BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: PeterNS op 28 December 2021, 19:58:15

Titel: Centrale voedingsleiding
Bericht door: PeterNS op 28 December 2021, 19:58:15
Goedenavond

Mijn baan bestaat uit 4 verdiepingen nu wil ik de bruine draad (minleiding )van de cvl aanbrengen moet deze dan langs alle 4 de verdiepingen worden getrokken zodat de aansluitingen van de rails naar de massieve bruine draad zo kort mogelijk zijn of kun je de bruine draad in een cirkel  zo efficiĆ«nt mogelijk trekken en  verzamelpunten maken en die dan aan  de bruine draad solderen
Mijn formulering is misschien wat onhandig ik hoop dat het duidelijk is

Peter
Titel: Re: Centrale voedingsleiding
Bericht door: bask185 op 28 December 2021, 20:14:20
Hallo Peter,

De encyclopedie legt het aardig uit. Waar het om gaat is dat je om de 2 meter (minstens) je rails aansluit op een draad (cvl) die naar de centrale gaat. Een dikke draad langs alle verdiepingen leggen en daar je rails aan vast solderen is goed  (y)

https://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/Centrale_voedingsleiding (https://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/Centrale_voedingsleiding)

Mvg,

Bas
Titel: Re: Centrale voedingsleiding
Bericht door: jerolee op 31 December 2021, 16:09:59
Geen cirkels gaan leggen. Verticaal omhoog in bijvoorbeeld railspiraal en dan eventueel aftakken. van centrale een aantal aftakkingen maken met dikke draad. vanaf deze punten weer verder aftakken waar nodig. je krijgt als het ware een "boom" model van dik naar dun. (ster).
Kabelpaartjes twisten waar mogelijk.
Titel: Re: Centrale voedingsleiding
Bericht door: Klaas Zondervan op 31 December 2021, 16:16:48
In de startpost zeg je het eigenlijk zelf al. Vanaf het voedingspunt naar alle railaansluitingen moet je zorgen dat je langs een zo kort mogelijke route loopt.
Maar waarom heb je het alleen over de bruine draad? Voor de andere draad (de rode?) geldt hetzelfde, langs de kortst mogelijk route, en dan bij voorkeur dezelfde route als de bruine.