Loading
Pagina's: [1]   Omlaag
  Print  
Auteur Topic: lima benelux stuurstandrijtuig spuiten  (gelezen 1169 keer)
0 geregistreerde gebruikers en 1 gast bekijken dit topic.
Thomas Galenkamp

Offline Offline

Berichten: 540



« Gepost op: 07 Mei 2012, 19:11:18 »

Hallo,

Ik heb op marktplaats een lima benelux stuurstandrijtuig gezien met enige beschadigingen.
Nou ben ik zelf geen goede spuiter dus zoek ik iemand die daar enige ervaring mee heeft.

Groet Thomas
Gelogd

roadster36

Offline Offline

Berichten: 2482


Team Mitropa


« Antwoord #1 Gepost op: 07 Mei 2012, 20:50:29 »

ik denk dat als je iemand moet betalen voor het spuiten je beter een onbeschadigde kan kopen Grin
Gelogd
Dennis83

Offline Offline

Berichten: 491



« Antwoord #2 Gepost op: 07 Mei 2012, 22:53:34 »

Waarom probeer je het niet eerst zelf. Als ie toch al beschadigd is.
Gelogd
Thomas Galenkamp

Offline Offline

Berichten: 540



« Antwoord #3 Gepost op: 08 Mei 2012, 09:13:36 »

Ik zal het proberen.
Alleen het zal niet perfect worden
Gelogd

Dennis83

Offline Offline

Berichten: 491



« Antwoord #4 Gepost op: 08 Mei 2012, 09:22:20 »

Dat kan ook niet als je het nog niet zo vaak gedaan hebt. Maar al doende leert men toch?
Gelogd
Thomas Galenkamp

Offline Offline

Berichten: 540



« Antwoord #5 Gepost op: 08 Mei 2012, 15:35:27 »

daar heb je helemaal gelijk dennis.
Gelogd

dimo1_dimo1
technische informatica + treinbaan=FUN

Offline Offline

Berichten: 1609



WWW
« Antwoord #6 Gepost op: 08 Mei 2012, 15:50:17 »

anders eerst iets van een stukje hout pakken.. daarop wat dingen uitproberen.. hout eerst even in de primer en dan wat afplakken en patronen spuiten Wink
denk erom dat je altijd vanaf net iets voor het object tot net iets achter het object moet spuiten..
en vooral de tijd nemen, doe je het te vluchtig dan krijg je druipers..
beter netjes spuiten en niet direct dekkend dan met druipers spuiten..
dunne laagjes doen dus Wink
Gelogd

groeten,
Auke

neem eens een kijkje bij mijn thread Testbaantje (goederen overslag)(HO)
Thomas Galenkamp

Offline Offline

Berichten: 540



« Antwoord #7 Gepost op: 09 Mei 2012, 17:30:06 »

zal het is proberen
als het niet lukt heb ik nog wel een tweede optie
spuiten bij quartel zwolle
Gelogd

en_voyage

Offline Offline

Berichten: 837


***** *


« Antwoord #8 Gepost op: 09 Mei 2012, 18:19:51 »

Probeer het eerst eens op een oude goederenwagen die je voor een paar euro van Marktplaats of de rommelmarkt plukt. Dan kun je goed oefenen met afplakken (best lastig, vind ik) en natuurlijk het werken met de spuit zelf (voorbereiden, het eigenlijke spuiten en het schoonmaken). Hou er wel rekening mee dat er verschil is tussen spuiten met een simpele spuitbus of met een airbrush. Kortom, het kan een leuk project worden om zelf te leren spuiten.

Echter, gaat het je vooral om op een goedkope manier aan een net Beneluxspoorrijtuig te komen, dan zou ik gewoon verder kijken op Marktplaats totdat er wel een goed exemplaar wordt aangeboden. De kosten voor de aanschaf van een spuit, compressor of drijfgasbussen, verf en oplosmiddelen kunnen stukje bij beetje aardig oplopen. En dan weet ik nog niet of je een plek hebt waar je rustig kunt spuiten, zoals een schuurtje of een hobbykamer.

Succes, Geoffrey
Gelogd
janw

Offline Offline

Berichten: 1159

Bruggen-IG:


« Antwoord #9 Gepost op: 09 Mei 2012, 21:19:46 »

En een spuitcabine, maar die kun je zelf maken.
Gelogd
Hammondman

Offline Offline

Berichten: 362



« Antwoord #10 Gepost op: 10 Mei 2012, 11:01:16 »

En last but not least: zorg voor goed materiaal! Ga niet met afplaktape van gamma aan de haal want dan gaat het mis. Organiseer dus goed materiaal (evt. bij kleinspoor). Foute verf pakt namelijk ook heel verkeerd uit.

De tip van En_Voyage is een goede: pak een wagonnetje van een euro en probeer daar eerst uit. Zeker als je naden hebt aan de buitenkant van de wagon is dat een mooie oefening met afplakken en spuiten. Ook feeling krijgen welke lagen je wanneer moet spuiten is een onderdeel daarvan. Stel dat je benelux-kleuren pakt, eerst het geel en dan het rood geeft een ander effect dan eerst het rood en dan het geel.

Verder is zo'n leermoment een investering op de lange duur. Als het inderdaad gaat om één mooi exemplaar van een benelux stuurstand of een IC stuurstand te bemachtigen, dan zeg ik: begin er niet aan en haal een LS model in de winkel of online. Wink

Gaat 't om het leren spuiten van wagons, locs en treinstellen, dan is zo'n stuurstand best een leuk project maar ik zou dan toch een simpel wagonnetje pakken om mee te beginnen. Houd er rekening mee dat de aanschaf van goed materiaal in het begin duur is. Als je alles bij elkaar telt, inclusief de keren dat het mis gaat dan moet je erop rekenen dat je met airbrush, verf, transfers en overig materiaal méér geld kwijt bent dan een LS model. De lol komt over het algemeen pas na langere tijd. Kortom: overweeg je doel en kijk welke weg het beste past! Smiley
Gelogd

Artitec DE 2, nr 93! En nog wat Duits tijdperk IV - V spul. Smiley
Pagina's: [1]   Omhoog
  Print  
 
Ga naar: