BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: BrightonBelle op 26 December 2021, 22:18:49
-
Ik weet niets van Märklin en hoor alleen af en toe wat over schaal 1:100.
Kan iemand mij vertellen of Märklin 48831, NS Oppeln, weiß, Frico Leeuwarden de correcte H0 1:87 is?
Heb gezocht op internet maar kan het niet vinden.
met dank en vr gr
Gerard
-
Uit de losse pols zeg ik: bij korte (goederen)wagons is er geen reden voor inkorten, al helemaal niet tot schaal 1:100.
1:100 is iets voor lange personenrijtuigen.
-
Met de lengteschaal zal denk ik weinig mis zijn, dat ben ik met Victor eens. Het inkorten van lange rijtuigen heeft namelijk te maken met het kunnen berijden van krappe bochten. Dat probleem speelt niet bij goederenwagens.
-
Op deze wikipagina (https://de.wikipedia.org/wiki/G%C3%BCterwagen_der_geschwei%C3%9Ften_Bauart) staat dat het origineel 9100 mm lang was. Het Märklin model is 104 mm lang. Klopt dus heel aardig.
-
Dank voor de snelle reacties! (y)
Er wordt er hier lokaal eentje aangeboden voor een redelijke prijs, ik wil hem graag acher mijn Sikje in de vitrine.
Weer blij met het forum!
Grtz Gerard
.
-
Toch zijn er 1:100 wagens uitgebracht, bijvoorbeeld het setje postwagens (Gs) voor achter de mP.
-
Lengte over de buffers van die Märklin Post Gs is 117mm. Hoe lang zijn ze in werkelijkheid dan?
Die van Exacttrain zien er inderdaad langer uit zo op de foto's.
-
@Marco
Maar dat was dan speciaal om het beeld niet te laten vertekenen ;)
Een Märklin/Hamo mP 3000 met één of meer Roco Hbbkkss'n erachter was/is helemaal géén gezicht ;D
@1200blauw
10.580mm zijn dus 1:90 in 1:87 zouden ze 121,6mm moeten zijn.
http://www.automatic-rock.nl/achterkant/wp-content/uploads/2014/03/HB63-okt-63-3-S-CHO.png (http://www.automatic-rock.nl/achterkant/wp-content/uploads/2014/03/HB63-okt-63-3-S-CHO.png)
-
QED (y)
-
Let wel op dat de wagens met en zonder rembordes verschillend van lengte zijn.