i.v.m. betere rijeigenschappen. ( de 2 nieuwe motoren worden door 1 ESU SND decoder aan gestuurd )
Alles ingeregeld in iTrain kom ik tot de ontdekking dat de 2 motoren in de lage snelheid, verschillen van snelheid ???
Mechanisch kan ik niets vinden, tandwielen zijn goed en de twee motoren zijn spiksplinternieuw.
Ik krijg de oorzaak niet gevonden ;D, Wie weet de oplossing !
Groet ,Gerard
-
Hoi,
Volgens mij blijf je altijd kleine verschillen houden. Heb je er erg veel last van tijdens het rijden? Hoe zie je precies dat de snelheid iets anders is tussen de twee? Als de loc op de rails staat zijn in principe de twee motoren gekoppeld via de rails. Dus als een motor iets sneller wil zal hij afgeremd worden door de andere motor en vice versa, met de decoder die zal proberen ze beide in het gareel te houden.
Motoren zijn nooit exact identiek. Kan zijn dat de koolborstel veren van de een net iets strakker of losser zitten, of dat het magnetisch veld iets sterker of zwakker is etc.
Als je alles heel precies wilt regelen dan kan je altijd de ene motor een aparte LokPilot 5 decoder geven. Dan moet er wel een boel aangepast worden en om het allemaal netjes af te regelen kan ik je ook niet helpen, ik heb al genoeg problemen met een LokPilot 5 af te regelen met 1 motor ;D (maar eigenlijk :'( )
Misschien dat anderen meer ervaring hebben met deze loc?
Mvg,
Robert